0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت میلگرد خاورمیانه و افزایش قیمت بیلت وارداتی

قیمت میلگرد در بازار داخلی و وارداتی امارات متحده عربی و عربستان سعودی طی هفته جاری ثابت باقی مانده است. این در حالی است که قیمت بیلت وارداتی به امارات متحده عربی در این هفته روند صعودی داشته است. میزان تقاضا برای خرید میلگرد در امارات متحده عربی هم چنان بالا می باشد.

نوسانات بازار داخلی میلگرد

تولیدکنندگان عمده میلگرد در امارات متحده عربی قیمت های پیشنهادی خود را در ماه های مارس و آوریل افزایش خواهند داد. بزرگترین تولیدکننده میلگرد در این کشورها، امارات استیل، قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان 637 دلار (2340 درهم) به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که قیمت میلگرد کارخانه کنارس به میزان 2332 درهم گزارش شده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی امارات متحده عربی به میزان 2340-2332 درهم به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. این در حالی است که تولیدکنندگان میلگرد در امارات متحده عربی به طور متوسط قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان بیشتری نسبت به قیمت های پیشنهاد شده اعلام کرده اند. این کارخانجات قیمت های اعلامی خود را تا تاریخ 16 ژانویه تغییر نداده بودند. در عربستان سعودی قیمت میلگرد تولیدی در بازار داخلی به طور متوسط به میزان 2160 درهم (576 دلار) به ازای هر تن بوده است.

بازار بیلت خاورمیانه

کارخانجات واقع در ایران قیمت بیلت تولیدی خود را به میزان 535-530 دلار به ازای هر تن به امارات متحده عربی اعلام کرده اند ولی تاکنون هیچ معامله ای شنیده نشده است. خریداران بر این باورند که قیمت بیلت پیشنهادی کارخانجات ایران به عربستان معقول بوده است ولی میزان ذخایر این محصول در بازار امارات متحده عربی کافی بوده و خریداران تمایلی به خرید این کالا در حال حاضر ندارند.

قیمت میلگرد اصفهان

ارزیابی متال بولتن از قیمت بیلت وارداتی به امارات متحده عربی به میزان 535-530 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 20 فوریه بوده است که نسبت به قیمت 515-510 دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

افزایش قیمت میلگرد و سیم مفتولی صادراتی ترکیه برخلاف تقاضای ضعیف

قیمت روز میلگرد و قیمت سیم مفتولی صادراتی بازار ترکیه طی هفته جاری به روند صعودی خود ادامه داده است. به گفته منابع خبری علت این امر افزایش قیمت قراضه آهنی و بیلت صادراتی در این کشور بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت متال بولتن میلگرد صادراتی از کشور ترکیه به میزان 575-565 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 560-550 دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

کارخانجات تولید فولاد در ترکیه قیمت میلگرد صادراتی خود را به میزان 580-575 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند ولی میزان تقاضا برای خرید این محصول کاهش شدیدی یافته است. تولیدکنندگان محصولات فولادی در ترکیه طی هفته گذشته محموله های زیادی از میلگرد را به فروش رسانده اند ولی میزان تقاضا برای خرید این محصول در هفته جاری کاهش یافته است.

قیمت میلگرد در هفته جاری افزایش یافته است ولی میزان تقاضا از این افزایش قیمت حمایت نکرده است. هم چنین قیمت سیم مفتولی نیز در این کشور در بازار صادراتی افزایش شدیدی داشته است. این در حالی است که قیمت میلگرد امروز پیشنهادی خریداران در این کشور به میزان 565-560 دلار به ازای هر تن بوده است.

جهش شاخص بيلت CIS

رشد قيمت قراضه و محصولات طويل فولادي باعث شد معاملات بيلت در هفته منتهي به 19 فوريه، با قيمتهاي بالاتري انجام شود و در نتيجه بيلت CIS به روند افزايشي ادامه دهد. به گزارش متال بولتن شاخص بيلت CIS در 19 فوريه با جهش 15 دلاري نسبت به يك هفته قبل به 513 دلار FOB درياي سياه رسيد.

خريداران  بيلتCIS  در دوره مذكور به طور عمده تركها بودند.در اوايل هفته قبل بيلت CIS در محدوده 515 تا 520 دلار CFR به تركيه معادل 500 تا 505 دلار FOB درياي سياه معامله شد.

در اخر هفته پيشنهاد فروش بيلت CIS تا 530 دلار CFR تركيه افزايش يافت و روسها توانستند محموله اي به قيمت 525 دلارCFR معادل 510 دلار FOB به فروش برسانند.

در اخرين تغييرات قيمت پيشنهادي تامين كننده هاي بيلت CIS به گستره ي 515 تا 520 دلار FOB افزايش يافته است. شركت اوكرايني Elektrostal بيلت را 515 دلار FOB درياي Azov تعيين كرد كه معادل 525 دلار FOB درياي سياه است

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0