0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

خرید پروفیل یونان توسط لبنان

قیمت پروفیل صادراتی تغییراتی را تجربه کرده است. عرضه کنندگان یونانی موفق به فروش برخی از تناژهای بار پروفیل به لبنان شده اند. با این حال، تقاضای کاربر نهایی اکنون به علت کمبود پروژه های ساختمانی در کشور، کافی نیست. با وجود فعالیت های خرید خیلی کم، قیمت پروفیل وارداتی در طول ماه بیشتر افزایش یافته است. قیمت پروفیل وارداتی در دوره بازبینی 5 تا 40 دلار در هر تن افزایش یافته است. تنها استثنا در مورد قیمت پروفیل ترکیه است که تا 5 تا 10 دلار در هر تن کاهش یافته است.

با این حال، در این هفته نیز برخی از بهبودها در قیمت پروفیل (افزایش 5  دلار در هر تن) نیز نشان داده شده است. گرچه قیمت پروفیل یونان تقریباً در همان سطح قیمت معادل دلار، یعنی 600 تا 620 دلار در هر تن به عنوان قیمت عرضه شده از سایر تامین کنندگان می باشد؛ مشتریان لبنانی ترجیح می دهند پروفیل یونان را خریداری کنند، زیرا 5٪ از مبلغ  را به عنوان عوارض واردات،مجبور نیستند که بپردازد. علاوه بر این، خریداران داخلی نیز در حین انجام معاملات ، موفق به دریافت برخی از تخفیف ها شدند.

نوسانات قیمت پروفیل وارداتی

تاجران بازار گزارش دادند که معامله گران لبنانی در طول دو هفته 20.000 تا 25.000 تن پروفیل را از یونان با قیمت 600 تا 620 دلار در هر تن ( 600 تا 620 دلار در هر تن) رزرو کرده اند. علاوه بر این، متال اکسپرت یادآور شده است که معامله گران لبنان همچنین 15.000 تن از پروفیل را از ترکیه به  قیمت 600 تا 620 دلار در هر تن  ( 600 تا 620 دلار در هر تن) خریداری کرده اند.

علیرغم افزایش قیمت پروفیل وارداتی، تاجران لبنانی به دلیل تقاضای کافی و سطح بالایی از ذخیره پروفیل ، قیمت پروفیل انبار شده خود را عمدتاً پایدار نگه داشته اند. یکی از تاجران بزرگ لبنانی اظهار داشت: ” روند بازار بسیار کُند است. همه  معامله گران تجاری دارای ذخایر زیادی از پروفیل هستند.”

قیمت پروفیل اصفهان

افزایش قیمت پروفیل کشورهای مستقل مشترک المنافع در بخش صادرات

قیمت پروفیل صادراتی کشورهای مستقل مشترک المنافع در این هفته افزایش یافته است و این افزایش قیمت به دلیل تشدید تمایلات رشد قیمت در بخش ورق  و رشد اهداف رقابتی از سوی چین و ترکیه است. علاوه بر این انتظار می رود پس از تعطیلات در خاورمیانه و آفریقا، فعالیت در خرید بهبود یابد. قیمت پروفیل در این هفته برای کشورهای مستقل مشترک المنافع تقریبا 10 دلار در هر تن نسبت به اواسط ماه افزایش داشته است.

با این حال، این افزایش قیمت، عمدتاً در پروفیل اوکراین نیز دیده می شود. طبق اطلاعات فعالان بازار داخلی ،به طور خاص شرکت آرسلور میتال  قیمت پروفیل خود را به ترتیب از  600 تا 620 دلار درهر تن دریای سیاه و 610 تا 630 دلار در هر تن دریای سیاه افزایش داده است.

گزارش ها حاکی از آن است که برخی از معاملات مربوط به پروفیل ، در این هفته در محدوده قیمت ذکر شده در غرب آفریقا انجام شده است. همچنین علاقه به خرید پروفیل کشورهای مستقل مشترک المنافع در این مقصد، به ویژه با افزایش قیمت از سوی چین، دیده شده است. معاملات در خاورمیانه، هنوز با قیمت های مطرح شده انجام می شوند.

نگرانی ها از روند صعودی قیمت

در برخی از مشتریان هنوز  این نگرانی وجود دارد که آیا روند صعودی برای مدت طولانی می تواند ادامه یابد یا نه. از سوی دیگر، یکی از منابع اظهار داشتند که تقاضا بیشتر خواهد شد. این مورد ممکن است اطمینان لازم را به تأمین کنندگان حوزه دریای سیاه القاء کند.”

در عین حال پیشنهادات قیمت پروفیل روسیه در طول هفته تقریباً بدون تغییر باقی مانده است. به گفته منابع، یکی از شرکت های روسی قیمت پروفیل را با نرخ  630 دلار در هر تن دریای سیاه عرضه داشته است. با این حال، یکی ازمعامله گران بازار آفریقا اظهار داشته است : “تحویل پروفیل از بندر نووروسیایسک حدود 10 دلار در هر تن از اودسا گرانتر است “. بنابراین، قیمت پروفیل از روسیه با اوکراین مورد مقایسه قرار می گیرد. علاوه بر این، هفته آینده نیز صادرکنندگان روسی نیز پیشنهادات قیمت پروفیل خود را افزایش خواهند داد.

قیمت آهن آلات اصفهان

چشم انداز ایران در گسترش  صادرات پروفیل  

فعالیت های تجاری در بازار پروفیل داخلی ایران، در سطح پایینی قرار گرفته است و از تولیدکنندگان خواسته شده است تا در برخی از فعالیت های صادراتی ،همکاری های لازم را انجام دهند. این در حالی است که فروش پروفیل خارجی از ایران برای چندین ماه فعال بوده و هم اکنون به تجارتی  سنتی تبدیل شده است؛ و بهبود شرایط برای صادرات پروفیل ،فرصت های جدیدی برای تولید کنندگان داخلی در اواسط سال آینده فراهم می کند.

تقاضا پروفیل داخلی ایران به حداقل رسیده است، به طوری که با ، این کاهش تقاضا ادامه دارد. یکی از منابع بازار گفت: “روند تقاضای پروفیل ، تحت تاثیر فعالیت های محدود قرار گرفته است، بنابراین ما باید تا پایان ماه برای روند درست بازار صبر کنیم.” به طور مشخص، در طول دو هفته گذشته تنها یک معامله در بازار بورس ایران گزارش شده بود – که  15 هزار تن پروفیل گزارش کرده است. در ضمن، برخی از کارخانه ها گزارش می دهند که بهبود مشخصی در تقاضای صادرات پروفیل ایران وجود دارد که می تواند به افزایش تولید محموله های خارجی در اواسط سال کمک کند، اگر چه همکاری با خریداران داخلی هنوز هم سهمی بزرگی را در در این مورد در اختیار دارد.

بازار وارداتی پروفیل

به طور خاص، شرکت فولاد ایران اصفهان (ESCO) به طور فعال در جهت گسترش فروش صادرات خود و همکاری با قطر تلاش می کند؛ چرا که واردات از عربستان سعودی و امارات متحده عربی به دلایل سیاسی ممنوع می باشد. یکی از نمایندگان شرکت فولاد مبارکه به متال اکسپرت اظهار داشت : “محصولاتی مانند تیرآهن و ریل ممکن است به قطر صادر شود.

اما قطر بازار بزرگی نیست که ما آنرا به عنوان مشتری بزرگ خود در آینده در نظر بگیریم. “علاوه بر این، این شرکت تقاضای کافی از اروپا و ایتالیا را به طور خاص گزارش می دهد. یک منبع معتبر گفت:  “چند ماه پیش ما وارد بازار اروپا شدیم، بنابراین اروپا یک مقصد مهم برای ماست. “آخرین بار ما ده سال پیش، محصولات فولادی را به اروپا فروخته ایم.”

وضعیت بازار ورق داخلی ایران، هم در سطح قیمت پروفیل و هم در فعالیت خرید، به مراتب ناخوشایند است. به عنوان یک نتیجه، کارخانه ها همچنان به ترجیح دادن فروش صادراتی در میان پشتیبانی قوی از سوی مشتریان ادامه می دهند. در طی دو هفته گذشته حداقل 100.000 تن محصولات نیمه تمام از شرکت فولاد خوزستان ایران به منطقه خاورمیانه و آسیا  فروخته شد که در مجموع حدود 70 درصد از حجم ذکر شده بود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0