0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت میلگرد صادراتی کشور چین

قیمت میلگرد از ارزیابی متال بولتن ۳۲-۱۶ میلی متر به میزان ۵۴۵-۵۳۵ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۱۰ ماه اکتبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۲۰-۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. ارزیابی ها در تاریخ ۲۶ ماه سپتامبر بسیار پیچیده بوده است که علت این امر تعطیلات طولانی مدت در کشور چین بوده است. به گفته منابع خبری مشتریان میلگرد در حال حاضر در پیش خرید میلگرد فعال نمی باشد چراکه آن ها انتظار دارند قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین کاهش بیشتری یابد. قیمت میلگرد در شرق چین تا پایان ماه سپتامبر به میزان ۳۸۶۰-۳۸۲۰ یوان (۵۸۶-۵۶۰ دلار) به ازای هر تن بوده است و در اوایل هفته گذشته به میزان ۱۱۰ یوان به ازای هر تن بازگشت داشته و قیمت میلگرد در حال حاضر به میزان ۳۹۷۰-۳۹۳۰ یوان به ازای هر تن اعلام گردیده است.

با این حال در هفته بعد قیمت میلگرد مجددا به میزان ۳۰ یوان به ازای هر تن سقوط کرده و به قیمت ۳۹۴۰-۳۹۰۰ یوان به ازای هر تن رسیده است. علت کاهش مجدد قیمت میلگرد در این کشور ضعف در پیش فروش این محصول و نیز تضعیف بازار شمش بیان گردیده است. این در حالی است که فروشندگان این محصول در حال حاضر نسبت به خرید میلگرد حساسیت کم تری دارند. یکی از کارخانجات تولید فولاد در شمال کشور چین قیمت میلگرد پیشنهادی خود را به میزان ۵۴۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده است. یکی دیگر از کارخانجات واقع در شرق چین محصول خود را به قیمت ۵۵۵ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده است ولی فعالان بازار معتقدند که این قیمت شانس کمی برای ورود به معاملات کشور چین را خواهد داشت. آن ها انتظار دارند که تاجران قیمت میلگرد پیشنهادی خود را حدودا به میزان ۵۴۵-۵۳۵ دلار به ازای هر تن پیشنهاد دهند.

قیمت میلگرد اصفهان

نوسانات قیمت سیم مفتولی صادراتی کشور چین

قیمت سیم مفتولی از احتمالات این کشور به میزان ۵۷۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی دو هفته قبل از آن به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. همانند میلگرد، ارزیابی ها برای قیمت سیم مفتولی طی هفته گذشته پیچیده بوده است. تولیدکنندگان این محصول قیمت سیم مفتولی تولیدی خود را به میزان ۶۰۰-۵۷۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند ولی خریداران انتظار دارند قیمت سیم مفتولی حدودا به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد گردد. با این حال به گفته منابع خبری پس از افت بازار کشور چین و کاهش قیمت شمش به میزان ۱۳۰ یوان به ازای هر تن انتظارات نسبت به بازار کم تر شده است. در روز دوشنبه شمش در این کشور به قیمت ۳۶۳۰ یوان به ازای هر تن معامله شده است ولی تا آخرین دقایق روز سه شنبه، قیمت شمش به میزان ۳۵۰۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است و این امر بر قیمت میلگرد و سیم مفتولی تاثیرگذار بوده است.

قیمت سیم مفتولی در بازار داخلی شرق چین روندی متغیر داشته است به طوری که در اوایل هفته گذشته به میزان ۴۳۵۰-۴۳۳۰ یوان به ازای هر تن بوده ولی در روز سه شنبه قیمت سیم مفتولی به میزان ۴۳۳۰-۴۳۰۰ یوان به ازای هر تن رسیده است. فعالان بازار انتظار دارند که طی روزهای آتی شاهد کاهش قیمت سیم مفتولی به میزان بیشتری باشیم چراکه بزرگترین تولیدکننده سیم مفتولی در این کشور قیمت سیم مفتولی تولیدی خود را تنها به میزان ۳۸۸۰ یوان به ازای هر تن شامل مالیات بر ارزش افزوده پیشنهاد داده است.

افزایش قیمت میلگرد در شمال اروپا در ماه اکتبر

قیمت میلگرد در شمال اروپا طی هفته گذشته افزایش یافته است چراکه کارخانجات قیمت های پیشنهادی خود را به علت افزایش میزان تقاضا برای میلگرد و نیز افزایش هزینه های تولید افزایش داده اند. ارزیابی ها از قیمت میلگرد در بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۱۰ یورو به ازای هر تن افزایش یافته و به قیمت ۵۸۰-۵۵۵ یورو به ازای هر تن رسیده است. ارزیابی ها منعکس کننده معاملات و پیشنهادات قیمت میلگرد شنیده شده در آلمان و هلند بوده است. هم چنین میزان موجودی میلگرد در بازار این کشور کاهش یافته است و کمبود میزان میلگرد وارداتی نیز به افزایش قیمت این محصول کمک کرده است. پیشنهادات قیمت میلگرد در آلمان نیز به میزان ۵۹۰ یورو به ازای هر تن شنیده شده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری