جدول وزن میلگرد شاهرود

جدول وزن میلگرد شاهرود

جدول وزن میلگرد تولید شده در کارخانه شاهرود، اطلاعاتی در رابطه با وزن انواع مختلف میلگردها می‌دهد که شامل اطلاعاتی در رابطه با وزن هرشاخه میلگرد شاهرود بر اساس یک واحد خاص مانند کیلوگرم و اندازه‌ میلگردهاست. استفاده از این جداول در صنایع مختلف از جمله ساخت و ساز، معماری و تمام حوزه‌های مربوط به احداث و اجرای یک بنا، بسیار مفید است.

از دیگر اطلاعاتی که ممکن است در جدول وزن میلگرد آمده باشد، می‌توان به قطر میلگرد، وزن بر اساس طول، آنالیز، وزن استاندارد جهانی و غیره اشاره کرد. این اطلاعات به مهندسان، معماران و سایر افراد در صنعت ساختمان کمک می‌کند تا مواد مناسب را انتخاب کرده و به طور دقیق‌تر محاسبات مربوط به وزن و بارهای سازه را انجام دهند.

به عنوان مثال، در زمان طراحی یک سازه، اطلاعات وزن میلگرد برای محاسبه بارها و پشتیبانی‌های لازم برای سازه استفاده می‌شود. همچنین در فرآیند خرید و ساخت، این اطلاعات به کنترل کیفیت و مدیریت موجودی مواد نیز کمک می‌کنند. اما اگر جدول وزن در اختیار نداشتیم با چه روشی وزن میلگرد شاهرود را بدست آوریم؟

سایز میلگردوزن جدول اشتال  kgوزن میلگرد شاهرود
107.57.5
1210.711
1414.514
1618.919
182423
2029.730
107.57.5
جدول وزن میلگرد شاهرود

فرمول محاسبه وزن میلگرد شاهرود

در پاسخ به سوال بالا باید گفت استفاده از فرمول می‌تواند جایگزین جدول وزنی ارائه شده توسط کارخانه باشد، البته استفاده از فرمول نسبت به جدول وزن می‌تواند دارای مزیت هایی باشد! به موارد زیر دقت کنید:

انعطاف پذیری در محاسبات

فرمول برای بدست آوردن وزن میلگرد به شما امکان می‌دهد تا بر اساس نیازهای خود، محاسبات دقیق‌تر و سفارشی‌تری انجام دهید. ممکن است نیاز به محاسبه وزن برای ابعاد و شکل‌های خاص میلگردها داشته باشید که در جداول استاندارد ممکن است در دسترس نباشد.

دسترسی به اطلاعات به‌روز

جداول وزن میلگرد ممکن است بر اساس استانداردها یا داده‌هایی باشند که با گذر زمان تغییر کرده‌اند. با استفاده از فرمول و محاسبات، می‌توانید از اطلاعات به ‌روز و دقیق بهره‌مند شوید.

1000 / 7.8*  3.14 * طول * قطر میلگرد به توان 2 = وزن هر متر میلگرد به کیلوگرم

با ستفاده از فرمول بالا به راحتی می‌توانید وزن میلگرد شاهرود را به دست آورید، برای اینکه اعداد را در فرمول بالا جایگذاری کنید، فقط کافی است سایز میلگرد شاهرود و طول آن را بدانید (توجه داشته باشید که قطر و طول باید به میلی‌متر باشند) مابقی مقادیر یعنی عدد 3.14 (همان عدد پی) مربوط به سطح مقطع دایره‌ای میلگرد و عدد 7.8 همان چگالی آهن است. این دو عدد همیشه ثابت هستند و در این فرمول تغییری نمی‌کنند.

وزن میلگرد 10 شاهرود

میلگرد 10 شاهرود با آنالیز A3 به تولید می‌رسد. قیمت میلگرد 10 این کارخانه با توجه به وزن کمی که دارد، نسبت‌ به سایزهای بالاتر، کمتر است. استفاده از این میلگردها اغلب مناسب آرماتورهای عرضی است؛ زیرا به دلیل قطر کم، انعطاف‌پذیری بسیار خوبی دارند و بدون شکستن خم می‌شوند. وزن میلگرد سایز 10 شاهرود 7.5 کیلوگرم است.

وزن میلگرد 12 شاهرود

وزن میلگرد 12 شاهرود حدود 11 کیلوگرم است. اگر بخواهیم وزن آن را با استاندارد جهانی یعنی همان جدول اشتال مقایسه کنیم، باید گفت که میلگرد شاهرود کمی از استاندارد سنگین‌تر است اما مقدار آن قابل توجه نیست. قیمت میلگرد 12 شاهرود به صورت روزانه در سایت مرکزآهن آپدیت می‌شود.

وزن میلگرد 14 شاهرود

هر شاخه 12 متری میلگرد 14 شاهرود به 14 کیلوگرم می‌رسد. استفاده از آن را در آرماتوربندی و ساخت دیگر اجزای سازه‌ها می‌بینیم، حتی ممکن است در ساخت ابزارهای دستی نیز مورد استفاده قرار گیرند، قیمت میلگرد 14 با توجه به گرید ساده و یا آجدار بودن آن تعیین می‌شود.

وزن میلگرد 16 شاهرود

قیمت میلگرد شاهرود با توجه به وزن هر شاخه میلگرد می‌تواند متفاوت باشد، مثلا قیمت میلگرد 16 نسبت به میگرد سایز 32 ارزان‌تر است. وزن میلگرد 16 تولید شده در کارخانه شاهرود برابر با 19 کیلوگرم است. این میلگرد بسیار پر فروش بوده و با توجه به تقاضای بالایی که دارد همیشه در حال تولید است.

وزن میلگرد 18 شاهرود

وزن میلگرد 18 شاهرود به 23 کیلوگرم می‌رسد و در دسته میلگردهای سنگین وزن قرار دارد. میلگرد 18 معمولاً به عنوان مواد ساختمانی در پروژه‌هایی که نیاز به استحکام و تحمل بارهای زیاد دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند. قیمت میلگرد 18 شاهرود ممکن است به دلیل اختلف وزنی با میلگرد 18 برند دیگر متفاوت باشد.