راهنمای خرید لوله داربستی

لوله های داربستی از اجزای مهم در پروژه های ساختمانی هستند که بدون آن ها، ایمنی برای احداث یک بنا ممکن نیست. اگه قصد دارید درباره لوله داربستی بیشتر بدانید یا آن ها را خریداری کنید، در این ویدئو، با ما همراه باشید. ما مشخصات فنی این لوله ها و دانستنی های کاربردی درباره آن ها را در اختیار شما قرار می دهیم.
حتما در پروژه های ساختمانی اطرافتون، داربست هایی را دیدید که کارگرها برای رسیدن به محل های سخت از آن ها استفاده می کنند. این داربست ها از یکسری لوله تشکیل شده اند که به آن ها لوله داربستی می گویند. این لوله ها به خاطر نقششان در ایمنی افرادی که در این پروژه ها مشغول هستند، کاربرد زیادی دارند. البته به جز نقش تکیه گاه، چند کاربرد دیگه هم دارن:

  1. اول اینکه سازه رو مقاوم می کنند
  2. دوم اینکه به نگهداری و ساخت انواع پروژه های ساختمانی، پل و غیره کمک میکنن
  3. سوم اینکه در برج های دیده بانی، غرفه های نمایشگاه و حتی رمپ های اسکی هم استفاده میشن. یک مزیت مهم لوله داربستی اینه که هیچ سیالی در اون جابه جا نمیشه و چون در معرض آزمایش های آب و گاز نیست، از این نوع آسیب ها در امانه.

به طور کلی، نحوه اتصال، ایمنی و کیفیت ساخت این لوله ها بسیار مهم است و اگر درست استفاده نشوند، خسارت های زیادی به بار میارن. لوله های داربستی با بست های مخصوص از جمله چهارپیچ، دوپیچ و گردان به همدیگه وصل می شوند. برای استفاده درست از این لوله ها، باید اطلاعات لازم درباره جنس، اندازه، ضخامت و وزن آن ها داشته باشین:

  • جنس لوله های داربستی معمولا از فولاد یا گالوانیزه است و در تولید آن از ورق سیاه ST37 استفاده می شود.
  • سایز رایج لوله داربستی 2.11 اینچ یا همان سایز 5 است و علت نامگذاری آن به لوله 5 همین امر می باشد.
  • طول این لوله ها غالبا 3 تا 6 متر می باشد. قطر خارجی لوله های داربستی، 48.3 میلیمتر و ضخامت دیواره هم 3.2 میلیمتر است.
  • سه ضخامت متداول لوله داربست 2، 2.5 و 3 میلیمتر است که به ترتیب به آن ها لوله سبک، معمولی و سنگین می گویند.
  • فاصله مناسب این سازه‌ها تا بدنه حدود 30 تا 40 سانتیمتر است. هرچند این فاصله بستگی به نظر طراح ساختمان میتواند کم و زیاد شود.
  • وزن لوله ها هم بستگی به اندازه و ضخامت آن ها دارد.

با همه این توضیحات، مشخصات فنی لوله داربست، بستگی به موقعیتی دارد که قرار است از آن استفاده گردد.
نکته مهم دیگر اینکه در بازار، دو نوع لوله داربستی شامل درزدار و بدون درز وجود دارد. مقاومت و استحکام لوله بدون درز بیشتر و قیمت لوله بدون درز هم از لوله درزدار بالاتر می باشد.
در زمینه تولید لوله داربست، کارخانه های زیادی در کشور فعال هستند از جمله: گروه صنعتی سپاهان، فولاد علویجه، فولاد هیربد زرندیه، جهان پروفیل پارس، صنعتی تهران شرق و پایا اصفهان. همچنین لوله و پروفیل های صابری، یاران، کچو و کیان پرشیا از سایر تولیدکنندگان لوله های داربستی محسوب می شوند.
کیفیت این لوله ها در کارخانه های مختلف، بستگی به آلیاژهای مورد استفاده در تولید، ضخامت، جنس و مانند آن دارد. قیمت لوله داربستی هم متناسب با جنس، وزن، اندازه که مشخص کننده قطر داخلی و خارجی هست و نوع مصرف، درجه کیفیت و برند متفاوت می باشد.
پس اگه شما تصمیم گرفتین که از لوله داربست برای پروژه خود استفاده کنید، نکاتی رو که در این ویدئو با هم مرور کردیم، مدنظر داشته باشید. ممنون که با ما هستید.

راهنمای خرید لوله داربستی
لوله های داربستی از اجزای مهم در پروژه های ساختمانی هستند که بدون آن ها، ایمنی برای احداث یک بنا ممکن نیست. اگه قصد دارید درباره لوله داربستی بیشتر بدانید یا آن ها را خریداری کنید، در این ویدئو، با ما همراه باشید. ما مشخصات فنی این لوله ها و دانستنی ...
546 بازدید
3:55
6 ماه پیش
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0