شرکت شیراز پولاد نورد

3 سال پیش5594بازدید0دیدگاه3.9امتیاز (10 رای)
شرکت شیراز پولاد نورد

شرکت شیراز پولاد نورد

شرکت شیراز پولاد نورد وابسته به گروه صنعتی و گردشگری پولاد کف با نام دیگر فولاد نورد شیراز می باشد. پولاد کف در سال 1358 و با هدف تولید انواع سقف های تیرچه بلوک در استان فارس تاسیس گردید و در سال 1363 اقدام به تولید انواع خرپای میلگردی نمود. در ادامه اهداف توسعه طلبانه این گروه تولیدی، کارخانجات فولاد شیراز و پولاد آفرین در زمینه تولید خرپای میلگردی تاسیس گردید.

با ایجاد مشکل در تهیه مواد اولیه برای تولید خرپای میلگردی توسط ذوب آهن اصفهان، این گروه صنعتی تصمیم به تاسیس کارخانه نورد گرم در سال 1382 نمود. این کارخانه با نام شرکت شیراز پولاد نورد در 15 کیلومتری جاده شیراز کازرون تاسیس و به تولید انواع مفتول، کلاف میلگرد ساده و آجدار با ظرفیت 75 هزار تن در سال مشغول می باشد. پولاد نورد در سال 1385 به بهره برداری رسید. مدیر عامل فعلی آن آقای علی اصغر ظریف کار فرد است. در سایه تلاش و جدیدیت مدیران و کارکنان این شرکت تمامی محصولات آن طبق استاندارد 3132 ملی ایران تهیه و تولید می گردند.

معرفی محصولات شرکت شیراز پولاد نورد

محصولات این شرکت شامل انواع میلگرد و کلاف ساده و آجدار، میلگرد شاخه ای، مفتول فنر و مفتول کششی می باشد که به معرفی خصوصیات این محصولات بصورت جداگانه خواهیم پرداخت.

  • میلگرد کلاف و شاخه ای

کلاف تولیدی این کارخانه در انواع ساده و آجدار می باشد. نوع ساده این میلگرد در سایزهای 8 تا 10 و نوع آجدار آن در سایزهای 8 تا 16 تولید می شود. کلاف آجدار معمولا در مصارف ساختمانی کاربرد دارد و در صنعت با نام Hot Roll شناخته میشود. میلگرد شاخه ای نیز با گرید های A2 و A3 و در سایزهای 10 تا 22 تولید می گردد.

شیراز پولاد نورد

خواص میکانیکی میلگرد پولاد نورد شیراز

در شرکت شیراز پولاد نورد میلگرد ساده با مشخصه س 240 و با حداقل تنش تسلیم 240 و مقاومت کششی 360 نیوتن بر میلیمتر و میلگردهای آجدار در انواع آجدارمارپیچ، جناقی، مرکب و RST34 تولید می گردند. میلگرد آجدار مارپیچ با مشخصه آج 340 و با حداقل تنش تسلیم 340 نیوتن بر میلیمتر و حداقل مقاومت کششی 500 نیوتن و میلگرد آجدار جناقی با مشخصه آج 400 و با حداقل تنش تسلیم 400 و مقاومت کششی 600 نیوتن بر میلیمتر و میلگرد آجدار مرکب با مشخصه آج 500 و حداقل تنش تسلیم 500 و حداقل مقاومت کششی 650 نیوتن بر میلیمتر و میلگرد 34RST با مشخصه 240 و حداقل تنش تسلیم 240 و مقاومت کششی 340 نیوتن بر میلیمتر تهیه و تولید می گردد.

انواع مفتول فنری و کششی فولاد نورد

این شرکت تولیدی انواع مفتول فنری و مفتول کششی را تهیه و به بازار مصرفی عرضه می نماید.

  • مفتول فنری

مفتول فنری با فولاد 7/0 کربنی و با قطر 8 میلیمتر تهیه و تولید می شود. مفتول فنری بایستی با آهن با درصد بالای کربن تولید گردد. این نوع مفتول در نورد سرد تولید می شود و در انواع مختلف فنرهای استاتیک مانند فنرهای پیچشی، خمشی و نورد شده کاربرد دارد.

  • مفتول کششی

مفتول کششی با فولاد کم کربن (زیر 12) و برای موارد کششی و عملیات نورد سرد کاربرد دارد. این مفتول دارای سطح مقطع کاسته شده است که از میان قالب های مخصوص، مفتول کشیده می شود. در سیم های برق، کابل ها، گیره های کاغذ، آلات موسیقی و غیره کاربرد دارد. طی فرآیند کشش مفتول، میزان حجم آن ثابت باقی مانده و فقط قطر مفتول کاهش می یابد تا طول آن افزوده گردد. برای تولید مفتول با قطرهای بسیار کم لازم است تا مفتول بارها و بارها از میان قالب گذرانده شود و هر بار قطر قالب بایستی کاهش یابد.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد