5/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

رشد قیمت بیلت عامل جهش قیمت میلگرد امروز در بازار امروز چین بود.

به گزارش متال بولتن در بازار نقدی قیمت میلگرد امروز در شرق چین (شانگهای) با افزایش ۱۰۰ يوان نسبت به روز قبل در محدوده ۳۹۰۰ تا ۳۹۵۰ یوان قرار گرفت و در شمال چین (تیانجین) قیمت میلگرد امروز چین با افزایش ۱۸۰ يوان نسبت به روز قبل ۴۰۰۰ تا ۴۰۳۰ یوان معامله شد.

بیلت تانگشان در روزهای شنبه و یک شنبه ۵۰ یوان افزایش یافت که باعث القای جو افزایشی به بازار میلگرد و تحریک تمایل به خرید مشریان گردید . به دلیل کاهش قیمت میلگرد امروز توسط شرکت SHAGANG در شرق چین، بسیاری از کارشناسان نگران کاهش زود هنگام و دوباره قیمتها هستند.

در بورس شانگهای قیمت میلگرد امروز با ۱ یوان افزایش به ۳۹۲۷ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۴۰ یوان می باشد.

نوسانات بازار صادرات

در ارزیابی متال بولتن قیمت میلگرد امروز در بازار صادراتی چین با کاهش ۴٫۲۵ دلار نسبت به روز قبل به ۵۵۶٫۲۵ دلار FOB رسید. بیشتر فولاد سازها قیمت روز میلگرد خود را اعلام نکردند و خریداران نیز در بازار حضور کمرنگی داشتند و بیشتر به پایش تغییرات بازار داخلی چین روی آورده اند.

به گفته یکی از تجار برخی از مصرف کننده های نهایی خرید خود را افزایش داده اند اما به واسطه افزایش موجودی انبارها قیمتها همچنان تحت فشار قرار دارد. توليد ميلگرد در چين به ۲۰۰ ميليون تن رسيد

پس از دو سال كاهش در سال ۲۰۱۷ به دليل افزايش تقاضا و تغيير سيستمهاي توليد از كوره هاي القايي به كوره قوس الكتريكي ، توليد ميلگرد چين افزايش يافت.

به گزارش متال اكسپرت و بر اساس داده هاي مركز آمار چين توليد ميلگرد در اين كشور در سال ۲۰۱۷ با ۳٫۶ درصد افزايش همراه شد و به ۱۹۹٫۹۸ ميليون تن رسيد. اين مقدار ۱۹ درصد كل توليدات محصولات نهايي را در سال گذشته شامل مي شود.

قیمت میلگرد اصفهان

محرک افزایش تولید میلگرد

محرك اصلي افزايش توليد ميلگرد رشد تقاضا به دليل سياستهاي حمايتي پولي جديد دولت چين بوده است. با افزايش تقاضا فولاد سازها شاخص بهره وري توليد كارخانجات خود را افزايش دادند تا بتوانند سود بيشتري بدست اورند.حتي شركتهايي كه مجبور به خريد بيلت بودند عملكرد مالي بهتري در سال گذشته داشتند.

در نتيجه حاشيه سود بيلت در طول سال تقريبا هميشه بالاتر از ۱۰۰۰ يوان بود و گاها تا ۲۰۰۰يوان هم افزايش يافت.

دليل ديگر افزايش امار توليد ميلگرد حذف كوره های القايي بود كه توليد برخي از اين نوع كوره ها در آمار ساليانه محاسبه نمي شد. پس از توقف اين كوره ها توليد كننده هاي قوس الكتريكي ديگر توليد خود را افزايش دادند تا  نياز بازار را تامين نمايند.به علاوه نزديك به ۲۰ ميليون تو ظرفيت جديد قوس الكتريكي در سال ۲۰۱۷ در چين راه اندازي شد. این تغییرات روی قیمت روز میلگرد نیز تاثیرگذار بوده است.

طبق آمار در بين محصولات اصلي فولادي ديگر فقط كلاف گرم با افزايش توليد همراه بوده و با رشد ۵٫۴ درصدي به ۱۳۷٫۸ ميليون تن رسيد.اين افزايش توليد به دليل رشد مصرف مستقيم كلاف گرم بوده است چرا كه توليد كلاف سرد و لوله هاي جوشي به ترتيب ۲٫۲ و ۱٫۹ درصد كاهش داشته است.توليد مفتول فولادي نيز با كاهش ۱٫۷ درصدي به ۱۲۹٫۷ ميليون تن رسيد.

افت شاخص بيلت CIS

در طول  هفته منتهي به ۲۲ ژانويه تقريبا هيچ خريد و فروشي براي بيلت صادراتي CIS به ثبت نرسيد. خريداران بيشتر نظاره گر بازار بوده و انتظار دارند قيمتها كاهش بيشتري داشته باشد.

در ارزيابي متال بولتن در ۲۲ ژانويه شاخص بيلت صادراتي CIS با كاهش ۹ دلار نسبت به يك هفته قبل به ۵۱۱ دلار FOB درياي سياه رسيد. پيشنهاد هاي فروش تامين كنندگان بيلت در اين منطقه در محدوده ۵۱۵ تا ۵۲۰ دلار  قرار دارد در حالي كه هفته گذشته ۵۲۰ تا ۵۳۰ دلار FOB بود.

كارشناسان قيمت قابل قبول در بازار را ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار FOB درياي سياه برآورد كردند. در ۱۹ ژانويه پيشنهاد قيمت بيلت CIS به بازار مصر ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار CFR بود در حالي كه خريداران ۵۰۰ تا ۵۱۰ دلار CFR پيشنهاد مي دادند .نرخ كرايه حمل تا اين مقصد حدود ۲۰ دلار بر تن است.

پيشنهاد فروش به بازار تركيه در محدوده ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار است. در تركيه به دليل كاهش تقاضاي ميلگرد و افت قيمت صادراتي آن باعث شد مشتريان  قيمتهاي پيشنهادي خريد بيلت وارداتي را به ۵۲۰ دلار CFR كاهش دهند.

۵
۱رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری