0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

خرید پروفیل یونان توسط لبنان

قیمت پروفیل صادراتی تغییراتی را تجربه کرده است. عرضه کنندگان یونانی موفق به فروش برخی از تناژهای بار پروفیل به لبنان شده اند. با این حال، تقاضای کاربر نهایی اکنون به علت کمبود پروژه های ساختمانی در کشور، کافی نیست. با وجود فعالیت های خرید خیلی کم، قیمت پروفیل وارداتی در طول ماه بیشتر افزایش یافته است. قیمت پروفیل وارداتی در دوره بازبینی ۵ تا ۴۰ دلار در هر تن افزایش یافته است. تنها استثنا در مورد قیمت پروفیل ترکیه است که تا ۵ تا ۱۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

با این حال، در این هفته نیز برخی از بهبودها در قیمت پروفیل (افزایش ۵  دلار در هر تن) نیز نشان داده شده است. گرچه قیمت پروفیل یونان تقریباً در همان سطح قیمت معادل دلار، یعنی ۶۰۰ تا ۶۲۰ دلار در هر تن به عنوان قیمت عرضه شده از سایر تامین کنندگان می باشد؛ مشتریان لبنانی ترجیح می دهند پروفیل یونان را خریداری کنند، زیرا ۵٪ از مبلغ  را به عنوان عوارض واردات،مجبور نیستند که بپردازد. علاوه بر این، خریداران داخلی نیز در حین انجام معاملات ، موفق به دریافت برخی از تخفیف ها شدند.

نوسانات قیمت پروفیل وارداتی

تاجران بازار گزارش دادند که معامله گران لبنانی در طول دو هفته ۲۰٫۰۰۰ تا ۲۵٫۰۰۰ تن پروفیل را از یونان با قیمت ۶۰۰ تا ۶۲۰ دلار در هر تن ( ۶۰۰ تا ۶۲۰ دلار در هر تن) رزرو کرده اند. علاوه بر این، متال اکسپرت یادآور شده است که معامله گران لبنان همچنین ۱۵٫۰۰۰ تن از پروفیل را از ترکیه به  قیمت ۶۰۰ تا ۶۲۰ دلار در هر تن  ( ۶۰۰ تا ۶۲۰ دلار در هر تن) خریداری کرده اند.

علیرغم افزایش قیمت پروفیل وارداتی، تاجران لبنانی به دلیل تقاضای کافی و سطح بالایی از ذخیره پروفیل ، قیمت پروفیل انبار شده خود را عمدتاً پایدار نگه داشته اند. یکی از تاجران بزرگ لبنانی اظهار داشت: ” روند بازار بسیار کُند است. همه  معامله گران تجاری دارای ذخایر زیادی از پروفیل هستند.”

قیمت پروفیل اصفهان

افزایش قیمت پروفیل کشورهای مستقل مشترک المنافع در بخش صادرات

قیمت پروفیل صادراتی کشورهای مستقل مشترک المنافع در این هفته افزایش یافته است و این افزایش قیمت به دلیل تشدید تمایلات رشد قیمت در بخش ورق  و رشد اهداف رقابتی از سوی چین و ترکیه است. علاوه بر این انتظار می رود پس از تعطیلات در خاورمیانه و آفریقا، فعالیت در خرید بهبود یابد. قیمت پروفیل در این هفته برای کشورهای مستقل مشترک المنافع تقریبا ۱۰ دلار در هر تن نسبت به اواسط ماه افزایش داشته است.

با این حال، این افزایش قیمت، عمدتاً در پروفیل اوکراین نیز دیده می شود. طبق اطلاعات فعالان بازار داخلی ،به طور خاص شرکت آرسلور میتال  قیمت پروفیل خود را به ترتیب از  ۶۰۰ تا ۶۲۰ دلار درهر تن دریای سیاه و ۶۱۰ تا ۶۳۰ دلار در هر تن دریای سیاه افزایش داده است.

گزارش ها حاکی از آن است که برخی از معاملات مربوط به پروفیل ، در این هفته در محدوده قیمت ذکر شده در غرب آفریقا انجام شده است. همچنین علاقه به خرید پروفیل کشورهای مستقل مشترک المنافع در این مقصد، به ویژه با افزایش قیمت از سوی چین، دیده شده است. معاملات در خاورمیانه، هنوز با قیمت های مطرح شده انجام می شوند.

