0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت تیرآهن ایالات متحده آمریکا برخلاف افزایش قیمت محصولات وارداتی بدون تغییر بود

به گزارش مرکزآهن قیمت تیرآهن تولیدی ایالات متحده آمریکا از یک ماه پیش تاکنون ثابت باقی مانده است. این در حالی است که قیمت این محصول در بازار وارداتی این کشور طی این مدت افزایش یافته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت تیرآهن 8×8 تولید داخلی آمریکا نسبت به هفته های گذشته ثابت بوده است در حالی که ارزیابی متال بولتن از قیمت تیرآهن وارداتی به کشور آمریکا از میزان 580-560 دلار به ازای هر تن طی ماه گذشته به میزان 610-590 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته برخی خریداران تیرآهن میزان تخفیفات برروی محصولات بازار داخلی در حال حاضر اندک می باشد و در ماه های اخیر به تدریج میزان تخفیف ها افزایش یافته است. با این حال محصولات تولید داخلی هم چنان دارای تخفیف بوده. این در حالی است که میزان ظرفیت کارخانجات تولیدکننده تیرآهن این کشور بسیار زیاد بوده و میزان تقاضا این محصول نیز در حال حاضر در بازار داخلی بسیار بالا می باشد. به گفته یکی از منابع مرکز خدمات شمال شرق این کشور، تخفیف ها برروی محصولات داخلی وجود داشته اما چشم گیر نمی باشد. تخفیف ها اکثرا برروی تولیدات خاص و یا مشاغل ساخت وساز بیشتر بوده و این در حالی است که این مشاغل نیاز به اندازه خاصی از تیرآهن باشند. با این حال کارخانجات تولید این محصول تمایل ندارند که میزان تخفیف ها را افزایش داده و یا آن ها را گسترش دهند. به گفته منابع خبری برای خرید سهام تخفیف وجود داشته ولی این تخفیف ها نیز چشم گیر نمی باشند. با این حال قیمت تیرآهن از یک ماه گذشته تاکنون هیچ تغییری نکرده است.

هم چنین قیمت قراضه آهنی نیز در این کشور در ماه ژوئیه ثابت بوده است و تاکنون هیچ کارخانه ای قیمت های پیشنهادی خود را تغییر نداده است. به گفته یکی از توزیع کنندگان تیرآهن در ایالات متحده آمریکا وی هر ماه حداقل بالغ بر 360 تن تیرآهن خریداری می کند و این محصول را به قیمت رسمی اعلام شده خریداری کرده و نمی تواند از تخفیفات استفاده کند. وی افزود که خریداران در حال حاضر دقیقا محصولی را که انتظار دارند خریداری کرده و به جمع آوری محصولات نیازی نمی باشد. با این حال هیچ کس اطلاع ندارد که در آینده نزدیک چه تصمیماتی راجع به بخش 232 قانون آمریکا گرفته خواهد شد و بهترین کارخانجات نیز قادر به حفظ قیمت ها بوده اند علی رغم اینکه برخی از آن ها قیمت های پیشنهادی خود را افزایش داده اند.

با این حال به گفته منابع خبری کارخانجات تولید تیرآهن می توانند از واردات قراضه آهنی در ماه های اکتبر و نوامبر بهره ببرند. زیرا در ماه های اخیر میزان پیشنهادات وارداتی و خرید کالاهای وارداتی به علت ترس از اجرای بخش 232 کاهش یافته بود. قیمت پیشنهادی تیرآهن وارداتی به میزان 590 دلار به ازای هر تن و یا بیشتر اعلام شده است این در حالی است که این قیمت از سوی خریداران قابل قبول نمی باشد. منبع خبری سرویس خدماتی شمال شرقی که یکی از بزرگترین خریداران کالاهای وارداتی می باشد اعلام کرده است که تمایلی به خرید تیرآهن وارداتی به قیمت 600 دلار به ازای هر تن و یا بالاتر ندارد. هم چنین به گفته منابع خبری پیشنهادات قیمت کم تری نیز وجود داشته است ولی چون از سوی واردکنندگان ناشناس رخ داده و یا این شرکت در گذشته معامله ای با آن ها نداشته پیشنهادات آن ها را جدی نگرفته است. این شرکت در نظر دارد برای سه ماهه چهارم سال از خرید کالاهای وارداتی گران قیمت خودداری کرده که این امر می تواند یک غیبت نامعمول برای این شرکت باشد. این شرکت بیان کرده که می تواند کالاهای وارداتی را خریداری کند اما در حال حاضر قیمت های پیشنهادی بسیار بالا می باشد.

یکی از بزرگترین صادرکنندگان تیرآهن اروپا نیز در حال اضر هیچ پیشنهاد قیمتی به آمریکا اعلام نکرده است که علت این امر هم چنان نامشخص می باشد. بنابراین اکثر خریداران تیرآهن در داخل آمریکا از خرید کالای وارداتی اجتناب کرده که علت این امر قیمت های بالای محصولات وارداتی و هم چنین مشخص نبودن تصمیم رئیس جمهور فعلی آمریکا دونالد ترامپ در خصوص اجرای قانون 232 آمریکا می باشد. اکثر خریداران تیرآهن در این کشور طی دو هفته گذشته هیچ گونه پیشنهاد وارداتی این محصول را دریافت نکرده اند که نشان دهنده کساد بازار وارداتی این کشور می باشد. بنابراین اکثر خریداران تیرآهن به سمت بازارهای داخلی این کشور تمایل پیدا کرده اند. با توجه به آخرین آمار منتشر شده از موسسه مرکز خدمات فلزات میزان محموله های محصولات فلزی آمریکا در نیمه اول سال جاری به میزان 4/1 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

به گفته یکی از توزیع کنندگان در حال حاضر از روند بازار می توان این گونه برداشت کرد که قانون 232 به زودی اجرا خواهد شد و شاهد افزایش شدید خرید کالاهای داخلی در این کشور خواهیم بود. وی افزود ما در حال حاضر در حال تثبیت محدودیت های تجاری می باشیم و اکنون از لحاظ محدودیت های کالاهای وارداتی نسبت به گذشته در وضعیت بهتری به سر می بریم. با این حال اوضاع بازار نیز تا زمانی که شاهد افزایش قیمت محصولات از سوی کارخانجات داخلی می باشیم هم چنان مطلوب نمی گردد. از زمانی که در ماه مارس تولیدکنندگان تیرآهن شروع به تخفیف قیمت ها کردند شاهد ثبات قیمت تیرآهن تولیدی این کارخانجات در سال جاری بوده ایم. با این حال بسیاری از خریداران محصولات فولادی این کشور نیز هم چنان به عملی شدن قانون 232 این کشور امیدوارند. با توجه به ظرفیت تولیدی بالای کارخانجات تیرآهن داخلی بازار خرید در داخل کشور هم چنان پر رونق بوده ومیزان تخفیفات نیز 60-40 دلار به ازای هر تن اعلام شده و خریداران را به خرید محصولات داخلی ترغیب خواهد کرد.

 

 

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0