مشخصات گاردریل و کاربردهای آن

4 ماه پیش4194بازدید0دیدگاه3امتیاز (4 رای)
مشخصات گاردریل و کاربردهای آن

مشخصات فنی گاردریل و موارد استفاده از آن

سیستم های گاردریل در محدوده ایمنی به عنوان موانعی برای سقوط و ضربه هستند، که همه ما این موانع را موقع پارک خودروی خود دیده ایم. این موانع دائمی، خطرات آسیب به هر آنچه که در مقابل آن قرار دارد را کاهش می دهد.

این موانع از تیرهای فولادی گالوانیزه ساخته شده اند. پوشش روی در فولاد گالوانیزه به کار برده شده در این موانع، از خوردگی آنها در مقابل ضربات ناشی از وسایل نقلیه، در طول زمان جلوگیری می کند.

طراحی و مهندسی این موانع به گونه ای است که نیازی به تعمیر و نگهداری ، تنظیم یا نقاشی ندارند. البته در صورت برخوردهای سنگین به آن، دچار تغییراتی خواهند شد که با توجه به طراحی مدولار آن، می توان با جایگزینی یک یا چند بخش کوچک و یا تعمیر سریع و ارزان قیمت، آسیب های وارده را جبران نمود.

موارد کاربردی گاردریل چیست؟

گاردریل ها با وسعت بالا در زمینه های متنوعی مانند محل پارک اتومبیل ها و کنار جاده ها، مناطق مسکونی، کارخانه ها، انبارها و یا مزارع مورد استفاده قرارمی گیرند.

این موانع محافظت ازهمه چیز، از ساختمان ها را گرفته تا مردم، گیاهان، اتومبیل ها و غیره را بر عهده دارند. طراحی مدولار آن به گونه ای است که در بربر آسیب های وارد از هرگونه سقوطی محافظت شود.

محل پارک اتومبیل ها

ماهیت این مانع ، آن را به عنوان ابزار مناسبی برای پارک اتومبیل ها متناسب می سازد. همچنین این مانع می تواند یک معبر مناسب و یکپارچه برای راهپیمایی عابران را ایجاد نماید.

از سوی دیگر از بازگشت وسایل نقلیه و اتومبیل ها به محل عابر پیاده جلوگیری بعمل می آورد. در پارکینگ های چند طبقه نیز از آن می توان برای محافظت از رمپ ها و دیگر عناصر ساختاری استفاده نمود که از ضربه های وارده جلوگیری بعمل آورد.

محل بارگیری

بنادر بارگیری و یا محل بارگیری در کارخانجات و انبارهای لجستیکی می توانند در معرض خطرات زیادی قرار بگیرند. در این اماکن وسایل نقیله بسیار بزرگ مدام به جلو و عقب حرکت می کنند که برای عابران پیاده و ساختمان ها خطرات زیادی را می توانند ایجاد کنند.

با قرار دادن گاردریل ها در اطراف منطقه وایجاد محل عبور و مرور بی خطر برای پیاده ها وقرار دادن رانندگان ماهر در مناطق بافر، که در صورت احتمال خطر،آسیب وارده را فقط به مانع تحمیل کند و به ساختمان و یا کارمندها آسیب نرساند، احتمال آسیب های ناشی از حوادث را می توان به کمترین حد ممکن رساند.

انبارها

قفسه بندی در انبارها بسیار شکننده و هزینه بر است. بخصوص در یک انبار شلوغ که میزان ظرفیت و انباشتگی بالایی دارد، احتمال ضربات ناشی از وسایل نقلیه مانند لیفتراک و کامیون ها بایستی به حد اقل ممکن خود برسد.

با قرار دادن موانع گاردریل در اطراف قفسه بندی ها، خطرات ناشی از سقوط بالابر ها و برخورد سایر وسایل نقلیه در اثر اشتباهات راننده را می توان در حد بالایی کاهش داد.

استاندارد گاردریل در فولاد مورد نیاز

استاندارد گاردریل

نقشه گاردریل

گاردریل ها دارای سه قسمت اساسی به نام سپری، فاصله انداز و پایه تشکیل شده اند. طول سپری ۴۱۷ سانتیمتر و طول مفید سپری آن ۳۸۰ سانتیمتر است.

عرض گسترده ورق ۴۸ سانتیمتر و عرض مفید فرم داده شده آن ۳۳ سانتیمتر است. هر سپر داری 9 عدد سوراخ جهت اتصال به سپری دیگر می باشد. طول پایه 150 سانتی متر است و فاصله انداز یا ضربه گیر با قرار گرفتن بین سپری و پایه ، ضربات ناشی از تصادفات را جذب کرده و اثر آن را تقلیل می دهد.

مشخصات گاردریلانواع گاردریلقیمت روز گاردریلفروش گاردریل

اتصالات جانبی در گاردریل ها

برای اتصال سپری ها به یکدیگر از دو نوع پیچ و مهره استفاده می شود. یک نوع از آن مدل M 16* 25 و به تعداد 8 عدد مورد استفاده قرار میگیرد و نوع دیگر آن مدل M 10*50 است که به تعداد یک عدد در ساختمان گاردریل مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت روز گاردریل را از وبسایت مرکزآهن دریافت نمایید.

گاردریل در کجا مورد استفاده می باشد؟

گاردریل ها با وسعت بالا در زمینه های متنوعی مانند محل پارک اتومبیل ها و کنار جاده ها، مناطق مسکونی، کارخانه ها، انبارها و یا مزارع مورد استفاده قرارمی گیرند.

مشخصات ظاهری گاردریل چگونه است؟

گاردریل ها از سه قسمت اساسی به نام سپری، فاصله انداز و پایه تشکیل شده اند. طول سپری ۴۱۷ سانتیمتر و طول مفید سپری آن ۳۸۰ سانتیمتر است.

اتصالات گاردریل به چه صورت است؟

برای اتصال سپری ها به یکدیگر از دو نوع پیچ و مهره استفاده می شود. یک نوع از آن مدل M 16* 25 و به تعداد ۸ عدد مورد استفاده قرار میگیرد و نوع دیگر آن مدل M 10*50 است که به تعداد یک عدد در ساختمان گاردریل مورد استفاده قرار می گیرد.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد