نوسانات بازارآهن همچنان تحت تاثیر انتخابات آمریکا

4 سال پیش3874بازدید0دیدگاه
نوسانات بازارآهن همچنان تحت تاثیر انتخابات آمریکا
2:30

روز های اخیر بازار آهن به علت درگیری با مسائلی همچون انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شاهد تلاطم های بسیاری بود. تاثیر سیاست های خارجی از یکسو و تصمیمات وزارت صمت از سوی دیگر  همگام با کاهش نرخ ارز منجر شد تا  آغاز هفته با کاهش قیمت مقاطع آغاز شود. آنچه که تاکنون از تجربه حضور در بازار و مشاهده رفتار خریداران حاصل شده این است که با ورود به یک روند کاهشی، مصرف کنندگان و خریداران دست از خرید کشیده و منتظر پیش روی بیشتر در این راستا هستند.

اما نکته مهم این است که نباید برای روند نزولی بازار طمع کرد چرا که کاهش قیمت در تمام حوزه ها به صورت قطره چکانی بوده اما افزایش ناگهانی و ناباورانه است. همین امر سبب شده برخلاف انتظار عموم سیر نمودار ارز و فولاد همسو نباشد. اما در بازار بورس، انتظار کاهش نرخ و بالا بردن بهای پایه تعیین شده برای شمش و محصولات فولادی ظرف هفته های اخیر باعث کاهش قابل توجه تقاضا شد به گونه ایی که برای بخش قابل توجهی از شمش فولاد عرضه شده در این رینگ تقاضایی به ثبت نرسید.

همانطور که پیش از این گفتیم

آنچه موجب به وجود آمدن این دست مشکلات می شود نقص در شیوه ی توزیع و فروش از مرحله ی ابتدایی تا محصول نهایی است. عموم مردم به دنبال نتیجه ی اخبار اخیر و تاثیر آن بر بازار  هستند اما از آن جایی که اقتصاد فعلی ایران در گرو شرایط نامعلوم  بین المللی و تحریم های متعدد است  ممکن است شرایط روند قیمت ها عوض شده  و سیر صعودی به خود بگیرد. در نهایت پیشنهاد ما این است در این روز های پر تلاطم به حد کفایت و میزان نیاز خود خرید کنید.