0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تمرکز بازار داخلی و نوسانات قیمت تیرآهن کارخانه های اصفهان

قیمت تیرآهن طی هفته گذشته در کارخانجات مختلف نوساناتی داشته است. تولیدکنندگان اصفهان هنوز علاقمند به تولید تیرآهن در اصفهان هستند: علیرغم افزایش شدید قیمت  قراضه ، استفاده از آن برای تولید محصولات فولادی ترجیح داده شده است. در عین حال، ممکن است شهرهای نوردساز، به زودی معاملاتی را در بازار محصولات فولادی نیمه تمام داخلی ایران به تصویب برسانند که تا چنین معاملاتی در حاضر تا حدودی محدود شده است. تقاضای تولید تیرآهن اصفهان، به دلیل قیمت های بالای تیرآهن تولیدی اهواز، نسبتاً قوی باقی مانده است.

پیشنهادات قیمت تیرآهن برای شهرهای جنوبی ایران دراصفهان همچنان نامشخص است؛ چرا که به دست آوردن سطح قابل قبول برای آن، در مقایسه با روند صعودی که در هفته گذشته دیده می شد، تا حدودی دشوار می باشد. اکثر خریداران گزارش می کنند که قیمت اسمی تیرآهن اصفهان برای تیرآهن 14 با قیمت 2735 تومان به ازای هر کیلو در ماه دی ماه بوده که و در طول هفته حدود 85 تومان در هرکیلو کاهش یافته است.

یکی از منابع تجاری به خبرگزاری گفت: ” باید بگویم  که هیچ مشکلی وجود ندارد، اما همه چیز گیج کننده است. به نظر می رسد اکثر کارخانه های ایران ترجیح می دهند که تا حدودی در موضع خود باقی بمانند و در حال حاضر منتظر بمانند. “.گفته می شود که پیشنهادات خیلی کمی از سوی تولیدکنندگان تیرآهن در اصفهان با قیمت 2765 تومان به ازای هر کیلو برای تیر آهن 16 ذوب آهن اصفهان در ارائه شده است.

بازار خرید تیرآهن

اما تقریباً هیچ معامله ای در این محدوده قیمت انجام نشده است. در عین حال، بر اساس برخی از فرضیه های بازار، ممکن است بازرسان تقاضاهای خاصی برای تیرآهن خارج از اصفهان ارائه دهند. دلیل اصلی این مورد این است که دسترسی به مواد در بعضی از مناطق به میزان قابل توجهی بالا می باشد، زیرا بیشتر فروشندگان تیرآهن ترجیح می دهند که فروش خود را در بخش داخلی جبران کنند، در حالی که برخی از تولید کنندگان، ورق را نسبت به تیرآهن ترجیح داده اند و قیمت های سودآور بیشتری را در بخش ورق گرم تعیین کرده اند.

همانطور که قبلاً ذکر شد، ایران همچنان سفارشاتی را برای تیرآهن، از کرمان دریافت می کند، که این سفارشات عمدتاً سوی جنوب شرقی ایران می باشد. طبق اظهارات فعالان بازار داخلی ، برخی از معاملات برای حجم قابل توجهی از تیرآهن 2765 تومان به ازای هر کیلو انجام شده که معمولاً در حدود قیمت 2765 تومان در هر کیلو بوده است.

خرید تیرآهن اصفهان

پیشنهادات قیمت تیرآهن

با این حال، گزارش شده که در برخی از فروش ها در اندونزی، قیمت تیرآهن حدود  2765 تومان به ازای هر کیلو برآورد شده است. در عین حال، قیمت تیرآهن کارهای سابق هم اکنون به مبلغ  2765 تومان به ازا ی هر کیلو رسیده ، در حالیکه قیمت تیرآهن در اوایل ماه دی 2765 تومان به ازای هر کیلو بوده است. یکی از منابع تولید کننده گفت : “بازار خوب است و عرضه محدود شده است. همچنین چین با قیمت بسیار بالایی که برای تیرآهن ارائه می دهد، فرصت خوبی برای فروش بیشتر دارد.”

در بازار داخلی ایران ، تقريباً هيچ پيشنهادی برای تیرآهن وجود ندارد. فعالان بازار داخلی معتقدند که عرضه کنندگان باید قیمت تیرآهن را در محدوده 2750 تومان به ازای هر کیلو (بدون مالیات بر ارزش افزوده 9٪) تعیین کنند، زیرا برچسب های قیمت تیرآهن داخلی تا کنون سوی از کارخانه های بزرگ حدود 27650 تومان در هر کیلو ارائه شده است.

خرید فعالانه کرمانشاه از میلگرد ذوب آهن اصفهان

معامله گران کرمانشاهی ، با پیش بینی افزایش قیمت تیرآهن ، در ماه های گذشته به طور فعال فروش تیرآهن به این استان را افزایش داده اند. رکود چشمگیری که در بازار از اواخر ماه آذر و اوایل دی ماه به چشم می خورد، در عرض یک هفته ناگهان تغییر کرد. در نتیجه، محدوده قیمت تیرآهن فعلی به سطح هفته پیش بازگشته است، که در یک مقایسه هفته ای، نشان دهنده ثبات در بازار می باشد.

معامله گران داخلی، فعالانه تیرآهن را از ذوب آهن اصفهان خرید می کنند. گرچه قیمت تیر آهن پیشنهاد شده فعلی ،به سطح هفته قبل رسیده است، قیمت تیرآهن در معاملات اندکی کاهش یافته است، زیرا بیشتر قراردادها در هفته گذشته و در ابتدای این هفته امضا شده اند. آخرین معاملات برای 30,000 تا 35,000 تن تیرآهن ذوب آهن اصفهان به قیمت 2725 تومان  در هرکیلوبرای تیرآهن 18 به امضا رسیده است،که 15 تومان در هر کیلو، در مقایسه با پیشنهاد قیمت تیرآهن فعلی کاهش قیمت داشته است.

تاثیر فصل سرد بر قیمت ها

آخرین قرارداد برای حداقل 6 هزار تن تیرآهن  از اصفهان در هفته جاری با قیمت  2725 تومان  در هر کیلو امضا شده است، در حالی که یک هفته پیش مشتریان کرمانی ،35000 تن تیرآهن را از عرضه کنندگان مختلف اصفهان با قیمت 2725 تومان به ازای هر کیلو خریداری کردند.

به رغم ضعف در تقاضای مصرف کننده نهایی که ناشی از کاهش فعالیت ساخت و ساز در فصل زمستان می باشد، با اشاره به قیمت انبارداری تیرآهن موجود در انبارها و با قیمت های پایین بازار، معامله گران داخلی قیمت تیرآهن را ثابت نگه داشته اند. یکی از معامله گران کرمانی به خبرگزاری ها گفت: “در حال حاضر قیمت تیرآهن اصفهان بسیار پایین است. ما در حال از دست دادن پول هستیم. “

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0