0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

آخرین وضعیت بازار قوطی پروفیل طی روزهای جاری

قیمت قوطی و قیمت پروفیل نیز طی هفته گذشته تحت تاثیر نوسانات بازار افت و خیزهایی را تجربه کرده است. این در حالی است که صرف نظر از نوسانات مقطعی و کم تنش بازار دی ماه؛ بطور کلی با رفت و برگشتهای گذرا، بازار قوطی پروفیل طی روز گذشته نیز در وضعیتی مشابه آخرین روز از آذر ماه یا 20 روز گذشته قرار دارد؛

در این رفت و برگشتهای متوالی، بازار از اواسط این هفته در مسیر برگشت قرار داشت؛ بطوریکه نوردکاران گروه B با احتیاط بیشتر و با تاخیر اقدام به تعدیل قیمت محصولات فولادی از قبیل قیمت قوطی و قیمت پروفیل نمودند و فرجام این وضعیت افزایش حداقل 3 درصدی فاصله‌ شاخص بین این دو حوزه و در کل افزایش مارجین نوردیها بود.

قراضه آهن هم در این رفت و برگشت ها به شاخص 20 روز گذشته خودش بازگشت. نکته قابل تامل تصمیم گروهی کوچکی از نوردکاران گروهB در القای یک پالس مثبت و تلاش برای تغییر جهت این بازار در اواخر ساعات کاری روز گذشته بود؛ اما از آنجاییکه به واسطه چندین عامل؛ بازار هنوز برای این موضوع آمادگی لازم را پیدا نکرده بود.

نوسانات قیمت قوطی کارخانجات مختلف

این حرکت در روز جاری مورد اقبال واقع نگردید بطوری طی تماسهای تلفنی با برخی از این مبادی، متوجه افزایش تخفیفات برای جبران این افزایش قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت قوطی و قیمت پروفیل حادث شده در روز جاری شدیم.

قیمت قوطی ستونی به ضخامت 7/2 میلی متر طی هفته گذشته به میزان 2830 تومان بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. هم چنین قیمت پروفیل ساختمانی نیز طی هفته گذشته تغییرات زیادی نداشته است به طوری که قیمت پروفیل ساختمانی 20*20 به میزان 3490 تومان بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت بوده است. هم چنین قیمت پروفیل ساختمانی 20*40 به میزان 3450 تومان ثابت بوده است.

قیمت پروفیل اصفهان

عوامل موثر بر قیمت قوطی پروفیل

از جمله مهمترین عواملی که در این مقطع زمانی برای بازارسازی و تلاش برای تغییر روند افزایشی قیمت قوطی و قیمت پروفیل امتیاز منفی محسوب میشوند؛ می توان به عوامل زیر اشاره نمود :

 • بحث تغییرات فصلی و افزایش برودت هوا شاید مهمترین عامل منفی در میزان تقاضای مؤثر باشد که این روزها وضعیت ساخت و سازها را در قسمتهایی از کشور با کندی مواجه نموده است؛ بخصوص اینکه پیشبینی بارش برف و باران در بخش هایی از کشور و در روزهای پیش رو انگیزه خرید را تا حدودی کاهش داده است و سبب کاهش قیمت قوطی پروفیل نیز بوده است.
 • وضعیت دپوی کالاهای انباری هم موضوع دیگری است که ظاهرا در سطح قابل قبولی از موجودی قرار داشته و بنظر میرسد که هنوز موقعیت فعلی مستعد برای تجدید موجودی انبارها نبوده و لذا تقاضای انباری در حداقل خود قرار داشته و عرضه های انباری و حواله های خریداری شده هنوز در وضعیت خروجی قرار دارد.
 • عقب‌نشینی اخیر حوزه شمش القایی و افزایش فاصله بین شاخص‌های میلگرد و شمش هم موضوع دیگری است که بحث استارت افزایش قیمت در حوزه نورد گروه B را با مشکل مواجه مینماید.
 • از بازارهای جهانی هم خبرهای مخابره شده حاکی از وضعیتی کم رمق توام با عقب‌نشینی نسبی حکایت میکند بطوریکه در مجموع نمی تواند محرکی برای بازار داخلی ما باشد. بنابراین افت قیمت قوطی پروفیل در بازار جهانی نیز نمی تواند بر قیمت این محصول تاثیرگذار باشد.

عوامل مثبت موجود در بازار قوطی پروفیل

تنها عوامل مثبتی که میتوان برای این بازار برشمرد یکی ادامه روند افزایشی دلار و تأثیر مثبت آن بر بازارهای کالایی و دیگری نزدیک شدن به روزهای پایانی سال است که شاید تحرک مورد انتظار بازار شب عید بتواند تا حدوی این وضعیت را از سردی نجات دهد.

موضوع دیگری که میتواند به عنوان یک عامل مثبت برای این بازار به حساب آید؛ شاخص فعلی نرخ قراضه آهن است که به نوعی مانع روند کاهش قیمت در زنجیره تامین گروه B و در مواقع هیجانی رقابت منفی میباشد؛ چراکه ماهیت این حوزه اجازه نوسانات هیجانی را نداده و همواره در عقب‌نشینی های هیجانی حوزه شمش القایی و در شیب های معکوس بازار به عنوان یک سد در نقاط سر به سر حوزه شمش عمل نموده است.

در کل با توجه به عوامل موثر و شرایط محیطی اثرگذار بر بازار داخلی مقاطع طویل فولادی کشور؛ از قبیل قیمت قوطی پروفیل احتمال وقوع هرگونه نوسانات قابل توجه (چه کاهشی و چه افزایشی) که از پشتوانه کافی و منطقی برخوردار باشد؛ در شرایط فعلی دور از انتظار است؛ مگر اینکه در روزهای آتی شاهد تغییر قابل توجه ای در سمت یکی از المان های اثر گذار بر این بازار باشیم.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0