نکات مهم پیش از خرید تیرآهن

3 سال پیش4054بازدید0دیدگاه
نکات مهم پیش از خرید تیرآهن
2:33
  1. چه کارخانه هایی تیرآهن تولید می کنند؟
  2. خرید کیلوِیی بهتر است یا شاخه ای؟
  3. از کارخانه بخریم یا انبار؟

این ها سوالاتی هستند که در این ویدیو به آن پاسخ خواهیم داد. اگر پیمانکار یک پروژه هستید یا تصمیم به ساخت و ساز دارید حتما به تیرآهن نیاز پیدا خواهید کرد. مسلما قبل از خرید تیرآهن سوالاتی در ذهن خود پیش خواهد آمد که در این ویدئو به آنها پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

  • کدام کارخانه ها تولید کننده تیرآهن هستند؟

کارخانه های ذوب آهن اصفهان ، ظفر بناب ، فایکو و آریان فولاد از برند های اصلی و شناخته شده تیرآهن هستند که در این بین کارخانه ذوب آهن اصفهان کیفیت و تنوع بهتر و البته قیمت بیشتری دارد.

  • تیرآهن را کیلویی بخریم یا شاخه ای ؟

این مسئله به میزان سفارش شما بستگی دارد. در هنگام سفارش کارشناسان مرکزآهن با توجه به مقدار سفارش و محل تخلیه بار، پیشنهاد می دهند که خرید تیرآهن به صورت کیلویی و یا شاخه ای بهتر است. اما به صورت کلی خرید تیرآهن به صورت کیلویی و در تناژ بالا به صرفه تر است چرا که از کارخانه تامین می شود و شامل هزینه های انبارداری نخواهد بود. البته باید بدانید که کارخانه های تولید کننده کم تر از 2 بندیل نمی فروشند و هر بندیل در کارخانه ظفر بناب 2 تن و در کارخانه ذوب آهن و فایکو 5/4 تن می باشد.  در مقابل اگر سفارش شما به تناژ کارخانه نرسد خرید از بنگاه بهترین پیشنهاد است.

  • چرا وزن هر شاخه در کارخانه های مختلف متفاوت است؟

یکی از پر تکرار ترین پرسش های کاربران اختلاف وزن تیرآهن کارخانه ها می باشد. برای مثال تیرآهن 14 ذوب آهن اصفهان 155 کیلوگرم و تیرآهن ظفر بناب 130 کیلوگرم می باشد که این اختلاف به دلیل تغییر ضخامت جان و بال تیرآهن می باشد. تیرآهن تولیدی توسط ذوب آهن اصفهان نزدیک ترین وزن را به حالت استاندارد موجود در جدول اشتال دارد.

کارشناسان مرکزآهن قیمت روز تمامی مقاطع فولادی را در سایت ، اپلیکیشن و شبکه های اجتماعی مرکزآهن منتشر می کنند، و بسته به شرایط موجود ممکن است این قیمت ها با یا بدون 9% اعلام شوند، که کارشناسان آن را به شما اعلام خواهند کرد.

  • حداقل میزان سفارش و مدت زمان تحویل بار پس از ثبت سفارش در مرکزآهن چقدر است؟

هیچ محدودیتی در حداقل و حداکثر سفارش نخواهید داشت و اگر با هزینه حمل و نقل موافقت کنید امکان ارسال یک شاخه هم وجود دارد. همچنین زمان تحویل بار وابسته به محل تخلیه بار بین 2 الی 3 روز کاری می باشد. اگر هنوز نیاز به مشاوره دارید با کارشناسان مرکز آهن تماس بگیرید. یا همین حالا درخواست مشاوره خودتان را برای ما ارسال کنید تا با شما تماس بگیریم.

پادکست پاسخ به سوالات مهم پیش از خرید تیرآهن