فولاد بویر صنعت

4 ماه پیش7160بازدید0دیدگاه3.3امتیاز (14 رای)
فولاد بویر صنعت

کارخانه فولاد بویر صنعت یاسوج

شرکت فولاد بویر صنعت (مجتمع فولاد بویر احمد) از سال 1380 و با مدیریت شهرام باقری فعالیت خود را در زمینه تولید انواع شمش فولادی با ظرفیت 300 هزار تن در شهر یاسوج آغاز نمود. تولید میلگرد در سایزهای 22-8 نیز در دستور کار این واحد تولیدی قرار دارد. هدف این کارخانه برای ماه های آینده این است که علاوه بر تولید شمش فولادی در تولید انواع میلگرد و فولاد آلیاژی نیز فعالیت داشته باشد. این شرکت در سال 94 با مشکلاتی در زمینه تولید فولاد در اثر نوسانات قیمت فولاد جهانی روبرو گردید و در اثر این مشکلات ضرر و زیان سنگینی را متحمل شد. فعالیت این کارخانه در سال 94 به دلیل نبود سرمایه در گردش برای مدتی متوقف گردید و 205 کارگر بویر صنعت متحمل خساراتی گردیدند که بخشی از آن تاکنون نیز برطرف نشده است. هدف از راه اندازی کارخانه بویر صنعت بهبود مشکلات یاسوج بوده و به گفته علی لاجوردی در صورت تامین تسهیلات سرمایه در گردش مشکلات کارخانه حل خواهد شد. این کارخانه که در سال 1340 تاسیس و سال 80 راه اندازی شده در حال حاضر مجددا به چرخه تولید بازگشته و توان تولید 300 هزار تن شمش فولادی در سال را دارا می باشد.

معرفی محصولات کارخانه بویر صنعت

این واحد تولیدی در حال حاضر به تولید انواع شمش فولادی مشغول می باشد. شمش فولادی یکی از محصولات میانی در صنعت فولاد بوده که در مراحل بعدی برای تولید میلگرد و سایر آهن آلات مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول به صورت های مختلف در بازار مصرف موجود بوده و هر یک برای تولید میلگردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. شمش فولادی سطحی ذوزنقه شکل داشته که به عنوان محصولات میانی نورد شناخته می شوند. طول هر شاخه شمش حداکثر 2 متر بوده و به دلیل شکل ظاهری حمل و نقل آن ها راحت می باشد. بیلت فولادی در بازار مصرف تحت عنوان شمشال نیز شناخته می شود. این محصول نسبت به شمش طول بیشتری داشته و سطح آن دایره یا مربع شکل می باشد و عرضی کمتر از 15 سانتی متر و سطح مقطعی کوچکتر از 230 سانتی متر مربع دارد.

فولاد بویر احمد

شمش بلوم در بازار مصرف تحت عنوان شمشه نیز شناخته می شود. این محصول شبیه شمش بیلت بوده با این تفاوت که عرضی بیشتر از 15 سانتی متر دارد. از کاربردهای بلوم می توان به ساخت سپری، ناودانی و قوطی اشاره کرد. محصول دیگر میانی در صنعت فولاد اسلب می باشد که به صورت مستطیلی بوده و در ضخامت 230 میلی متر ، عرض 1.25 و طول 12 متر موجود می باشد. از این محصول برای تولید ورق فولادی استفاده می گردد.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد