بازار آهن در گیر و دار تصمیمات سیاسی

3 سال پیش4147بازدید0دیدگاه
بازار آهن در گیر و دار تصمیمات سیاسی
3:10

پس از حدود یکماهی که در مبادی آهن و بازار آزاد هیچگونه میل و رغبتی به افزایش نرخ ها مشاهده نمیشد، اما پس از انتشار صحبت های یکشنبه شب بایدن در خصوص تحریم های ایران و برنامه اش در رابطه با بازگشت به برجام از همان شب رد پای افزایش نرخ دلار در بازارهای شبانه را مشاهده کردیم به گونه ای که شبانه دلار آزاد به کانال 25 هزار تومان وارد شد. همچنین بانک مرکزی که نوید کاهش نرخ دلار به زیر 20 هزارتومان را داده بود روز بعد از صحبت های بایدن قیمت رسمی خود را همان حدود 23 هزارتومان نگهداشت. در نتیجه این صحبت ها و به تاثیر پذیری از جو افزایشی بازار که هرچند ممکن است گذرا باشد، برخی از خانگی ها در بازار دلار صفوف خرید را تشکیل دادند و موجب ایجاد نوسان های بیشتری در این بازار شدند.

از سوی دیگر در میادین آهن همین عوامل به خودی خود پالس های افزایشی به بازار آهن شد و مقاطع فولادی را با افزایش قیمت و یا حداقل ثابت روبرو کرد. به این صورت که تولیدکنندگان میلگرد هفته گذشته خود را با افزایش قیمت حدودا 100 تا 300 تومانی، تیرآهن 10 تا 30 هزارتومانی و ورق 100 تا 200 تومانی به پایان رساندند، ولی سایر محصولات از قبیل قوطی پروفیل، لوله و ورق سیاه و نبشی و ناودانی ثابت اعلام شد.

چیزی که هم اکنون بیش از پیش تعیین کننده آینده روند قیمت ها چه در بازار دلار و چه آهن می باشد تصمیمات سیاسی در روزهای آینده است. همراهان همیشگی مرکزآهن همواره پیشنهاد ما به شما دوری از جوهای گذرایی که در بازار ایجاد می شود می باشد، ضمن آنکه همواره به شما پیشنهاد داده با پیگیری اتفاقات سیاسی و با بینش صحیح اقدام به معاملات نمائید.

در نهایت لازم است اینگونه بیان شود که با بررسی اقدامات هرچند کمرنگ بایدن از ابتدای برسرکار آمدنش تاکنون اگر کمی تفکر کنیم نرمشش با ایران دور از انتظار نیست، هم اکنون ایران نیز در موضع قدرت به سر می برد و مهلت بیست روزه ای را تا بازگشت آمریکا به تعهداتش وضع کرده است. به تحلیل برخی از فعالان سیاسی و اقتصادی، در این شرایط هرگونه اقدامات و تصمیمات مثبتی از جانب حذب دموکرات را دور از انتظار نمی دانند، هرچند کاملا مشخص نبوده و شرایط می تواند با هر تصمیم جدیدی کاملا عوض شود.

پیشنهاد ما به شما همواره دوری از جوزدگی از پالس ها حداقل تا مشخص شدن سمت و سوی ایران و آمریکا در خصوص آینده برجام می باشد، در حد نیاز خریداری کنید و همواره پیگیر اخبار و اتفاقات روزهای آینده باشید.