اهمیت استفاده از قالب بتن در ساختمان

2 سال پیش4009بازدید0دیدگاه
اهمیت استفاده از قالب بتن در ساختمان
3:20
چطور میتونیم عمر بتن را افزایش بدیم؟ آیا میدونید روش جلوگیری از ترک بتن چیه؟ این ویدئو درباره قالب بتن فولادی هست و در ادامه به تمامی این سوال ها پاسخ میدیم. بتن در ساخت و ساز کاربرد فراوانی داره و از جمله موارد استفاده آن میتوان به ساختمان ها، آب گذرها و فاضلاب ها، پل ها و خیابان و جاده ها اشاره کرد. هنگام بتن ریزی ساختمان بعد از آماده سازی بتن به سراغ قالب بتن میریم که شکل نهایی بتن با استفاده قالب بتن به دست میاد. استفاده از قالب بتن علاوه بر امکان ساخت سازه های بتنی با اشکال مختلف، مقاومت بتن را افزایش میده و از ترک خوردگی آن جلوگیری میکنه.

قالب بتن از چه جنسی تولید می شود ؟

قالب بتن در جنس های چوبی، آلومینیومی، منیزیمی و فولادی تولید و عرضه میشه که قالب بتن فولادی دوام بیشتری نسبت به جنس های دیگه داره و حدودا در دو هزار چرخه ی بتن ریزی میتوان از آن استفاده کرد.

انواع و سایزهای قالب بتن چیست؟

قالب بتن از نظر کاربرد به سه نوع مدولار، مدور و خاص تقسیم میشن. قالب بتن مدولار ارتفاع یک، یک و نیم و یا دو متر داره و عرض آن از 10 تا 50 سانتی متر متفاوته. همچنین بعضی از کارخانه ها قالب بتن را با ابعاد سفارش مشتری تولید میکنند. قالب مدور که برای ساخت سیلو و مخازن مورد استفاده قرار میگیره در سه قطر کوچک، متوسط و بزرگ تولید میشه. قالب های خاص نیز با توجه به درخواست سفارش دهنده در اشکال و ابعاد گوناگون تولید میشن. وزن قالب بتن به سایز آن بستگی داره و از حدود 8 تا 30 کیلو گرم متفاوته. ویژگی های یک قالب بتن خوب چیست ؟ اتصالات محکم که از خروج بتن جلوگیری کنه. قالب بتن باید کاملا تراز باشه. صلیب قالب باید تحمل وزن بالا را داشته باشه. جداره داخل به خوبی باید به اجزای چارچوب متصل شده باشه تا حمل را آسان کنه. امکان جدا سازی و بازیابی اجزا وجود داشته باشه. مزایا و معایب قالب بتن فولادی چیست ؟ قالب بتن فولادی نسبت به جنس های دیگه عمر طولانی تری داره و سرعت کار با این قالب بالا تره، همچنین این جنس قالب در برابر آتش سوزی مقاومه اما قیمت آن بیشتر از جنس های دیگه هست. قالب بتن مورد نیاز کار ما کدام است؟ قالب بتن در اندازه ها و انواع متنوعی تولید و عرضه میشه بنابراین برای مشاوره جهت انتخاب قالب بتن و خرید این محصول به سایت مرکز آهن مراجعه کنید  همچنین میتونید با کارشناسان ما تماس بگیرید.