تاثیر تعرفه های فولادی اروپا بر بازار میلگرد جهانی

6 سال پیش831بازدید0دیدگاه0امتیاز (0 رای)
تاثیر تعرفه های فولادی اروپا بر بازار میلگرد جهانی

ثبات قیمت میلگرد بازار داخلی چین به دنبال ضعف تقاضا

بازار مقاطع فولادی کشور چین از جمله قیمت میلگرد در هفته جاری روند ثابتی را در پیش گرفته است. قیمت این محصول در بازار داخلی شرق چین (شانگهای) به میزان 3980-3940 یوان (600-593 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. همچنین در شمال چین قیمت میلگرد در محدوده 3910-3870 یوان به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

نامساعد بودن آب و هوا در کشور چین سبب کاهش شدید میزان تقاضا در بازار فولاد این کشور شده است. فروشندگان قیمت های پیشنهادی خود را در محدوده ثابتی نگه داشته اند و به نظر می رسد در روزهای آتی تصمیم دارند قیمت میلگرد تولیدی خود را کاهش دهند. قیمت ها در بازار داخلی شرق چین حدودا به میزان 50 یوان به ازای هر تن نسبت به قیمت ها طی هفته قبل کاهش یافته است. این در حالی است که قیمت مقاطع در شمال این کشور همچنان ثابت می باشد.

تناقض قیمت های پیشنهادی تولیدکنندگان و خریداران بازار صادراتی چین

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور چین به میزان 550 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به شاخص قیمت اعلام شده قبلی به میزان 46/1 دلار به ازای هر تن کاهش داشته است. قیمت های پیشنهادی شنیده شده در بازار صادراتی این کشور به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات به میزان 550-545 دلار به ازای هر تن بوده است.

هر دو خریداران و فروشندگان در انتظار بهبود قیمت ها در بازار صادراتی چین می باشند. همچنین فعالان بازار معتقدند که قیمت بهینه برای معاملات صورت گرفته در بازار میلگرد این کشور در محدوده 550 دلار به ازای هر تن می باشد در حالی که قیمت مناسب طی هفته گذشته به میزان 555-550 دلار به ازای هر تن بوده است.

قیمت روز میلگرد ارگ تبریز

خریداران خارجی در حال حاضر قادر به خرید مواد غیر چینی با قیمت پایین تر نمی باشند. برای مثال قیمت میلگرد پیشنهادی کشور ترکیه در محدوده 555-545 دلار به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت 560-545 دلار به ازای هر تن قبلی کاهش داشته است. قیمت شمش نیز در بازار کشور چین در هفته جاری به میزان 3620 یوان به ازای هر تن اعلام گردیده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

همچنین بیشترین معاملات صورت گرفته در این کشور در محدوده قیمت 3780 یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 8 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

اصرار تولیدکنندگان در جهت افزایش قیمت میلگرد لهستان پیش از تصمیم کمیسیون

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور لهستان طی هفته جاری روند ثابتی را طی کرده است هرچند تلاش تلاش تولیدکنندگان در جهت افزایش قیمت محصولات می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین به میزان 2300-2250 زلوتی (615-602 دلار) به ازای هر تن می باشد.

این ارزیابی ها براساس آخرین معاملات و حد پایین قیمت ها در بازار داخلی این کشور می باشد. به گفته برخی منابع خبری یکی از فولادسازان در این کشور قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان 2380-2330 زلوتی به ازای هر تن اعلام کرده است. با این حال هنوز معامله ای با این قیمت منعقد نگردیده است. هدف تولیدکنندگان این محصول در کشور لهستان افزایش قیمت محصولات تولیدی تا میزان 15-10 یورو (18-12 دلار) به ازای هر تن می باشد.

هیچ یک از خریداران حاضر به پرداخت مبلغ بیشتری برای خرید میلگرد نمی باشند. اکثر آن ها در انتظار تصمیم کمیسیون اروپا برای نرخ جدید محصولات می باشند. کمیسیون اروپا طرح جدیدی برای تعرفه محصولات وارداتی به این کشور تایید کرده است و اکثر تولیدکنندگان در انتظار تصمیمات نهایی این کمیسیون بوده تا بتوانند نرخ های جدید محصولات تولیدی خود را تعیین کنند.

در میان محصولات فولادی ذکر شده برای تعرفه وارداتی میلگرد نیز مشاهده گردیده است. یکی از کارخانجات مطرح کشور ایتالیا نیز قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان 540 یورو به ازای هر تن به کشور لهستان اعلام کرده است. این در حالی است که نرخ میلگرد پیشنهادی کشور آلمان به کشور لهستان به میزان 570 یورو به ازای هر تن اعلام گردیده است.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید