برای افتتاح یک بنگاه آهن فروشی به چه چیزهایی احتیاج داریم؟ (قسمت اول)

3 سال پیش8102بازدید0دیدگاه
برای افتتاح یک بنگاه آهن فروشی به چه چیزهایی احتیاج داریم؟ (قسمت اول)
2:15

اگر قصد دارید یک بنگاه آهن فروشی تاسیس کنید ولی سر رشته ای از این شغل ندارید، حتما در این دو قسمت ویدئو همراه ما باشید. ما به شما سرنخ ها و نکات ریزی در این خصوص ارائه خواهیم کرد. در این ویدئوها مزایا ، معایب و ریسک هایی که قرار است در این شغل داشته باشید را مطرح می کنیم و 10 نکته که در ادامه کار می تواند به شما کمک کند را بیان خواهیم کرد. علاوه بر آن نکاتی را برای شناخت بازار فروش و همچنین بازار مناسب خرید مقاطع فولادی را به شما ارائه می کنیم.

آموزش خرید و فروش آهن

در ابتدا قصد داریم به مزایا و معایب آهن فروشی اشاره کنیم.

مزایای شغل آهن فروشی

  • شغل آهن فروشی نسبت به ریسک بالایی که دارد در مقابل سود دهی بالایی هم دارد.
  • آهن همیشه یک فلز ارزشمند می باشد.
  • همچنین آهن کالایی است که تاریخ‌ مصرف ندارد و اگر رطوبت بهش نرسد میتواند مدت طولانی در انبار نگهداری شود.

معایب آهن فروشی

  • سرمایه اولیه بالایی نیاز دارد.
  • ساعت و فشار کاری بالایی دارد.
  • سرمایه در گردش بالایی نیاز است.
  • به مکان فیزیکی یا همان انبار نیاز دارد.

در این شغل ریسک های زیادی وجود دارد که شما باید بپزیرید و از شکست ها هم آگاه باشید. به طور مثال این امکان وجود دارد که شما بار را بخرید و پس از معامله قیمت ها کاهش پیدا کند (یعنی در پروسه خرید برای دریافت قیمت آهن دچار مشکل شوید) و یا اینکه بعضی از محصولات مثل ورق های فولادی در انبار شوره بزند که در این صورت لازم است شما برای رفع آن هزینه هایی را بدهید. از این دست موارد بسیار زیاد وجود دارد، ما در قسمت آینده نکته های حیاتی به شما خواهیم گفت تا ریسک این کار را برای شما به حداقل برساند. نکته هایی مثل سرمایه مورد نیاز ، محل نگهداری مناسب برای مقاطع فولادی ، شناخت تامین کننده خوب که خود از موارد بسیار پر اهمیت است و در نهایت به شما خواهیم گفت به چه افرادی و با چه تخصص هایی نیاز دارید، چه محصولاتی را بخرید، با چه تناژی بخرید، در چه زمانی بخرید. علاوه بر آن ما به شما می گوییم بار خود را چگونه بفروشید و با معرفی بازار فروش و شرایط خرید از بورس، سعی در شفاف سازی تمامی جوانب فعالیت در این حوزه را داریم.

بنابراین برای دریافت تمام سوالات خود وبدئوهای بعدی ما را دنبال کنید ضمن آنکه می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات برای ما بنویسید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم. ما در مرکزآهن هرگونه فعالیت در بازار آهن  را برای شما آسان کرده ایم.

  در ویدیوی بعدی نکات طلایی برای افتتاح بنگاه آهن فروشی را خواهید دید