مرکزآهن

خط ویژه 35155-031

فولاد بویر صنعت

فولاد بویر صنعت

کارخانه فولاد بویر صنعت یاسوج

شرکت فولاد بویر صنعت (مجتمع فولاد بویر احمد) از سال ۱۳۸۰ و با مدیریت شهرام باقری فعالیت خود را در زمینه تولید انواع شمش فولادی با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن در شهر یاسوج آغاز نمود. تولید میلگرد در سایزهای ۲۲-۸ نیز در دستور کار این واحد تولیدی قرار دارد. هدف این کارخانه برای ماه های آینده این است که علاوه بر تولید شمش فولادی در تولید انواع میلگرد و فولاد آلیاژی نیز فعالیت داشته باشد. این شرکت در سال ۹۴ با مشکلاتی در زمینه تولید فولاد در اثر نوسانات قیمت فولاد جهانی روبرو گردید و در اثر این مشکلات ضرر و زیان سنگینی را متحمل شد. فعالیت این کارخانه در سال ۹۴ به دلیل نبود سرمایه در گردش برای مدتی متوقف گردید و ۲۰۵ کارگر بویر صنعت متحمل خساراتی گردیدند که بخشی از آن تاکنون نیز برطرف نشده است. هدف از راه اندازی کارخانه بویر صنعت بهبود مشکلات یاسوج بوده و به گفته علی لاجوردی در صورت تامین تسهیلات سرمایه در گردش مشکلات کارخانه حل خواهد شد. این کارخانه که در سال ۱۳۴۰ تاسیس و سال ۸۰ راه اندازی شده در حال حاضر مجددا به چرخه تولید بازگشته و توان تولید ۳۰۰ هزار تن شمش فولادی در سال را دارا می باشد.

معرفی محصولات کارخانه بویر صنعت

این واحد تولیدی در حال حاضر به تولید انواع شمش فولادی مشغول می باشد. شمش فولادی یکی از محصولات میانی در صنعت فولاد بوده که در مراحل بعدی برای تولید میلگرد و سایر آهن آلات مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول به صورت های مختلف در بازار مصرف موجود بوده و هر یک برای تولید میلگردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. شمش فولادی سطحی ذوزنقه شکل داشته که به عنوان محصولات میانی نورد شناخته می شوند. طول هر شاخه شمش حداکثر ۲ متر بوده و به دلیل شکل ظاهری حمل و نقل آن ها راحت می باشد. بیلت فولادی در بازار مصرف تحت عنوان شمشال نیز شناخته می شود. این محصول نسبت به شمش طول بیشتری داشته و سطح آن دایره یا مربع شکل می باشد و عرضی کمتر از ۱۵ سانتی متر و سطح مقطعی کوچکتر از ۲۳۰ سانتی متر مربع دارد.

حتما بخوانید :  کارخانه فولاد ناب تبریز

فولاد بویر احمد

شمش بلوم در بازار مصرف تحت عنوان شمشه نیز شناخته می شود. این محصول شبیه شمش بیلت بوده با این تفاوت که عرضی بیشتر از ۱۵ سانتی متر دارد. از کاربردهای بلوم می توان به ساخت سپری، ناودانی و قوطی اشاره کرد. محصول دیگر میانی در صنعت فولاد اسلب می باشد که به صورت مستطیلی بوده و در ضخامت ۲۳۰ میلی متر ، عرض ۱٫۲۵ و طول ۱۲ متر موجود می باشد. از این محصول برای تولید ورق فولادی استفاده می گردد.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین / ۵٫ تعداد رای:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button