0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت میلگرد بناب هفته گذشته

قیمت میلگرد بناب A٢ سایز ٨ در تاریخ چهارشنبه ۴ بهمن ٩۶ در حدود ٢٣۶٠ تومان اعلام شد. همین محصول با سایز ١٠ با قیمتی معادل ٢٣۴٠ تومان خرید و فروش شد. قیمت میلگرد بناب با سایز ١٢ نیز در حدود ٢٣٠٠ تومان در دسترس مشتریان قرار گرفت. علاوه بر این، قیمت میلگرد A3 با سایز ١۴ نیز با همان مبلغ ٢٣٠٠ تومان به بازار عرضه شد.

قیمت میلگرد بناب طی سه روز گذشته با یک افزایش ناگهانی رو به رو شد و تا میزان ٧۵ تومان افزایش یافت که دلیل آن هم بالا رفتن نرخ ارز بود اما این افزایش قیمت دیری نپایید و در حال حاضر طبق نمودار ها، قیمت میلگرد بناب روند ثابت به خود گرفته است. این در حالی است که آمار ها نشان داده است که طی ماه گذشته قیمت میلگرد بناب بیش تر روند افزایشی داشته است و حداقل به میزان ١٠ تومان طی دفعات متوالی افزایش پیدا کرده است.

کارشناسان معتقدند که این افزایش تدریجی قیمت میلگرد بناب در ماه گذشته بیش تر به دلیل تقاضای قوی در بازار بوده است. هرچند که قیمت میلگرد از افزایش یا کاهش نرخ ارز و دیگرد عوامل هم تاثیر می گیرد اما تقاضای قوی همواره باعث افزایش مداوم قیمت این محصول شده است.

نوسانات کارخانجات مختلف

قیمت میلگرد امروز کارخانه ذوب آهن اصفهان با سایز 12در حدود️ 2770 تومان اعلام شد. در همین کارخانه قیمت میلگرد امروز 14 معادل 2770 تومان خرید و فروش شد. علاوه بر این، میلگرد 16 نیز با قیمتی معادل 2740 تومان به بازار عرضه شد. قیمت میلگرد امروز کارخانه ذوب آهن اصفهان از سایز ١٨ تا ٣٢ با مبلغی معادل 2470 تومان در دسترس مشتریان قرار گرفت که پس از یک افزایش ناگهانی در حال حاضر بدون تغییر مانده است.

قیمت امروز میلگرد کارخانه کویر کاشان با سایز ٨، در حدود ٢۴٠٠ تومان اعلام شد. همین محصول با سایز ١٠ با قیمتی معادل ٢٣٠٠ تومان به بازار عرضه شد. قیمت امروز این کارخانه هیچ تغییری نسبت به یک ماه گذشته پیدا نکرده و همچنان ثابت باقی مانده است. قیمت امروز میلگرد ابرکوه یزد با سایز ١۶ معادل ٢٢۵٠ تومان به بازار عرضه شد. همین محصول با سایز ٢٨ در حدود ٢٢۴٠ تومان اعلام شد. علاوه بر این، قیمت میلگرد امروز این کارخانه با سایز ١٢ در حدود ٢٢٨٠ تومان بود که نسبت به دو روز گذشته تا میزان ٨٠ تومان کاهش پیدا کرده است.

بررسی روند صعودی قیمت میلگرد کارخانه ذوب آهن اصفهان

در ادامه روند افزایشی قیمت میلگرد اصفهان در بازار داخلی و اعلام افزایش مداوم آن از سوی برخی از کارخانجات از جمله کارخانه ذوب آهن اصفهان، افزایش قیمت میلگرد اصفهان از سوی برخی از مبادی تا ۵ الی۳۰ تومان شنیده شد. این در حالی است که تقاضای موثر و دست به نقد برای خرید میلگرد اصفهان در بازار داخلی ضعیف گزارش شده  و به نظر می رسد که بازار طی روز های گذشته تحرکات خاصی نداشته است.

علاوه بر این، واضح است که این بار با توجه به قیمت میلگرد اصفهان در روز های اخیر، صف تقاضا برای خرید این محصول برای نوسان گیری در شاخه های انتهایی به دلیل شرایط فصلی، به میزان آنچنان دندان گیری نبوده است و موج افزایشی قیمت میلگرد اصفهان بیش تر تاثیر گرفته از لایه های بالادستی به ویژه قیمت قراضه آهن و شمش و بعضی از عوامل دیگر مانند نوسانات ارز بوده است.

علاوه بر این، میکائیل عظیمی در مورد میزان تولید و قیمت میلگرد اصفهان در حوزه صادرات، می گوید: طی ۹ ماه نخست امسال قیمت میلگرد اصفهان برای صادرات حجمی معادل چندین هزار تن نسبت به مشابه سال پیش آن طور که باید و شاید تغییرات آنچنانی پیدا نکرده است. وی می گوید: طی چند سال گذشته با افزایش صادرات میلگرد کارخانه اصفهان روبه‌رو بوده‌ایم، اما امسال به‌دلیل تامین نیاز مشتریان داخلی کاهش صادرات این محصول را مشاهده می کنیم.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0