5/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

وضعیت بازار شمش و میلگرد جهانی

طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 26 ماه ژوئن، قیمت شمش فولادی طی هفته گذشته در اکثر بازارهای منطقه ای با وجود ضعف تقاضا در بازار محصولات قولاد بلند، افزایش یافته است.

این قیمت در کشورهای چین و جنوب شرقی آسیا افزایش بیشتری یافته است.

قیمت های پیشنهادی بیشتر و تاثیرات غفلت و کوتاهی تامین کنندگان فولاد چینی در معاملات گذشته دو فاکتور اصلی تاثیرگذار بر افزایش قیمت های جنوب شرقی آسیا بوده است در حالی که در کشور چین، بازار داخلی هم چنان در حال حمایت از موجودی کم بازار می باشد.

از طرف دیگر علی رغم به پایان رسیدن ماه مبارک رمضان کمبود تقاضا در این ماه هم چنان بر بازار خاورمیانه تاثیرگذار بوده در حالی که بازار هند شاهد افزایش در فعالیت صادرات محصولات فولادی پس از چندین هفته از رکود بازار بوده است.

بازار فولاد چین:

طی هفته گذشته شاهد کاهش قیمت میلگرد در کشور چین بوده ایم  که علت این امر تجارت ضعیف ناشی از هوای مرطوب در اکثر بازارهای عمده این کشور از قبیل پکن، شانگهای، هانگژو و گوانگژو می باشد.

هم چنین افت بازارهای فعال کشور سبب فشار بر قیمت میلگرد کشور شده است این در حالیست که موجودی محصولات فولاد بلند در اکثر شهرها از جمله شانگهای در حال افزایش می باشد.

قیمت شمش در بازار تانگشان نیز طی هفته گذشته هرچند در جهت مخالف قرار گرفته است، با پایان رسیدن هفته به قیمت 468 دلار به ازای هر تن رسیده است که این قیمت نسبت به قیمت گزارش شده طی جمعه هفته گذشته 71/11 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

عوامل اصلی افزایش قیمت شمش در این کشور موجودی اندک بازار و تقاضای مناسب می باشد.

به گفته یکی از تاجران مستقر در تانگشان موجودی شمش در تانگشان تا پایان سال گذشته به میزان 170000 تن کاهش یافته است و خرید شمش توسط کارخانجات تولیدکننده میلگرد سبب فعالیت عمده بازار شمش بوده زیرا هم چنان برای این کارخانجات سود به همراه دارد.

در مقایسه، موجودی شمش در تانگشان در اوایل سال جاری در حدود یک میلیون تن گزارش شده است.

بازار فولاد جنوب شرقی آسیا:

به قیمت قیمت های داخلی بالا در بازار فولاد جنوب شرقی آسیا، پیشنهادات شمش صادراتی از کشور چین حداقل به میزان 430-420 دلار به ازای هر تن گزارش شده است و این قیمت ها در اکثر بازارها غیرقابل اجرا می باشند.

در جنوب شرقی آسیا قیمت های وارداتی طی هفته گذشته به دنبال خبر معامله خرید شمش صورت گرفته توسط کشور اندونزی از کشور هند به مبلغ 425 دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) ، افزایش یافته است.

در کشور اندونزی به علت تعطیلات پس از ماه مبارک رمضان تنها تعداد کمی از مشتریان شمش را با قیمتی در محدوده 415-410 دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) خریداری کرده اند، با این حال علت معامله صورت گرفته بین این کشور و کشور هند کوتاهی و غفلت کشور چین شناخته شده است.

اخبار رسیده حاکی از آن است که برخی خریداران شمش در کشور اندونزی تحت تاثیر محموله های وارداتی  از کشور چین به قیمت 405-395 دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) بوده و یک یا چند تن از آن ها مجبور به پرداخت مبالغ بالاتری برای محصولات فولادی غیر چینی شده اند.

هم چنین در کشور فیلیپین علی رغم این که عوارض ضد دامپینگ از سوی تمامی کشورها علیه این کشور به صفر رسیده است تاکنون هیچ معامله ای رخ نداده است.

هم چنین پیشنهادات شنیده شده از یک تولیدکننده فولاد عمده در کشورهای اوکراین و قزاقستان به مانیل (پایتخت فیلیپین) به قیمت 420 دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) شنیده شده است.

هزینه حمل و نقل کالا از دریای سیاه به شهر مانیل بیش از 30 دلار به ازای هر تن محاسبه شده است.

منابع خبری در شهر مانیل معتقدند که یک یا چندین خریدار قادر به پذیرفتن قیمت هایی در محدوده 425-420 دلار به ازای هر تن می باشند اما اکثر قیمت ها بالاتر از 430 دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) گزارش شده است.

بازار فولاد کشور هند:

به نقل از منابع خبری، محموله های شمش کشور هند طی هفته گذشته به قیمت 435 دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) به شهر مانیل فروخته شده است.

اخبار رسیده حاکی از آن است که طی هفته گذشته یکی از کارخانجات تولید فولاد کشور هند 25000 تن شمش به شرکتی در خاور میانه به قیمت 410 دلار به ازای هر تن به فروش رسانده است که نسبت به قیمت پیشنهادی طی هفته گذشته (405-400 دلار به ازای هر تن) افزایش یافته است.

هم چنین هزینه حمل کالا از کشور هند به شهر مانیل 20 دلار به ازای هر تن محاسبه شده است. به گفته یکی از تاجران این قیمت هم چنان برای خریداران در جنوب شرقی آسیا بالا می باشد.

بازار فولاد کشورهای مستقل اتحادیه ای:

طبق اخبار منشر شده، در کشورهای مستقل اتحادیه ای محموله شمش از کشور روسیه به مبلغ 400 دلار به ازای هر تن فروخته شده است.

هم چنین شنیده شده است که محموله ای از کشور اوکراین به قیمت کمی بیشتر از 400 دلار به ازای هر تن به فروش رسیده است که نشان دهنده تقویت بازار داخلی می باشد.

دیگر اخبار رسیده حاکی از آن است که محموله ای از اوکراین به مصر به مبلغ 422 دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) در شرایط حمل و نقل سریع فروخته شده است.

هزینه این حمل و نقل 20 دلار به ازای هر تن محاسبه شده است.

طی هفته گذشته، چندین محموله شمش به مبلغ کمی پایین تر از 400 دلار به ازای هر تن صورت گرفته است اما اطلاعات این معاملات هنوز توسط شرکت کنندگان بازار تایید نشده است.

به گفته یکی از منابع خبری ترکیه در روز جمعه، محموله های وارده از کشورهای مستقل اتحادیه ای به کشور ترکیه 420-415 دلار به ازای هر تن (با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد) فروخته شده است.

پیشنهادات رسیده از کشور اوکراین به ترکیه نیز 410 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

بازار فولاد خاورمیانه، شمال آفریقا:

اریابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت شمش وارداتی به کشور ترکیه 410-400 دلار به ازای هر تن طی هفته جاری ثابت باقی مانده است.

طبق منابع بازار تقاضا برای شمش وارداتی از کشورهای مستقل اتحادیه ای به کشور ترکیه کساد بوده و اکثر کارخانجات تمایل به خرید قراضه به جای شمش دارند.

در کشور مصر نیز قیمت های وارداتی علی رغم تاثیرات ماه مبارک رمضان افزایش یافته است.

جدول

جدول

5/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0