1.8/5
6رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کارخانه پروفیل پایا

بالغ بر یک دهه قبل زمزمه هایی در خصوص تاسیس یک مجتمع فولادی شکل گرفت. زمین چند هکتاری در مورچه خورت که یکی از مناطق صنعتی حواشی استان اصفهان است برای این منظور در نظر گرفته شد. بعد از فراهم سازی بستر لازم و آماده سازی پیش نیازها، تجهیزات مربوطه تهیه و اقدامات لازم برای نصب و راه اندازی ماشین آلات تولیدی آغاز شد. اوایل سال 1384 مجموعه ای به نام کارخانه پروفیل پایا اصفهان با ظرفیت تولید سالیانه 100 هزار تن انواع لوله و پروفیل فولادی به صورت رسمی افتتاح و به بهره برداری رسید.

انتخاب این نقطه جغرافیایی برای تاسیس کارخانه تولید لوله و پروفیل پایا یک دلیل اساسی یعنی نزدیک بودن به فولادسازان بزرگ داشت! استان اصفهان یکی از مناطق مهم در صنعت فولادی ایران به شمار می رود و مهد مجتمع های تولیدکننده بزرگی چون ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه است. نزدیکی به کارخانه های سازنده ورق های فولادی موجب شده مجتمع های تولیدی لوله و پروفیل چون شرکت پروفیل پایا اصفهان در نزدیکی این مراکز تاسیس گردد. بالغ بر یک دهه از فعالیت های شرکت پروفیل فولادی اصفهان می گذرد و امروزه بخشی از نیازهای بازار داخلی توسط این مجموعه تامین می شود.

محصولات شرکت پروفیل فولادی اصفهان

کلیه فعالیت های مجتمع پروفیل پایا اصفهان، تولید کننده انواع لوله های فولادی، قوطی و پروفیل در محل کارخانه واقع در مورچه خورت استان اصفهان صورت می گیرد مجموعه ای پرتلاش که امروزه توانسته عنوان تولیدکننده لوله درز دار ، لوله های سیاه، قوطی، پروفیل و مقاطع فولادی را کسب نماید. از اهم فعالیت های شرکت پروفیل فولادی اصفهان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تولید محصولات فولادی چون لوله های داربستی با تنوع سایز
 • تولید انواع لوله فولادی و آهنی به صورت درزدار سیاه با ظرفیت تولیدی 13200 تن
 • چهارچوب های فولادی با ظرفیت 14400 تن
 • تولید قوطی و پروفیل های مربع و مستطیل شکل با ظرفیت 2250 تن
 • برش آهن آلات

قیمت لوله و پروفیل اصفهان

مواد اولیه محصولات فولادی شرکت پروفیل پایا اصفهان شامل ورق های سیاه فولادی است. ضخامت ورق های ورودی خط تولیدی متنوع و اصولا در سایزهای 2 و 5 یا 2 و 3 میلی متر تهیه می شوند. کارخانه پروفیل پایا اصفهان برای تولید لوله و پروفیل های خود تاکنون توانسته 4 خط تولید مقاطع فولادی مربع و مستطیل شکل، یک خط برش ورق فولاد برای تهیه لوله های درزدار سیاه و داربستی و یک خط شیت کن را راه اندازی نماید.

برنامه های شرکت لوله و قوطی اصفهان

مجموعه تولیدی پروفیل پایا با شناسه 14038 توسط حسن قاسمی دستجردی به ثبت رسید و از گذشته تاکنون در جهت ارتقاء سطح کیفی گام برداشته  است. در این حوزه برنامه هایی چون تکمیل و توسعه خطوط تولیدی، خرید ماشین آلات جدید، تجهیز دستگاه ها، بالا بردن سطح دانش فنی پرسنل و… به مرحله اجرایی رسیده است. از برترین دستاوردهای شرکت پروفیل پایا پس از اجرایی کردن طرح های توسعه می توان به دو مورد زیر اشاره نمود:

 • افزایش 8100 تنی ظرفیت تولید پروفیل های فولادی
 • توسعه خطوط برش انواع ورق فولادی

وجود مجتمع های تولید کننده پرتلاش چون شرکت پروفیل پایا اصفهان در صنف پرسکاری محصولات فولادی یک مزیت به شمار می رود از طرفی این مجتمع علاوه بر فعالیت های تولیدی خدماتی مازاد چون عرضه و پخش لوله و پروفیل را ارائه می کنند. پروفیل های مجتمع پایا اصفهان به صورت صنعتی و ساختمانی در ضخامت های متنوع 2، 2.5 و 3 میلی متر به طول 6 متر به مرحله تولید می رسند. قوطی پروفیل های پایا اصفهان در مواردی چون اسکلت های فلزی، ساخت و ساز، صنعت، داربست و… کاربرد دارد.

خط تولید نورد سرد پروفیل سازی اصفهان

محصولات تولیدی شرکت پروفیل پایا اصفهان بر اساس استانداردهای ST37 و به شیوه نورد سرد در طول 6 متر تولید می شوند. ابتدا مواد اولیه شامل ورق های سیاه فولادی هستند که به صورت رول وارد کارگاه تولیدی شده، به کمک دستگاه های مخصوص برش خورده و به خط تولید هدایت می شوند. غلطک های مخصوص تعبیه شده در خطوط تولیدی لبه های دو طرف ورق های برش خورده را به داخل متمایل ساخته و بعد از فرم گیری به واسطه دستگاه جوش الکتریکی حرارت دیده پس از رسیدن به نقطه ذوب، جوش می خورند. بخش هایی تحت عنوان سایزینگ برای اندازه گیری محصول فولادی شرکت پروفیل پایا اصفهان و برش زدن آن ها وجود دارد. در نهایت آزمون ها و فعالیت هایی جهت بررسی کیفیت و ظاهر لوله و پروفیل چون پلیسه گیری، تست ادیکارنت و… پیاده سازی شده و محصولات پس از تایید نهایی بسته بندی می شوند.

خط تولید نورد سرد کارخانه لوله و پروفیل اصفهان

چشم انداز و خط مشی کارخانه لوله داربست اصفهان

شرکت لوله و پروفیل فولادی پایا استان اصفهان در نظر دارد با افزایش ظرفیت های تولیدی خود و رسیدن به تولیدات 200 هزار تن، بخش گسترده تری از بازار داخلی و خارجی را در دست گیرد و با تامین نیازهای زنجیره فولادی کشور زمینه ساز اشتغال افراد بیشتری در استان شود.

1.8/5
6رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0