پولیش میلگرد

8 ماه پیشبازدید0دیدگاهامتیاز (undefined رای)
پولیش میلگرد

پولیش میلگرد روشی است که در آن با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته، لایه‌ای از سطح میلگرد را برمی‌دارند تا سطح آن کاملا صاف و صیقلی شود. در واقع این نوع میلگرد یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مقاطع فولادی به‌حساب می‌آید که مراحل ساخت آن و موارد استفاده از آن بسیار منحصربه‌فرد خواهد بود. از آنجایی که این مقاطع فولادی نقش بسیار مهمی در صنایع دارند، باید در ساخت و آماده‌سازی آن‌ها نهایت دقت به کار رود و با بهترین ماشین‌آلات مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

پولیش میلگرد چیست؟

فرآیند پولیش میلگرد یا همان روتراشی میلگرد، در نهایت به تولید میلگردی صاف و صیقلی منجر خواهد شد. میلگرد در ابتدای این فرآیند تحت نورد گرم قرار می‌گیرد و سطح مقطع آن به‌شکل یک دایره کامل در می‌آید. سپس این میلگرد را در دستگاه تاب‌گیر قرار خواهند داد تا سطح آن با تاب‌گیری صاف شود. در نهایت میلگرد را در دستگاه پیل یا پیلینگ خواهند گذاشت تا سطح سیاه و همچنین برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌های آن به‌طور کامل از بین برود.

در آخرین مرحله از فرآیند پولیش، میلگرد را به دستگاه پولیش خواهند فرستاد تا اگر در سطح آن ناصافی باقی مانده است، رفع شود و میلگرد پولیشی شکل بگیرد. میلگردهای پولیشی به‌دلیل برخورداری از امتیازات مثبت و ویژگی‌های مطلوب در صنایع مختلفی همچون خودروسازی، آسانسورسازی، ساخت انواع پیچ و مهره، ساخت قطار و بسیاری از صنایع دیگر کاربرد دارند.

تفاوت میلگرد تک پولیش با میلگرد دو پولیش

میلگردهای تک پولیش و دو پولیش، از پرفروش‌ترین انواع میلگردها در بازار هستند. فرآیند پولیش میلگرد بسیار ساده است و پس از انجام آن ظاهر تیره و ناهموار میلگرد از بین می‌رود. میلگرد حاصل از فرآیند پولیش، نه تنها ظاهری صاف و صیقلی خواهد داشت، بلکه از مقاومت بالایی نیز برخوردار خواهد بود.

میلگردهای تک ‌پولیش و دو ‌پولیش از نظر تولید فرآیندی کاملا مشابه را طی می‌کنند و تنها تفاوت آن‌ها در این است که در میلگرد دو پولیش فرآیند پولیش را دو بار انجام می‌دهند. در نتیجه میلگردهای دو پولیش نسبت به میلگردهای تک پولیش سطح بسیار زیباتر و صیقلی‌تری دارند. همچنین میلگردهای دو پولیش در مقایسه با میلگردهای تک پولیش از مقاومت بیشتری برخوردار هستند. معمولا از میلگردهای دو پولیش در قطعات بیرونی خودرو، نمای آپارتمان و سازه‌ها استفاده می‌شود. زیرا در این موارد، هم ظاهر و هم مقاومت اهمیت دارد.

پولیش میلگرد

پولیش میلگرد بر اساس سلیقه مشتری در مرکزآهن

مشتریان می‌توانند براساس سلیقه خود از کارشناسان فروش در مرکز آهن درخواست کنند تا فرآیند پولیش میلگرد را برای آن‌ها انجام دهند. در واقع تولید محصولات سلیقه‌گرا در مرکز آهن این مزیت را برای مشتری به‌ همراه دارد که آن‌ها با توجه به مصرف خود، نوع و میزان پولیش میلگرد را انتخاب کنند. در نهایت بنابر نیاز مشتری، تک پولیش یا دو پولیش بودن میلگرد مشخص خواهد شد. 

قیمت پولیش میلگرد

عوامل مختلفی همچون قیمت مواد اولیه، ابعاد، سایز و ضخامت میلگرد و همچنین مقدار سفارش، قیمت پولیش میلگرد را مشخص می‌کند. بنابراین به مشتریان توصیه می‌شود قبل از سفارش میلگرد پولیش شده، قیمت آن را از مشاوران فروش در مرکز آهن بپرسند.

برای پولیش میلگرد به کجا مراجعه کنیم؟

اگر می‌خواهید پولیش میلگرد را با کیفیت و قیمت مناسب به دست بیاورید و از ضمانت سلامت محصول و دیگر خدمات مجموعه بهره‌مند شوید، پیشنهاد ما به شما این است که به سایت مرکز آهن مراجعه کنید. مشتریان می‌توانند انواع محصولات فولادی موردنظر خود را در این سایت به‌صورت آنلاین سفارش دهند و آن‌ها را در اسرع وقت و در مکان مشخص تحویل بگیرند.