1/5
2رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

شرکت شیراز پولاد نورد

شرکت شیراز پولاد نورد وابسته به گروه صنعتی و گردشگری پولاد کف با نام دیگر فولاد نورد شیراز می باشد. پولاد کف در سال ۱۳۵۸ و با هدف تولید انواع سقف های تیرچه بلوک در استان فارس تاسیس گردید و در سال ۱۳۶۳ اقدام به تولید انواع خرپای میلگردی نمود. در ادامه اهداف توسعه طلبانه این گروه تولیدی، کارخانجات فولاد شیراز و پولاد آفرین در زمینه تولید خرپای میلگردی تاسیس گردید.

با ایجاد مشکل در تهیه مواد اولیه برای تولید خرپای میلگردی توسط ذوب آهن اصفهان، این گروه صنعتی تصمیم به تاسیس کارخانه نورد گرم در سال ۱۳۸۲ نمود. این کارخانه با نام شرکت شیراز پولاد نورد در ۱۵ کیلومتری جاده شیراز کازرون تاسیس و به تولید انواع مفتول، کلاف میلگرد ساده و آجدار با ظرفیت ۷۵ هزار تن در سال مشغول می باشد. پولاد نورد در سال ۱۳۸۵ به بهره برداری رسید. مدیر عامل فعلی آن آقای علی اصغر ظریف کار فرد است. در سایه تلاش و جدیدیت مدیران و کارکنان این شرکت تمامی محصولات آن طبق استاندارد ۳۱۳۲ ملی ایران تهیه و تولید می گردند.

معرفی محصولات شرکت شیراز پولاد نورد

محصولات این شرکت شامل انواع میلگرد و کلاف ساده و آجدار، میلگرد شاخه ای، مفتول فنر و مفتول کششی می باشد که به معرفی خصوصیات این محصولات بصورت جداگانه خواهیم پرداخت.

 • میلگرد کلاف و شاخه ای

کلاف تولیدی این کارخانه در انواع ساده و آجدار می باشد. نوع ساده این میلگرد در سایزهای ۸ تا ۱۰ و نوع آجدار آن در سایزهای ۸ تا ۱۶ تولید می شود. کلاف آجدار معمولا در مصارف ساختمانی کاربرد دارد و در صنعت با نام Hot Roll شناخته میشود. میلگرد شاخه ای نیز با گرید های A2 و A3 و در سایزهای ۱۰ تا ۲۲ تولید می گردد.

شیراز پولاد نورد

خواص میکانیکی میلگرد پولاد نورد شیراز

در شرکت شیراز پولاد نورد میلگرد ساده با مشخصه س ۲۴۰ و با حداقل تنش تسلیم ۲۴۰ و مقاومت کششی ۳۶۰ نیوتن بر میلیمتر و میلگردهای آجدار در انواع آجدارمارپیچ، جناقی، مرکب و RST34 تولید می گردند. میلگرد آجدار مارپیچ با مشخصه آج ۳۴۰ و با حداقل تنش تسلیم ۳۴۰ نیوتن بر میلیمتر و حداقل مقاومت کششی ۵۰۰ نیوتن و میلگرد آجدار جناقی با مشخصه آج ۴۰۰ و با حداقل تنش تسلیم ۴۰۰ و مقاومت کششی ۶۰۰ نیوتن بر میلیمتر و میلگرد آجدار مرکب با مشخصه آج ۵۰۰ و حداقل تنش تسلیم ۵۰۰ و حداقل مقاومت کششی ۶۵۰ نیوتن بر میلیمتر و میلگرد ۳۴RST با مشخصه ۲۴۰ و حداقل تنش تسلیم ۲۴۰ و مقاومت کششی ۳۴۰ نیوتن بر میلیمتر تهیه و تولید می گردد.

انواع مفتول فنری و کششی فولاد نورد

این شرکت تولیدی انواع مفتول فنری و مفتول کششی را تهیه و به بازار مصرفی عرضه می نماید.

 • مفتول فنری

مفتول فنری با فولاد ۷/۰ کربنی و با قطر ۸ میلیمتر تهیه و تولید می شود. مفتول فنری بایستی با آهن با درصد بالای کربن تولید گردد. این نوع مفتول در نورد سرد تولید می شود و در انواع مختلف فنرهای استاتیک مانند فنرهای پیچشی، خمشی و نورد شده کاربرد دارد.

 • مفتول کششی

مفتول کششی با فولاد کم کربن (زیر ۱۲) و برای موارد کششی و عملیات نورد سرد کاربرد دارد. این مفتول دارای سطح مقطع کاسته شده است که از میان قالب های مخصوص، مفتول کشیده می شود. در سیم های برق، کابل ها، گیره های کاغذ، آلات موسیقی و غیره کاربرد دارد. طی فرآیند کشش مفتول، میزان حجم آن ثابت باقی مانده و فقط قطر مفتول کاهش می یابد تا طول آن افزوده گردد. برای تولید مفتول با قطرهای بسیار کم لازم است تا مفتول بارها و بارها از میان قالب گذرانده شود و هر بار قطر قالب بایستی کاهش یابد.

۱
۲رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری