جدول وزن میلگرد کویر کاشان

جدول وزن میلگرد کویر کاشان

کارخانه کویر کاشان به دلیل کیفیت بالا، استانداردهای بالای تولید و نوآوری‌های فنی به عنوان یکی از تولیدکنندگان برجسته میلگردهای فولادی در بازار شناخته می‌شود. وزن میلگرد کویر کاشان یکی از اطلاعات مهم برای خریداران، مهندسین، معماران و تولیدکنندگان سازه به شمار می‌رود. در این راستا، جداول وزن میلگردها از اهمیت بسیاری برخوردارند.

در این مقاله تلاش شده است تا با معرفی و بررسی جدول وزن هر شاخه میلگرد کویر کاشان، مهمترین اطلاعات و ویژگی‌های میلگردهای این کارخانه مورد بررسی قرار گیرد. اطلاعات ارائه شده در این مطلب به‌عنوان یک منبع معتبر و قابل اعتماد برای مهندسین، معماران و خریداران این محصول مناسب خواهد بود. همچنین در ادامه به ارائه روش‌های مختلف محاسبه وزن هر شاخه میلگرد کویر کاشان نیز پرداخته خواهد شد.

فرمول محاسبه وزن میلگرد کویر کاشان

یکی از روش‌های ساده برای محاسبه وزن میلگرد کویر کاشان استفاده از فرمول وزنی این محصول است که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

شعاع * شعاع * طول * 3.14 * 7.8 / 1000

با جایگذاری سایز میلگرد کویر کاشان و طول آن در این فرمول به راحتی می‌توانید وزن تقریبی این محصول را محاسبه کنید. لازم به ذکر است که این فرمول مختص میلگردهای کویر کاشان نبوده و یک فرمول مشترک بین تمامی میلگردهای موجود در بازار است. بنابراین استفاده از این فرمول نمی‌تواند وزن دقیق میلگرد تولیدی این کارخانه را به شما نشان دهد. وزن دقیق میلگرد کویر را تنها از طریق جداول ارائه شده توسط کارخانه می‌توانید بررسی کنید.

جداول وزن به عنوان یک ابزار اساسی، اطلاعات مربوط به وزن و ابعاد میلگردها را فراهم می‌کنند و به مهندسین این امکان را می‌دهند تا به‌طور دقیق‌تر مقادیر و ویژگی‌های مورد نیاز خود را برای پروژه‌های ساختمانی تعیین کنند. همچنین بررسی وزن این محصول در محاسبه قیمت میلگرد کویر کاشان برای خریداران اهمیت زیادی دارد. در ادامه جدول وزن میلگرد کویر کاشان برای ابعاد و گریدهای مختلف این محصول آورده شده است.

فرموا محاسبه وزن میلگرد کویر کاشان

وزن میلگرد ساده کویر کاشان

همانطور که ذکر شد راه‌های مختلفی برای محاسبه وزن میلگرد کویر کاشان وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به استفاده از جداول وزنی، فرمول محاسبه وزن و استفاده از ماشین حساب آنلاین اشاره کرد. در میان این روش‌ها استفاده از جدول وزن ارائه شده توسط کارخانه تولیدکننده آسان‌ترین و مطمئن‌ترین راه دستیابی به وزن این محصول است.

در ادامه جدول وزن میلگرد کویر کاشان برای سایزهای 8 تا 40 و انواع گرید A1، A2، A3 و A4 آورده شده است. همانطور که مشاهده می‌کنید وزن میلگرد 8 کویر کاشان در گریدهای مختلف به میزان 5 کیلوگرم برای شاخه 12 متری گزارش شده است. درواقع وزن میلگرد A1 کویر کاشان در ابعاد مختلف با وزن میلگردهای آجدار این کارخانه تقریبا یکسان است.

سایز میلگردسایز میلگرد
80.426
100.665
120.936
141.270
161.651
182.090
202.581
223.114
254.023
285.047
326.593
368.349
جدول وزن میلگرد کویر کاشان

با افزایش سایز میلگرد این کارخانه شاهد افزایش وزن آن برای یک طول ثابت هستیم. برای مثال وزن میلگرد 10 کویر کاشان نسبت به سایز 8  این کارخانه بیشتر بوده و دارای قیمت و کاربرد متفاوتی نیز است. وزن این سایز از میلگرد کارخانه کویر کاشان برای دو گرید A3 و A4 در جدول آورده شده است. مشاهده می‌شود که وزن میلگرد A3 کویر کاشان در سایز 10 با وزن گرید A4 یکسان است. همچنین قیمت میلگرد 10 این کارخانه نیز در انواع گریدها ممکن است متفاوت باشد.

وزن میلگرد 12 کویر کاشان

وزن میلگرد 12 کویر کاشان براساس جدول ارائه شده توسط این شرکت درحدود 11 کیلوگرم است. وزن این محصول تقریبا نسبت به وزن استاندارد میلگرد 12 در جدول اشتال بیشتر است. میلگرد 12 کویر کاشان یکی از محصولات با سایز متوسط این شرکت بوده که تقاضای زیادی در بازار فولاد دارد. این محصول در انواع گرید A2 و A3 و A4 تولید شده که وزن میلگرد A2 کویر کاشان در سایز 12 با وزن گرید A3 تقریبا برابر است. تنها تفاوت این دو محصول در مشخصات مکانیکی و کاربرد آن‌ها نمایان می‌شود. قیمت میلگرد 12 تولیدی این کارخانه و سایر برندهای مطرح را به همراه مشخصات کامل این محصولات می‌توانید در سایت مرکزآهن مشاهده کنید.

وزن میلگرد 14 کویر کاشان

وزن میلگرد سایز 14 این کارخانه مطابق جدول برای نوع ساده این محصول به میزان 14.8 کیلوگرم است. درحالی که وزن میلگرد A3 و وزن میلگرد A4 کویر کاشان برای این سایز به ترتیب 14.9 و 14.1 کیلوگرم برای هر شاخه 12 متری گزارش شده است. به دلیل تفاوت وزن میلگرد در گریدهای مختلف لازم است در هنگام خرید این محصول علاوه بر سایز به گرید آن نیز توجه کنید. قیمت میلگرد 14 این کارخانه نیز به دلیل بالا بودن وزن نسبت به سایر ابعاد 10 و 12 بیشتر خواهد بود. بنابراین برای جلوگیری از ضرر مالی بهتر است پیش از خرید میلگرد کویر کاشان با کارشناسان مرکزآهن مشاوره کرده و بهترین نوع محصول را مطابق نیاز پروژه خود انتخاب کنید.

وزن میلگرد 16 کویر کاشان

میلگرد 16 کویر کاشان یکی از سایزهای متوسط و پرکاربرد تولیدی این کارخانه بوده که در انواع ساده و آجدار در بازار موجود است. وزن میلگرد 16 این کارخانه در انواع گرید A1، A3 و A4 به میزان 19.2 کیلوگرم گزارش شده که نسبت به وزن استاندارد جدول اشتال بیشتر است. قیمت میلگرد 16 کویر کاشان و سایر کارخانجات در سایت و اپلیکیشن مرکزآهن قابل مشاهده است. همچنین امکان مقایسه قیمت و مشخصات برندهای مختلف نیز در جداول موجود برای خریداران فراهم شده است.

وزن میلگرد 18 کویر کاشان

میلگرد 18 کویر کاشان در انواع گرید A1، A3 و A4 تولید می‌شود. وزن میلگرد 18 این کارخانه در انواع گریدها درحدود 24.06 کیلوگرم برای هر شاخه 12 متری بوده که این مقدار نسبت به وزن استاندارد میلگرد کمی بالاتر است. قیمت میلگرد 18 این کارخانه نیز به همراه سایر مشخصات در سایت مجموعه مرکزآهن قابل استعلام است. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر درخصوص نحوه خرید و قیمت میلگرد کویر کاشان می‌توانید با کارشناسان مرکزآهن در تماس باشید.