بررسی تکنیکال روند قیمت دلار با قیمت آهن

3 سال پیش4105بازدید0دیدگاه
بررسی تکنیکال روند قیمت دلار با قیمت آهن
2:01
  • چرا قیمت آهن آلات با افزایش نرخ دلار افزایش پیدا می کند ولی با کاهش آن، قیمت آهن نیز کاهش نمی یابد؟

این روزها نوسانات قیمت دلار معضلی است که همه ما درگیر آن هستیم. برای خرید هر کالایی ابتدا باید اول قیمت دلار را بررسی کنیم، و زمانی که قیمت دلار کاهش پیدا می کند، قیمت کالا هایی که با افزایش قیمت دلار گران شده بودند به قیمت اولیه باز نمی گردد. امروز در این ویدئو قصد داریم بررسی کنیم که چرا قیمت آهن آلات با افزایش قیمت دلار بالا میرود ولی با کاهش قیمت دلار قیمت آن پایین نمی آید؟

متاسفانه در کشور ما هنگامی که قیمت یک کالا افزایش پیدا میکند میزان تقاضا اون کالا هم بیشتر میشود و این عدم برابری عرضه و تقاضا در بازار ، باعث عدم ثبات در قیمت ها و بالا رفتن نرخ ها و عدم بازگشت قیمت کالا به قیمت اولیه میشود. اگر نگاهی به نمودار عرضه و تقاضا بیندازیم زمانی که عرضه و تقاضا برابر باشد تابع عرضه و تابع تقاضا یکدیگر را قطع می ‌کنند چرا که مقدار کالاهای عرضه ‌شده دقیقا برابر با مقدار کالای مورد تقاضا می باشد.

نمودار عرضه و تقاضا

اما در مقابل زمانیکه تقاضا بیشتر از عرضه باشد مازاد تقاضا به وجود خواهد آمد. این مسئله به این معناست که مصرف کنندگان زیادی خواهان محصولی هستند که تولیدکنندگان به اندازه کافی تولید نکرده اند.

نمودار عرضه و تقاضا 2

و در آخر فروشندگان هستند که با ترس از فروش کالا با قیمت پایین از بازگشت قیمت ها به قبل جلوگیری می کنند چرا که میترسند اگر کالایی را با قیمت ارزان تر بفروشند قدرت خرید دوباره آن کالا و پر کردن جای کالای قبلی را نداشته باشند. متاسفانه در کشور ما قیمت هر کالایی با قیمت دلار افزایش پیدا میکند و با کاهش قیمت دلار خیلی سخت به قیمت اولیه خودش بر میگردد یا بهتر است بگوییم شاید اصلا به قیمت قبل باز نخواهد گشت.