0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش تولید فولادسازان تانگشان عامل بازگشت بهای سنگ آهن در دوره پیش رو

قیمت روز میلگرد در بازار فیوچرز شانگهای با ۴۸ یوان رشد مسیر افزایشی دیروز را ادامه داد. این در حالیست که در معاملات بعد از ظهر بازار تقاضا به یکباره رشد نمود و عامل تقویت قیمت شد. خبرهای رسیده حاکی از جو مثبت بازار فیزیکی با اعلام خبر کاهش مالیات بر ارزش افزوده از ۱ می توسط دولت مرکزی است و باعث شده قیمت میلگرد در ۲۵ شهر مهم چین بین ۱۰ تا ۵۰ یوان رشد نمایند. اگرچه، هنوز برخی خریداران کمی محتاطانه عمل می نمایند. بهای بیلت نیز در شمال چین برای سومین روز متوالی در محدوده ۳۳۳۰ یوان به ازای هر تن ثابت ماند.

در معاملات روز پنجشنبه بهای سنگ آهن ۶۲ درصد استرالیا در بنادر شمال چین به ۴۴۲ یوان به ازای هر سی اف آر رسید که در مقایسه با روز قبل بدون تغییر ماند. در بازار فیوچرز دالیان نیز قیمت نهایی ۴۴۱ یوان ثبت شد که نزدیک یه یک درصد افزایش را نشان می دهد.
پایان مارس به معنای برداشته شدن محدودیت های تولید فصل زمستان می باشد. با جان گرفتن تقاضا در بازار فیزیکی و فیوچرز آهن آلات ، دولت مرکزی اجازه شروع مجدد فعالیت با ظرفیت نرمال را به فولادسازان شمال چین داده است و این باعث خواهد شد تا تقاضا برای سنگ آهن به تدریج رو به رشد گذارد.

قیمت روز میلگرد
بهای قراضه وارداتی ترکیه مطابق انتظارات کاهش یافت

بر طبق اخبار رسیده به پلنر، پس از چند هفته یک معامله برای قراضه حوزه بالتیک در بازار وارداتی ترکیه انجام شده است. این محموله شامل ۲۰۵۰۰ تن قراضه ۸۰ درصد و ۲۵۰۰ تن قراضه پرمیوم بوده و به قیمت میانگین ۳۵۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر نهایی شده که در حدود ۱۵ دلار افت قیمت را در این حوزه نشان می دهد.
عرضه کنندگان قراضه تحت فشار زیادی برای تامین نقدینگی هستند و از این رو، مجبور به دادن تخفیفات بیشتر به خریداران می باشند. از سوی دیگر، افت قیمت روز میلگرد ترکیه در بازار داخلی و صادراتی باعث شده تا تولیدکنندگان آهن آلات از خرید قراضه در سطوح بالا امتناع ورزند. پیشنهاد فعلی خرید آهن آلات در محدوده ۳۵۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر می باشند.
اما خریداران با ارزیابی بازار حاضر به فروش در محدوده فوق الذکر نبوده و مایل به فروش به قیمت آخرین معامله انجام شده می باشند. از این رو فعلا برآورد قیمت پنچ مارک قراضه در محدوده ۳۵۰ تا ۳۶۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر می باشد.

با شروع آوریل نشانه های شروع تقاضا در بازار داخلی چین دیده شد

امروز بازار آهن آلات چین هم در بخش فیزیکی و هم در بخش فیوچرز شاهد رشد چشمگیری بود. قیمت میلگرد امروز در بازار فیوچرز شانگهای با ۱۴۶ یوان رشد به ۳۳۹۱ یوان به ازای هر تن رسید همچنین در قرارداد اکتبر نیز بازار شاهد ۱۴۳ یوان افزایش بود. افت موجودی انبارهای تجار زمینه را برای افزایش قیمت ها فراهم نموده است. بر اساس اعلام منابع، موجودی انبارهای آهن آلات نزدیک به ۷۵۰ هزار تن کاهش یافته است که عامل بهبود انتظارات در بازار شده است. قیمت روز میلگرد در بازار فیزیکی شانگهای امروز ۳۰ یوان افزایش یافت. اگرچه هنوز نمی توان به طور قطع گفت که روند نزولی در حال عکس شدن می باشد. چرا که بسیاری از تولیدکنندگان آهن آلات در حال راه اندازی کوره های متوقف خود می باشند و افزایش تولید در این شرایط خبر خوبی برای بازار نمی باشد.
سنگ آهن نیز در بازار فیوچرز دالیان ۴۴۳/۵ یوان معامله شد که افزایش ۷ یوانی را نسبت به روز قبل نشان می دهد. موجودی انبارها در ۴۵ بندر مهم چین در روز ۳۰ مارس به ۱۶۲/۸۱۸ میلیون تن رسیده که رشد ۱/۴۶۴ میلیون تنی را نسبت به هفته قبل نشان می دهد. اگرچه فاندامنتال بازار سنگ آهن چندان قوی نیست، اما میزان بهره گیری از ظرفیت کوره بلندها نسبت به هفته گذشته ۱/۶۳ درصد رشد داشته که می تواند عامل تقویت تقاضا شود.

قیمت ورق سیاه نیز در بازار فیوچرز شانگهای ۱۲۶ یوان رشد نموده و به ۳۷۲۶ یوان به ازای هر تن رسید. قیمت بیلت نیز در تانگشان امروز ۲۰ یوان دیگر افزایش یافت و تا حدودی انتظارات مثبت را در بازار تقویت نمود. نشانه های رشد تقاضا به شروع آوریل در حال ظهور میباشند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0