نگرانی ها از روند صعودی قیمت

در برخی از مشتریان هنوز  این نگرانی وجود دارد که آیا روند صعودی برای مدت طولانی می تواند ادامه یابد یا نه. از سوی دیگر، یکی از منابع اظهار داشتند که تقاضا بیشتر خواهد شد. این مورد ممکن است اطمینان لازم را به تأمین کنندگان حوزه دریای سیاه القاء کند.”

در عین حال پیشنهادات قیمت پروفیل روسیه در طول هفته تقریباً بدون تغییر باقی مانده است. به گفته منابع، یکی از شرکت های روسی قیمت پروفیل را با نرخ  ۶۳۰ دلار در هر تن دریای سیاه عرضه داشته است. با این حال، یکی ازمعامله گران بازار آفریقا اظهار داشته است : “تحویل پروفیل از بندر نووروسیایسک حدود ۱۰ دلار در هر تن از اودسا گرانتر است “. بنابراین، قیمت پروفیل از روسیه با اوکراین مورد مقایسه قرار می گیرد. علاوه بر این، هفته آینده نیز صادرکنندگان روسی نیز پیشنهادات قیمت پروفیل خود را افزایش خواهند داد.

قیمت آهن آلات اصفهان

چشم انداز ایران در گسترش  صادرات پروفیل  

فعالیت های تجاری در بازار پروفیل داخلی ایران، در سطح پایینی قرار گرفته است و از تولیدکنندگان خواسته شده است تا در برخی از فعالیت های صادراتی ،همکاری های لازم را انجام دهند. این در حالی است که فروش پروفیل خارجی از ایران برای چندین ماه فعال بوده و هم اکنون به تجارتی  سنتی تبدیل شده است؛ و بهبود شرایط برای صادرات پروفیل ،فرصت های جدیدی برای تولید کنندگان داخلی در اواسط سال آینده فراهم می کند.

تقاضا پروفیل داخلی ایران به حداقل رسیده است، به طوری که با ، این کاهش تقاضا ادامه دارد. یکی از منابع بازار گفت: “روند تقاضای پروفیل ، تحت تاثیر فعالیت های محدود قرار گرفته است، بنابراین ما باید تا پایان ماه برای روند درست بازار صبر کنیم.” به طور مشخص، در طول دو هفته گذشته تنها یک معامله در بازار بورس ایران گزارش شده بود – که  ۱۵ هزار تن پروفیل گزارش کرده است. در ضمن، برخی از کارخانه ها گزارش می دهند که بهبود مشخصی در تقاضای صادرات پروفیل ایران وجود دارد که می تواند به افزایش تولید محموله های خارجی در اواسط سال کمک کند، اگر چه همکاری با خریداران داخلی هنوز هم سهمی بزرگی را در در این مورد در اختیار دارد.

بازار وارداتی پروفیل

به طور خاص، شرکت فولاد ایران اصفهان (ESCO) به طور فعال در جهت گسترش فروش صادرات خود و همکاری با قطر تلاش می کند؛ چرا که واردات از عربستان سعودی و امارات متحده عربی به دلایل سیاسی ممنوع می باشد. یکی از نمایندگان شرکت فولاد مبارکه به متال اکسپرت اظهار داشت : “محصولاتی مانند تیرآهن و ریل ممکن است به قطر صادر شود.

اما قطر بازار بزرگی نیست که ما آنرا به عنوان مشتری بزرگ خود در آینده در نظر بگیریم. “علاوه بر این، این شرکت تقاضای کافی از اروپا و ایتالیا را به طور خاص گزارش می دهد. یک منبع معتبر گفت:  “چند ماه پیش ما وارد بازار اروپا شدیم، بنابراین اروپا یک مقصد مهم برای ماست. “آخرین بار ما ده سال پیش، محصولات فولادی را به اروپا فروخته ایم.”

وضعیت بازار ورق داخلی ایران، هم در سطح قیمت پروفیل و هم در فعالیت خرید، به مراتب ناخوشایند است. به عنوان یک نتیجه، کارخانه ها همچنان به ترجیح دادن فروش صادراتی در میان پشتیبانی قوی از سوی مشتریان ادامه می دهند. در طی دو هفته گذشته حداقل ۱۰۰٫۰۰۰ تن محصولات نیمه تمام از شرکت فولاد خوزستان ایران به منطقه خاورمیانه و آسیا  فروخته شد که در مجموع حدود ۷۰ درصد از حجم ذکر شده بود.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری