0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

افزایش ۱۰-۵ دلاری قیمت ورق فولادی کشورهای مستقل اتحادیه ای (CIS)

قیمت ورق گرم و ورق سرد کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۱۰-۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است و پیشنهاداتی با قیمت های بالاتر و برآوردهایی از قیمت های قابل قبول شنیده شده است. به گفته منابع خبری این افزایش قیمت به علت خوش بینی عمومی در بازار جهانی فولاد و به خصوص افزایش قیمت های صادراتی کشور چین نشات گرفته است. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین برای یازدهمین هفته متوالی افزایش یافته است هرچند نرخ افزایش سرعت آن نسبت به هفته های گذشته کم تر بوده است با این حال شرکت کنندگان بازارهای خارجی از پذیرش قیمت های پیشنهادی بالا کشور چین ممانعت کرده اند.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم تولیدی کشور چین تا تاریخ ۲۲ ماه اوت به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۹-۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین طبق آمار متال بولتن قیمت ورق گرم صادراتی این کشور مجموعا طی ۱۱ هفته گذشته به میزان ۱۲۵-۱۲۰  دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

  • بازار ورق گرم CIS

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای تا تاریخ ۲۱ ماه اوت به میزان ۵۶۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته حدودا ۱۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری این قیمت نسبت به ماه گذشته حدودا به میزان ۱۱۵-۱۰۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است کشور اوکراین نیز در حال حاضر قیمت های پیشنهادی خود را ارائه نداده است زیرا تمامی محموله های سفارشی ماه های سپتامبر و اکتبر خود را به فروش رسانده است. قیمت ورق گرم پیشنهادی کشور روسیه به کشورهای خاور میانه و آفریقا نیز به میزان ۵۸۰-۵۷۰ دلار به ازای هر تن شنیده شده است.

قیمت ورق سیاه

با این حال خریداران از قبول این قیمت ها ممانعت کرده اند و امیدوارند قیمت ها به زودی کاهش یابد. با این حال پیش بینی ها حاکی از آن است که به علت افزایش مداوم تقاضا قیمت ها در ماه سپتامبر نیز کاهش نیابد. مصرف کنندگان نهایی در مصر و لبنان هم چنان این محصولات را با قیمت های کم تر تعیین شده از قبل خریداری می کنند بنابراین در حال حاضر آن ها از قبول قیمت های بالاتر ممانعت کرده اند.بازار ورق فولادی در چین هم چنان در حال افزایش می باشد، قیمت مواد اولیه مصرفی هم چنان در حال افزایش می باشد با این حال هنوز به آینده این بازار می توان امیدوار بود.

به گفته یکی از تاجران محلی هرچند هیچ یک از مشتریان در حال حاضر اقدام به خرید نکرده اند و بازار نسبتا کساد می باشد قیمت های رایج محصولات فولاد تخت کشورهای مستقل اتحادیه ای نیز قابل اجرا نبوده و تعداد کمی معاملات تاکنون منعقد شده است. به گفته منابع خبری قیمت های قابل اجرا برای ورق گرم صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به جنوب آفریقا مابین ۵۳۰ تا ۵۶۰ دلار به ازای هر تن می باشد و قیمت های بالاتر پذیرفته نخواهد شد.

  • بازار ورق سرد CIS

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای تا روز دوشنبه به میزان ۶۱۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۶۰۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. هم چنین قیمت ورق سرد پیشنهادی اوکراین به جنوب آفریقا به میزان ۵۹۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که به گفته منابع خبری قیمت قابل اجرایی بوده و با استقبال خوبی مواجه شده است.

قیمت پیشنهادی ام ام ک نیز به منطقه منا به میزان ۶۱۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. با این حال قیمت قابل اجرا در حال حاضر ۵۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است که نسبت به قیمت پیشنهادی اکثر کارخانجات فاصله دارد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی  چین نیز به میزان ۶۰۰-۵۹۵ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۲ ماه اوت بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۶۰۰-۵۸۵ دلار به ازای هر تن بوده و طی این هفته شاهد افزایش قیمت ۱۰ دلاری پیشنهادات رسیده بوده ایم.

قیمت ورق گالوانیزه

کاهش قیمت ورق فولادی آمریکا

به گزارش متال بولتن قیمت ورق فولادی آمریکا روندی نزولی در پیش گرفته است و شرکت کنندگان بازار هم چنان در شک و تردید می باشند که دور جدید افزایش قیمت ها چه زمانی آغاز خواهد شد. ارزیابی متال بولتن حاکی ازآن است که قیمت ورق فولادی این کشور به میزان ۷۵/۳۳ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است و آخرین گزارشات حاکی از آن است که قیمت این محصول برای پنجمین ماه متوالی کاهش یافته است و اکنون نسبت به اواسط تابستان قیمت ورق فولادی آمریکا به میزان ۳/۶ درصد کاهش یافته است.

به طوری که قیمت این محصول در اواسط تابستان به میزان ۷۲۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده در حالی که قیمت آن در حال حاضر به میزان ۶۷۵ دلار به ازای هر تن می باشد. کاهش قیمت ها نیز در حال حاضر در بازار داخلی این کشور چندان جالب نبوده و سبب رکود بازار می گردد. با این حال شرکت کنندگان در بازار می گویند ممکن است هدف بیشتری در جلوگیری از کاهش قیمت ها نسبت به افزایش قیمت ها باشد. در حال حاضر کارخانجات تولید ورق این کشور بسیار تحت  فشار می باشند و در انتخاب قیمت ها انتخاب زیادی ندارند بنابراین از خریداران تقاضا کرده اند که از درخواست کاهش بیشتر قیمت ها خودداری کنند.

 

خبرهای مرتبط:

بررسی قیمت ورق در اروپا

گزارش هفتگی قیمت ورق هفته آخر مرداد

تداوم افزایش قیمت ورق گرم وارداتی ایران

سیاست جدید دولت در خصوص قیمت ورق رول گرم

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها