تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

تحلیل قیمت میلگرد ذوب آهن طی هفته های اخیر

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان

نوسانات قیمتی کارخانه ذوب آهن اصفهان

قیمت میلگرد ذوب آهن طی هفته گذشته نوساناتی را تجربه کرده است. با شروع هفته گذشته، انواع میلگرد آجدار شاخه از برخی مبادی غیر رسمی توام با ۱۰ تومان کاهش قیمت از برخی مبادی شنیده شد. بنابراین با شروع هفته گذشته شاهد کاهش قیمت میلگرد ذوب آهن نسبت به هفته گذشته بوده ایم. این قیمت برای میلگرد ۱۲ به میزان ۲۳۸۵ تومان بارگیری از کارخانه گزارش شد و برای قطر ۱۴ نیز ۲۳۸۰ تومان اعلام شده است در حالی که برای میلگرد بارگیری از انبار به میزان ۲۴۰۵ تومان بوده است.

هم چنین با شروع هفته گذشته اکثر کارخانه های تولید کننده میلگرد قیمت خود را ثابت اعلام کردند. در روز یک شنبه مصادف ۱۴ آبان نیز میلگرد ذوب آهن بارگیری از کارخانه و انبار با کاهش ۵ تا ۲۰ تومان کاهش اعلام گردید. بنابراین در روزهای نخست هفته شاهد افت قیمت میلگرد ذوب آهن بوده ایم. این در حالی است که اکثر کارخانه های تولید کننده میلگرد قیمت خود را با ۱۰ تا ۶۰ تومان کاهش اعلام کردند.

این روند تا روز دوشنبه نیز ادامه یافته و در روز دوشنبه هفته گذشته میلگرد ذوب آهن بارگیری از کارخانه و انبار با کاهش ۵ تا ۱۵ تومانی اعلام گردید. هم چنین در این روز اکثر کارخانه های تولید کننده میلگرد قیمت خود را ثابت اعلام کردند. با نزدیک شدن به روزهای پایانی هفته گذشته، قیمت میلگرد ذوب آهن روند ثابتی را در پیش گرفته بود به طوری که در روز سه شنبه نیز این قیمت ثابت اعلام شده بود. اکثر کارخانه های تولید فولاد نیز قیمت مقاطع تولیدی خود را در روزهای پایانی هفته گذشته ثابت اعلام کردند.

حتما بخوانید :  گزیده چشم انداز بازار محصولات پوشش سوله در بهمن ماه

میلگرد مرکزآهن

تاثیر عوامل مختلف بر قیمت میلگرد ذوب آهن

 بنابراین با پایان یافتن هفته گذشته نه تنها قیمت محصولات فولادی در کارخانه ذوب آهن بلکه در سایر کارخانجات تولیدی نیز ثابت بوده است. به گفته منابع خبری علت این امر کاهش میزان تقاضا برای خرید میلگرد ذوب آهن اصفهان و سایر کارخانجات و تعطیلی بازار بوده است.

با پایان یافتن هفته گذشته فعالان بازار انتظار رشد قیمت ها در هفته جاری را داشتند چراکه با پایان یافتن تعطیلات تقاضا نیز افزایش می یابد. با شروع هفته جاری قیمت میلگرد ذوب آهن ثابت مانده و به میزان ۲۳۸۵ تومان برای هر دو نوع رسید. بنابراین برخلاف انتظارها در روز شنبه نیز افزایش قیمت میلگرد ذوب آهن در بازار مشاهده نشد. در حالی که برای سایر مقاطع افزایش قیمت مشاهده شد. برای مثال تیرآهن ذوب آهن بارگیری از کارخانه با ۱۰ تومان کاهش اعلام گردید. در روز یکشنبه نیز میلگرد ذوب آهن بارگیری از کارخانه و انبار اصفهان با ۵ تا ۱۵ تومان افزایش اعلام گردید. بنابراین انتظارها به نتیجه رسیده و در روز یک شنبه شاهد افزایش قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان بودیم.

با این حال برخی از کارخانه ها هم چنان قیمت میلگرد تولیدی خود را ثابت اعلام کردند. در روز دوشنبه نیز میلگرد ذوب آهن اصفهان ۵ تومان کاهش قیمت داشته و به میزان ۲۴۰۰ تومان رسید. این در حالی است که در روز دوشنبه اکثر کارخانه های تولید کننده میلگرد قیمت خود را ثابت اعلام کردند و برخی ۵ تا ۲۰ تومان افزایش قیمت داشتند. هم چنین در روز گذشته شاهد افزایش قیمت میلگرد ذوب آهن به میزان ۵۰ تومان بوده ایم. بنابراین انتظارات افزایش قیمت این محصول در هفته جاری برای کارخانه ذوب آهن اندکی برآورده شده است.

حتما بخوانید :  دنده معکوس تولیدکنندگان آهن آلات در هفته جاری

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button