نکات مهم پیش از خرید لوله گازی

3 سال پیش4709بازدید0دیدگاه
نکات مهم پیش از خرید لوله گازی
2:24
یکی از لوله های پر کاربرد در ساختمان سازی و صنعت لوله گازی می باشد . این نوع لوله ها در منازل، صنایع پتروشیمی، پالایشگاه ها و سوله های صنعتی استفاده می شود. برای آشنایی بیشتر با انواع مختلف لوله گازی، موارد استفاده و ویژگی­های آن، این ویدئو را تا آخر مشاهده کنید.  

انواع لوله گازی و موارد استفاده ی آن

لوله های گازی به طور کلی به 2 دسته لوله توکار و روکار تقسیم می شوند. لوله گاز روکار در ساختمان ها برای انتقال انشعابات و لوله کشی های درون شهری  و لوله گاز توکار در صنعت و در مسافت های طولانی برای انتقال گاز استفاده می شود. همچنین لوله های API نیز برای انتقال گاز به جای لوله های توکار استفاده می شوند لوله های API پرفروش ترین لوله در دسته لوله های گازی هستند. لوله های گازی در چهار جنس فولادی ، برنجی ، مسی و پلی اتیلن ساخته می شود. لوله‌های گازی در قطرها، متراژ، ضخامت و اندازه‌های اسمی گوناگونی تولید می‌شوند.  و هر چقدر ضخامت یا قطر لوله ها بیشتر باشد وزن آن نیز بیشتر خواهد شد. مشخصات لوله های گازی : بر اساس استاندارد DIN2440
  • قطر لوله‌ها از 14 تا 165 میلی‌متر متغیر است.
  • ضخامت لوله‌ها از 2.5 تا 4.8 میلی‌متر متغیر است.
  • وزن یک لوله‌ی گازی دو سر ساده از 0.5 تا 20 کیلوگرم متغیر است.
  • وزن یک متر لوله‌ی گازی رزوه‌شده با بوشن از 0.5 تا 20 کیلوگرم متغیر است.
بر اساس استاندارد DIN2441
  • قطر لوله‌ها از 13.5 تا 165.1 میلی‌متر متغیر است.
  • ضخامت لوله‌ها از 2.9 تا 5.4 میلی‌متر متغیر است.
  • وزن یک متر لوله‌ی گازی دو سر ساده از 0.769 تا 21.200 کیلوگرم متغیر است.
  • وزن یک متر لوله‌ی گازی رزوه‌شده با بوشن از 0.773 تا 21.800 کیلوگرم متغیر است.
مزایای لوله گازی چیست؟ بارگذاری و نصب آسوده و ایمن قابلیت انعطاف‌پذیری بالا طول عمر بالا کاهش هزینه‌ها   معایب لوله گازی چیست؟ لوله­ های گازی به دلیل استفاده­ی حساس و پرخطری که دارند باید فاقد هرگونه خوردگی یا شکستگی باشد، این امر حمل و نقل لوله گازی را دشوار می­کند و برای جا به جایی فقط باید از دستگاه استفاده کرد. کارخانه­ های تولیدکننده لوله گازی کدامند؟ از تولیدکنندگان لوله گازی میتوان به کارخانه­ های تولید کننده کارخانه تولید لوله سپاهان، مجتمع لوله سپنتا، کارخانه لوله کچو، کارخانه لوله کیهان و کارخانه لوله یاران اشاره کرد. با توجه به تنوع بالای لوله ­های گازی و استفاده­ های مختلف آن، برای انتخابی درست و اطلاع از قیمت های روز با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا به سایت مرکزآهن مراجعه کنید.