0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روند قیمت پروفیل در بازار داخلی چگونه است؟

طبق نظر کارشناسان داخلی، قیمت پروفیل در بازار اصفهان پس از گذراندن روند کاهشی که طی سه روز گذشته به دلیل افت دمای هوا و مشکلات حمل و نقل و ارسال سفارشات تجربه کرد، در حال حاضر در تاریخ چهارشنبه ١١ بهمن ماه ٩۶، ثابت اعلام شده است. اما قیمت پروفیل در بازار تهران بدون نوسان بود و نرخ آن از تاریخ ١٣ دی ماه تا به امروز هیچ گونه تغییری پیدا نکرده است.

علاوه بر این، طی روز های گذشته سندیکای تولیدکنندگان پروفیل فولادی به همراه سازمان ملی استاندارد ایران و با حضور جمعی از کارشناسان خبره سندیکای شرکت های ساختمانی، و همچنین برخی از اساتید دانشگاه ها از جمله دانشگاه کمبریج، با تهیه و تدوین استاندارد های ویژه ای برای تولید پروفیل، اقدام به افزایش کیفیت محصولات تولیدی خود نمودند. کارشناسان پیش بینی می کنند که با توجه به اقدام این انجمن برای بالا بردن کیفیت این تولیدات، ممکن است قیمت پروفیل نیز تدریجا روند افزایشی پیدا کند که دلیل آن هم استفاده از مواد با کیفیت بهتر و البته کمی گرانتر می باشد.

در روز گذشته نیز ️جلسه ای با حضور رئیس سندیکای لوله و پروفیل تشکیل شد که نتایج خوبی هم در بر داشت. در این جلسه صحبت هایی در مورد حمایت از پروفیل سازان داخلی رد و بدل شد که طبق آن قرار است ترتیبی داده شود تا مواد اولیه با قیمتی مناسب تر به بخش پروفیل سازی تزریق شود تا هزینه های تولیدی این بخش کاهش پیدا کند و با بالا رفتن کیفیت و بهتر شدن قیمت پروفیل ، شرایط خوبی برای تولید کنندگان و خریداران این محصول در بازار داخلی فراهم شود.

جلسه تولیدکنندگان لوله پروفیل

این اتفاق از مهم ترین تصمیمات این جلسه بود و قرار شد پس از این حمایت های بیش تری برای تشکیل این جلسات انجام گیرد. علاوه بر این، در این نشست در مورد مشکلات مربوط به مواد اولیه بی کیفیت و اتخاذ تصمیم جدی برای جلوگیری از ارائه آن به پروفیل سازان صحبت شد. در این میان نوردکاران نیز بر اجرای دقیق تر استاندارد مواد اولیه تاکید کردند تا در آینده نزدیک شاهد نتایج مثبتی در مورد کیفیت و قیمت پروفیل باشیم.

قیمت پروفیل اصفهان

علاوه بر این، ️برخی از حاضرین در جلسه دیروز با تعدیل تعرفه ها کاملا موافق بودند چرا که این تصمیم راه را برای صادرات پروفیل هموار تر خواهد کرد و هرچه صادرات محصولات نهایی گسترش پیدا کند، به طور حتم اشتغال زایی بیش تری در کشور ایجاد می شود. همچنین در شرایط فعلی که نرخ ارز و قیمت های جهانی در وضعیت مناسب تری قرار گرفته است، تعدیل قیمت میلگرد صادراتی مطلوب تر هم به نظر می رسد.

شفافیت معاملات در بازار بورس

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل در مصاحبه خود با یکی از خبرگزاری ها گفت: ️بورس کالا موجب شفافیت معاملات و پیشنهاد قیمت عادلانه محصولات فولادی را فراهم می کند ولی در مورد کالاهای انحصاری باید گفت که ما انتظار داریم تا بستر عرضه پروفیل خارجی در تالار بورس کالا کمتر فراهم شود تا قیمت پروفیل به دلیل رونق بازار صادرات و کم توجهی به بازار داخلی، قدری افزایش پیدا نکند که خریداران از پس خرید آن بر نیایند.

وی با تاکید بر سخنان قبلی خود گفت: باید شرایطی فراهم شود تا با عرضه گسترده پروفیل در بازار داخلی به منظور تامین نیاز خریداران، قیمت پروفیل متعادل شده و دیگر عرضه قطره چکانی برخی شرکت ها را شاهد نباشیم و قیمت کالاها نیز از نرخ های جهانی عبور نکند. علاوه بر این ، تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه صادرات محصولات نهایی را به کشور های خارجی میسر می سازد. همچنین باید به این نکته توجه داشت که تعرفه های فعلی ابدی نیست و تنها اهرمی به منظور کنترل قیمت پروفیل در بازارهای داخلی به شمار می رود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0