0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت پروفیل انبار شده امارات متحده عربی

قیمت پروفیل انبار شده در امارات متحده عربی طی یک هفته کاهش یافته است که با کاهش اخیر قیمت تولیدات داخلی همراه شده است. در عین حال، علاقه به خرید پروفیل ترکیه نیز کاهش یافته است.

صنایع فولاد امارات (ESI) قیمت جدید پروفیل خود را برای محموله های به مبلغ ۷۰۰ دلار در هر تن اعلام کرد که رسماً پروفیل کاهش قیمت داشته است. تولید کننده دیگر امارات ، قیمت پروفیل خود را برای محموله به میزان ۴۴ دلار در هر تن رسماً  کاهش داد ؛ به این ترتیب این عرضه کننده قیمت پروفیل خود را  ۷۰۰ دلار در هر تن کارهای سابق ارائه داده است. همانطور که متال اکسپرت پیش از این خاطر نشان کرده بود، شرکت فولاد قطر ، قیمت پروفیل تولیدی خود را ۷۰۰ دلار در هر تن سی پی تی اعلام کرده است.

پس از کاهش قیمت پروفیل از سوی تولیدکنندگان بزرگ داخلی، فروشندگان پروفیل انبار شده امارات متحده عربی، قیمت پروفیل خود را ۷ تا ۱۱ دلار در هر تن کاهش دادند. قیمت پروفیل شرکت فولاد امارات و ترکیه در محدوده ۶۹۰تا ۷۰۰ دلار در هر تن کارهای سابق برآورد شده است. قیمت خرید پروفیل تولیدی شرکت فولاد قطر حدود  ۶۹۰ تا ۷۰۰ دلار در هر تن ارائه شده است.

کاهش میزان تمایل خرید

با توجه به روند نزولی در بازار داخلی، اکثر معامله گران امارات متحده عربی در حال حاضر علاقمند به خرید پروفیل از ترکیه نیستند. علاوه بر این، مقدار زیادی پروفیل با زمان تحویل بار کوتاهتر ، در دسترس تولید کنندگان داخلی است که در بازار ناپایدار،  ترجیح داده شده است.

قیمت پروفیل اصفهان

یک تاجر اماراتی به متال اکسپرت گفت: “با توجه به قیمت پروفیل داخلی، ممکن است کسی پروفیل را از ترکیه با قیمت ۷۰۰ دلار در هر تن سی اف آر خریداری کند، اما همه چنین کاری نمی کنند.” هر چند شاخص قیمت خرید پروفیل پیشنهادی از ترکیه حدود  ۶۹۰ تا ۷۰۰ دلار در هر تن سی اف آر می باشد. یکی دیگر از تاجران گفت: “ترک ها به این سطوح قیمت پروفیل  نمی رسند، مگر اینکه همه بازارهای آنها، از جمله بازار داخلی بسته شود “.

تمام قیمت ها بر اساس وزن نظری ارائه داده شده است. . محصولات فولاد شرکت های خارج از حوزه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس  شامل ۵٪ واردات در کشور می شود.

عرضه بیش از حد ، علت کاهش قیمت پروفیل چین

قیمت پروفیل صادراتی چین ،طی این هفته به دلیل خرید ارزان در بازارهای فروش اصلی در خارج و در داخل کشور و همچنین با عرضه بسیار بالای این محصول، کاهش یافته است.

اکثر کارخانه های چینی قیمت خرید پروفیل را  ۶۹۰ تا ۷۰۰ دلار در هر تن فوب عرضه می کنند که کاهش قیمت ۱۰ تا ۱۵ دلاری را در هفته نشان می دهد. این کاهش قیمت ،در راستای روند بازار داخلی می باشد که در آن قیمت پروفیل در مدت مشابه ۱۵ دلار در هر تن کاهش داشته است.

عامل اصلی کاهش قیمت پروفیل ، عرضه بیش از حد این محصول است. فولادسازان چین، سطح بالای تولید را حفظ کرده و حتی حجم تولید را تا حدودی نیز افزایش دادند. در نتیجه، میزان پروفیل انبارها نیز بسیار بالا رفت، در حالی که تقاضای داخلی، برای مصرف تمام فولاد تولید شده ، کافی نبود.

بازار صادراتی پروفیل

یکی از تاجران بزرگ چین به متال اکسپرت گفت: اکثر خریداران در مقاصد اصلی صادرات،در این لحظه ترجیح می دهند منتظر بمانند ونتیجه را ببینند، زیرا “آنها مطمئن هستند قیمت خرید پروفیل به زودی سقوط خواهد کرد.” فقط معامله محموله کوچکی از پروفیل در این هفته با ویتنام انجام شده است. در این معامله قیمت پروفیل حدود ۷۰۰ دلار در هر تن سی اف آرارائه شده است. اطلاعاتی درمورد قراردادهایی که سایر واردکنندگان کشورهای دیگر جنوب شرقی آسیا به امضا رسانده اند، اخیراً منتشر نشده است.

با این حال، بهبودهایی برای تقاضا در منطقه خاورمیانه، توسط منابع بازار چین گزارش شده است. در عربستان سعودی و پاکستان، تعداد زیادی معامله برای مقادیر کم پروفیل گزارش شده است. قیمت پروفیل با ضخامت ۲ میلیمتر و بالاتر از چین در حدود ۷۰۰ دلار در هر تن سی اف آرعرضه شده است. یکی از معامله گران بزرگ چین اظهار داشت: “اکنون فقط کسانی که میزان کافی پروفیل در انبار ندارند، خرید انجام می دهند، اما زمانی که روند قیمت خرید پروفیل روشن باشد، تقاضا از خاورمیانه و کشورهای دیگر بسیار بهتر خواهد شد.”

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری