0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت میلگرد بازار داخلی چین به دنبال ضعف تقاضا

بازار مقاطع فولادی کشور چین از جمله قیمت میلگرد در هفته جاری روند ثابتی را در پیش گرفته است. قیمت این محصول در بازار داخلی شرق چین (شانگهای) به میزان ۳۹۸۰-۳۹۴۰ یوان (۶۰۰-۵۹۳ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. همچنین در شمال چین قیمت میلگرد در محدوده ۳۹۱۰-۳۸۷۰ یوان به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

نامساعد بودن آب و هوا در کشور چین سبب کاهش شدید میزان تقاضا در بازار فولاد این کشور شده است. فروشندگان قیمت های پیشنهادی خود را در محدوده ثابتی نگه داشته اند و به نظر می رسد در روزهای آتی تصمیم دارند قیمت میلگرد تولیدی خود را کاهش دهند. قیمت ها در بازار داخلی شرق چین حدودا به میزان ۵۰ یوان به ازای هر تن نسبت به قیمت ها طی هفته قبل کاهش یافته است. این در حالی است که قیمت مقاطع در شمال این کشور همچنان ثابت می باشد.

تناقض قیمت های پیشنهادی تولیدکنندگان و خریداران بازار صادراتی چین

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور چین به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به شاخص قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۴۶/۱ دلار به ازای هر تن کاهش داشته است. قیمت های پیشنهادی شنیده شده در بازار صادراتی این کشور به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات به میزان ۵۵۰-۵۴۵ دلار به ازای هر تن بوده است.

هر دو خریداران و فروشندگان در انتظار بهبود قیمت ها در بازار صادراتی چین می باشند. همچنین فعالان بازار معتقدند که قیمت بهینه برای معاملات صورت گرفته در بازار میلگرد این کشور در محدوده ۵۵۰ دلار به ازای هر تن می باشد در حالی که قیمت مناسب طی هفته گذشته به میزان ۵۵۵-۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

قیمت روز میلگرد ارگ تبریز

خریداران خارجی در حال حاضر قادر به خرید مواد غیر چینی با قیمت پایین تر نمی باشند. برای مثال قیمت میلگرد پیشنهادی کشور ترکیه در محدوده ۵۵۵-۵۴۵ دلار به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت ۵۶۰-۵۴۵ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش داشته است. قیمت شمش نیز در بازار کشور چین در هفته جاری به میزان ۳۶۲۰ یوان به ازای هر تن اعلام گردیده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

همچنین بیشترین معاملات صورت گرفته در این کشور در محدوده قیمت ۳۷۸۰ یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۸ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

اصرار تولیدکنندگان در جهت افزایش قیمت میلگرد لهستان پیش از تصمیم کمیسیون

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور لهستان طی هفته جاری روند ثابتی را طی کرده است هرچند تلاش تلاش تولیدکنندگان در جهت افزایش قیمت محصولات می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین به میزان ۲۳۰۰-۲۲۵۰ زلوتی (۶۱۵-۶۰۲ دلار) به ازای هر تن می باشد.

این ارزیابی ها براساس آخرین معاملات و حد پایین قیمت ها در بازار داخلی این کشور می باشد. به گفته برخی منابع خبری یکی از فولادسازان در این کشور قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان ۲۳۸۰-۲۳۳۰ زلوتی به ازای هر تن اعلام کرده است. با این حال هنوز معامله ای با این قیمت منعقد نگردیده است. هدف تولیدکنندگان این محصول در کشور لهستان افزایش قیمت محصولات تولیدی تا میزان ۱۵-۱۰ یورو (۱۸-۱۲ دلار) به ازای هر تن می باشد.

هیچ یک از خریداران حاضر به پرداخت مبلغ بیشتری برای خرید میلگرد نمی باشند. اکثر آن ها در انتظار تصمیم کمیسیون اروپا برای نرخ جدید محصولات می باشند. کمیسیون اروپا طرح جدیدی برای تعرفه محصولات وارداتی به این کشور تایید کرده است و اکثر تولیدکنندگان در انتظار تصمیمات نهایی این کمیسیون بوده تا بتوانند نرخ های جدید محصولات تولیدی خود را تعیین کنند.

در میان محصولات فولادی ذکر شده برای تعرفه وارداتی میلگرد نیز مشاهده گردیده است. یکی از کارخانجات مطرح کشور ایتالیا نیز قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان ۵۴۰ یورو به ازای هر تن به کشور لهستان اعلام کرده است. این در حالی است که نرخ میلگرد پیشنهادی کشور آلمان به کشور لهستان به میزان ۵۷۰ یورو به ازای هر تن اعلام گردیده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری