1.8/5
9رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل بازار میلگرد در روزهای پایانی هفته جاری

روز گذشته مجددا شاهد افزایش قیمت روز میلگرد بودیم و بیشتر تولیدکنندگان ترجیح دادند قیمت های خود را بین 20 تا 40 تومان نسبت به روز قبل افزایش دهند. هرچند چند تولیدکننده محدود نیز قیمت روز میلگرد خود را ثابت نمودند. هرچند برخی نورکاران بزرگ خصوصی چندین روز است از اعلام قیمت رسمی خودداری می کنند.

دیروز همچنین ترمز رشد سریع نرخ ارز کشیده شد و پس از چندین روز افزایش پیاپی نرخ ارز, شاهد اندکی کاهش در نرخ های اعلامی بودیم. به نظر می رسد با افزایش نرخ ایجاد شده که تا حدودی ریسک قیمتی هم برای خریداران به همراه داشته اکنون بازار در محدوده تعادل نسبی قرار گرفته و طی امروز و فردا شاهد نوسان شدید در نرخ ارز نباشیم.

و با آرام شدن بازار ارز احتمالا بازار کالاها از جمله فولاد نیز به سمت کاهش نوسان و ثبات قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت روز میلگرد طی چند روز آتی پیش خواهد رفت

نکته دیگر اینکه امروز عرضه شمش فولاد خوزستان که بدون افزایش قیمت نسبت به عرضه قبل انجام شده نقش قابل توجهی در تعیین جهت بازار مقاطع طی روزهای آینده خواهد داشت.

در حال حاضر شرایط ضد و نقیضی در بازار میلگرد مشاهده می گردد که علت آن سردرگمی تولیدکنندگان برای ارائه قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت روز میلگرد می باشد. برخی از تولیدکنندگان قیمت های اعلامی خود را افزایش داده و به روند صعودی قیمت ها در بازار آهن آلات دامن زده اند و برخی دیگر نیز قیمت محصولات تولیدی خود را ثابت نگه داشته و به بهبود بازار امیدوار می باشند.

پیش بینی قیمت روز میلگرد روزهای آتی

در حال حاضر پیش بینی بازار آهن آلات برای روزهای آتی بسیار دشوار می باشد زیرا از یک طرف روند صعودی قیمت دلار و افزایش قیمت شمش فولادی و قراضه آهنی بازار را به سمت افزایش قیمت ها سوق داده است و از سوی دیگر کاهش شدید میزان تقاضا برای خرید آهن آلات و موجودی بالای انبارها در کنار برودت هوا مشکلاتی است که گریبان بازار را گرفته است و همین امر پیش بینی برای روزهای آتی را دشوار کرده است.

قیمت میلگرد اصفهان

در شرایط موجود که هیچ گونه داده جدی برای تحلیل بازار آهن آلات وجود ندارد باید به تجربیات موجود در میان فعالان بازار بسنده کرد. تجربه های موجود در بازار نشان دهنده میل کلی بازار به افزایش قیمت ها می باشد و به نظر می رسد که در حال حاضر سیگنال های منفی موجود در بازار به سیگنال های منفی غلبه کرده است و شرایط را به سمت افزایش قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت روز میلگرد سوق داده است.

بنابراین تجربه نشان داده است که در چنین شرایطی قیمت آهن آلات به روند صعودی خود ادامه خواهد داد. داده های مثبت زیادی در حال حاضر در بازار میلگرد وجود دارد که پیش بینی ها را به سمت تداوم روند صعودی قیمت روز میلگرد پیش خواهد برد. از جمله این سیگنال های مثبت می توان به افزایش قیمت شمش و قراضه آهنی اشاره کرد که در کنار افزایش نرخ دلار بازار را به سمت روند افزایشی سوق خواهد داد.

پیش بینی افزایش میزان تقاضا

هم چنین پیش بینی می شود که روزهای جاری شروع روند افزایشی قیمت روز میلگرد باشد و همین امر سبب می شود که میزان خرید طی روزهای آتی افزایش یابد. با نگاهی به بازار دلار متوجه خواهیم شد که به علت عرضه در صرافی ها قیمت دلار مجددا اندکی کاهش یافته است و این امر طی روزهای آتی بر روی بازار آهن آلات نیز تاثیرگذار خواهد بود ولی تاثیر آن چندان محسوس نخواهد بود.

تاثیر دلار بر بازار فولاد تنها جو روانی ایجاد خواهد کرد و این امر طی روزهای آتی می تواند تاثیر بیشتری بر این بازار داشته باشد. با توجه به تمامی موارد ذکر شده می توان گفت که تنها پیش بینی قابل قبول راجع به بازار آهن آلات روند صعودی قیمت ها طی روزهای آتی می باشد و این امر با ادامه روند صعودی قیمت شمش و قراضه آهنی و هم چنین نرخ دلار محقق خواهد شد.

چنانچه دولت تصمیم به کاهش قیمت ها طی روزهای آتی را داشته باشد هفته آینده با وجود تعطیلی و کاهش میزان تقاضا زمان مناسبی می باشد و در این هفته پیش بینی ها هم چنان از روند صعودی قیمت آهن آلات حکایت دارد و این روند ادامه خواهد یافت.

1.8/5
9رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری