0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت پروفیل انبار شده امارات متحده عربی

قیمت پروفیل انبار شده در امارات متحده عربی طی یک هفته کاهش یافته است که با کاهش اخیر قیمت تولیدات داخلی همراه شده است. در عین حال، علاقه به خرید پروفیل ترکیه نیز کاهش یافته است.

صنایع فولاد امارات (ESI) قیمت جدید پروفیل خود را برای محموله های به مبلغ 700 دلار در هر تن اعلام کرد که رسماً پروفیل کاهش قیمت داشته است. تولید کننده دیگر امارات ، قیمت پروفیل خود را برای محموله به میزان 44 دلار در هر تن رسماً  کاهش داد ؛ به این ترتیب این عرضه کننده قیمت پروفیل خود را  700 دلار در هر تن کارهای سابق ارائه داده است. همانطور که متال اکسپرت پیش از این خاطر نشان کرده بود، شرکت فولاد قطر ، قیمت پروفیل تولیدی خود را 700 دلار در هر تن سی پی تی اعلام کرده است.

پس از کاهش قیمت پروفیل از سوی تولیدکنندگان بزرگ داخلی، فروشندگان پروفیل انبار شده امارات متحده عربی، قیمت پروفیل خود را 7 تا 11 دلار در هر تن کاهش دادند. قیمت پروفیل شرکت فولاد امارات و ترکیه در محدوده 690تا 700 دلار در هر تن کارهای سابق برآورد شده است. قیمت خرید پروفیل تولیدی شرکت فولاد قطر حدود  690 تا 700 دلار در هر تن ارائه شده است.

کاهش میزان تمایل خرید

با توجه به روند نزولی در بازار داخلی، اکثر معامله گران امارات متحده عربی در حال حاضر علاقمند به خرید پروفیل از ترکیه نیستند. علاوه بر این، مقدار زیادی پروفیل با زمان تحویل بار کوتاهتر ، در دسترس تولید کنندگان داخلی است که در بازار ناپایدار،  ترجیح داده شده است.

قیمت پروفیل اصفهان

یک تاجر اماراتی به متال اکسپرت گفت: “با توجه به قیمت پروفیل داخلی، ممکن است کسی پروفیل را از ترکیه با قیمت 700 دلار در هر تن سی اف آر خریداری کند، اما همه چنین کاری نمی کنند.” هر چند شاخص قیمت خرید پروفیل پیشنهادی از ترکیه حدود  690 تا 700 دلار در هر تن سی اف آر می باشد. یکی دیگر از تاجران گفت: “ترک ها به این سطوح قیمت پروفیل  نمی رسند، مگر اینکه همه بازارهای آنها، از جمله بازار داخلی بسته شود “.

تمام قیمت ها بر اساس وزن نظری ارائه داده شده است. . محصولات فولاد شرکت های خارج از حوزه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس  شامل 5٪ واردات در کشور می شود.

عرضه بیش از حد ، علت کاهش قیمت پروفیل چین

قیمت پروفیل صادراتی چین ،طی این هفته به دلیل خرید ارزان در بازارهای فروش اصلی در خارج و در داخل کشور و همچنین با عرضه بسیار بالای این محصول، کاهش یافته است.

اکثر کارخانه های چینی قیمت خرید پروفیل را  690 تا 700 دلار در هر تن فوب عرضه می کنند که کاهش قیمت 10 تا 15 دلاری را در هفته نشان می دهد. این کاهش قیمت ،در راستای روند بازار داخلی می باشد که در آن قیمت پروفیل در مدت مشابه 15 دلار در هر تن کاهش داشته است.

عامل اصلی کاهش قیمت پروفیل ، عرضه بیش از حد این محصول است. فولادسازان چین، سطح بالای تولید را حفظ کرده و حتی حجم تولید را تا حدودی نیز افزایش دادند. در نتیجه، میزان پروفیل انبارها نیز بسیار بالا رفت، در حالی که تقاضای داخلی، برای مصرف تمام فولاد تولید شده ، کافی نبود.

بازار صادراتی پروفیل

یکی از تاجران بزرگ چین به متال اکسپرت گفت: اکثر خریداران در مقاصد اصلی صادرات،در این لحظه ترجیح می دهند منتظر بمانند ونتیجه را ببینند، زیرا “آنها مطمئن هستند قیمت خرید پروفیل به زودی سقوط خواهد کرد.” فقط معامله محموله کوچکی از پروفیل در این هفته با ویتنام انجام شده است. در این معامله قیمت پروفیل حدود 700 دلار در هر تن سی اف آرارائه شده است. اطلاعاتی درمورد قراردادهایی که سایر واردکنندگان کشورهای دیگر جنوب شرقی آسیا به امضا رسانده اند، اخیراً منتشر نشده است.

با این حال، بهبودهایی برای تقاضا در منطقه خاورمیانه، توسط منابع بازار چین گزارش شده است. در عربستان سعودی و پاکستان، تعداد زیادی معامله برای مقادیر کم پروفیل گزارش شده است. قیمت پروفیل با ضخامت 2 میلیمتر و بالاتر از چین در حدود 700 دلار در هر تن سی اف آرعرضه شده است. یکی از معامله گران بزرگ چین اظهار داشت: “اکنون فقط کسانی که میزان کافی پروفیل در انبار ندارند، خرید انجام می دهند، اما زمانی که روند قیمت خرید پروفیل روشن باشد، تقاضا از خاورمیانه و کشورهای دیگر بسیار بهتر خواهد شد.”

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0