در صورت پیروزی بایدن چه میشود؟

4 سال پیش3918بازدید0دیدگاه
در صورت پیروزی بایدن چه میشود؟
2:35

پیش بینی چند ساعت آینده این روزهای بازار نه تنها در معاملات فولادی بلکه حتی در تمامی کالا ها و اقلام اساسی دشوار شده و به دست نوسانات بازار ارز افتاده از این رو تحلیل گران اقتصادی با بررسی عوامل موثر در نوسان ارز تئوری های مختلفی را بیان می نمایند. برخی که انتخابات آمریکا را عامل موثری می دانند معتقدند در صورت پیروزی جو بایدن در انتخابات، بازاری کاهشی همراه با پایین آمدن نرخ ارز خواهیم داشت. در پاسخ به این نظریه میتوان گفت: تاثیرات این انتخابات گذراست و آنچه به نظر می رسد ما فقط در حال عبور از یک گذار به شدت هیجانی متاثر از خبرهای به ظاهر مثبت با پیروزی بایدن هستیم.

اکثر تحلیل گران وضعیت کنونی بازار را تا مشخص شدن نتیجه انتخابات آمریکا ادامه دار میدانند و معتقدند بعد از انتخابات بازار روند اصلی خود را در پیش خواهد گرفت. با کاهش قیمت ارز بازار اکثر مقاطع فولادی روند ثابت و نزولی داشت که دستوری بودن بورس و معاملات بر اساس قیمت پایه نیز بر این روند کاهشی افزود. البته بیشتر کارخانه ها به خاطر بالا بودن بیش از حد قیمت مجبور به اصلاح قیمت شدند و مشتریان مگر در موارد ضروری اقدام به خرید میکنند و امید دارند که قیمت ها کاهش بیشتری داشته باشد . این هفته همچنین گزارشاتی از صحن علنی مجلس به گوش رسید که اکثر نمایندگان از عرضه های ناعادلانه و قطره چکانی شکایت داشتند.

از سوی دیگر در بازار سرمایه یا بازار اوراق بهادار تهران ، اوضاع به مراتب نگران کننده تر بود. منفی بودن سهام و دود شدن سرمایه های مردم و در مقابل بی تفاوتی حقوقی های، باعث شده که ترس ،یاس و ناامیدی به جان سهامداران رخنه کند. وضعیت موجود کارشناسان با تجربه را هم نگران کرده. همراهان عزیز، تلاش کارشناسان مرکزآهن ارائه اطلاعات صحیح در خصوص روند بازار است تا شما عزیزان بتوانید بهترین تصمیم را بر حسب شرایط موجود برای خود اتخاذ کنید. من و همکارانم در مرکزآهن امیدواریم در هفته های آتی خبرهای خوب و امیدوار کننده ای را به شما عزیزان منتقل کنیم. با مرکزآهن همراه باشید.