0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت ورق گرم و ورق سرد

قیمت ورق سرد و قیمت ورق گرم صادراتی آمریکای لاتین طی هفته گذشته کاهش یافته است که علت این امر کاهش میزان تقاضا برای این محصولات و کاهش قیمت ورق فولادی در بازار جهانی عنوان شده است. ارزیابی ها از قیمت ورق گرم در بازار صادراتی کشورهای آمریکای لاتین به میزان 595-570 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 600-595 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. هم چنین قیمت ورق سرد نیز از میزان 645-640 دلار به ازای هر تن به قیمت 635-620 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. پیشنهادات قیمت ورق گرم و ورق سرد از سوی کشور برزیل در بازار جهانی اعلام گردیده است ولی تاکنون هیچ قراردادی در این کشور منعقد نگردیده است.

پیشنهادات قیمت ورق سرد کشور برزیل در اروپا به میزان 675-670 دلار به ازای هر تن بوده است ولی این قیمت توسط برخی از فعالان بازار غیر واقعی به نظر آمده است و آن ها این قیمت را قبول نکرده اند. به گفته برخی منابع خبری خریداران تمایل دارند ورق فولادی را با قیمتی حدود 635-630 دلار به ازای هر تن خریداری کنند. این در حالی است که کارخانجات تولید ورق فولادی این کشورها پیش فروش ورق فولادی تولیدی خود را برای ماه آینده تمام کرده اند و عجله ای برای فروش محصولات خود ندارند. تولیدکنندگان در حال حاضر بر روی بازار داخلی این کشور تمرکز کرده اند.

قیمت ورق گرم صادراتی کشور برزیل به آمریکای جنوبی به میزان 600 دلار به ازای هر تن شنیده شده است که رقم بسیار بالایی می باشد ولی خریداران در این منطقه در حال حاضر به علت کاهش قیمت ورق فولادی در بازار کشور چین نسبت به خرید این محصول محتاط تر عمل می کنند. پیش بینی می شود که طی روزهای آتی قیمت ورق گرم به میزان 570 دلار به ازای هر تن اعلام شود تا بتواند توجه مشتریان این محصول را جلب کند.

رکود بازار وارداتی ورق فولادی امارات متحده عربی تا مشخص شدن بازار کشور چین

بازار ورق فولادی وارداتی امارات متحده عربی طی هفته گذشته آرام بوده است چراکه خریداران منتظر اعلام قیمت های جدید از کشور چین بوده اند که در تعطیلات طولانی مدت به سر می برد. هم چنین به گفته منابع خبری هیچ پیشنهاد جدیدی برای قیمت ورق فولادی از کشورهای دیگر شنیده نشده است چراکه تولیدکنندگان ورق فولادی در سایر کشورها نیز در انتظار اعلام قیمت های جدید از کشور چین و مشخص شدن روند بازار این کشور پس از تعطیلات طولانی مدت بوده اند. به گفته برخی تاجران در حال حاضر فعالان بازار منتظر اعلام قیمت های جدید از سوی کشور چین بوده و پیش بینی می شود که پس از پایان یافتن تعطیلات طولانی مدت در این کشور قیمت ورق فولادی کاهش یابد چراکه میزان تقاضا کاهش یافته است. ارزیابی ها از قیمت ورق گرم وارداتی به امارات متحده عربی به میزان 600-590 دلار به ازای هر تن تا تایخ 10 ماه اکتبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد و قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به این کشور نیز ثابت بوده و به ترتیب به میزان 670-630 دلار به ازای هر تن و 740-730 دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه گزارش شده است.

قیمت ورق چین اصفهان

بازار ثابت میلگرد و ورق فولادی کشور آرژانتین در ماه اکتبر

قیمت محصولات فولاد تخت و قیمت میلگرد در اوایل ماه اکتبر ثابت بوده است که علت این امر کاهش میزان تقاضا برای این محصولات در کشور آرژانتین بوده است. ارزیابی ماهانه متال بولتن از قیمت ورق گرم در بازار داخلی کشور آرژانتین به میزان 700-685 دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت ورق سرد به میزان 835-825 دلار به ازای هر تن و قیمت ورق گالوانیزه به میزان 1140-1050 دلار به ازای هر تن می باشد. تمامی این قیمت ها نسبت به قیمت ورق فولادی در ماه گذشته ثابت بوده است.

هم چنین ارزیابی ماهانه از قیمت میلگرد نیز مانند قیمت ورق فولادی ثابت بوده و به میزان 850-840 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. به گفته توزیع کنندگان محصولات فولادی در کشور آرژانتین، ثبات ارزش پول محلی به ثبات بازار محصولات فولاد تخت کمک شایانی کرده است. تغییرات در قیمت ورق فولادی در ماه گذشته به علت نوسانات پول رایج کشور بوده است. به گفته منابع خبری پیش بینی می شود که قیمت ورق فولادی در این کشور ثابت باقی بماند چراکه در حال حاضر نوسانات ارزش پول رایج کشور کاهش یافته است. هم چنین فعالان بازار در انتظار اعلام نتایج انتخابات پارلمانی کشور در تاریخ 22 ماه اکتبر می باشند. توزیع کنندگان این محصولات گزارش کرده اند که میزان تقاضا برای محصولات فولادی در این کشور به آرامی در حال بازیابی می باشد که علت این امر پیشرفت اقتصاد این کشور عنوان شده است.

در حال حاضر میزان فروش ورق فولادی و میلگرد به میزان 8-5 درصد نسبت به ماه گذشته افزایش یافته است. تعدادی از بخش های صنعتی و کارهای عمومی در این کشور در حال پیشرفت می باشد. به گفته منابع خبری میزان فعالیت اقتصادی کشور آرژانتین به میزان 10/2 درصد از ماه ژانویه تا ژوئیه سال جاری در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال قبل افزایش یافته است. ولی تمامی بخش های این کشور این روند را ادامه نداده اند. در حال حاضر هیچ گونه تغییری در میزان تقاضا در بخش اتومبیل دیده نشده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0