تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

اطلاعیه عرضه بورس آهن آلات

اطلاعیه بورس آهن آلات اصفهان
ردیفتاریخ عرضهنام کالاعرضه کنندهحجم کالای قابل عرضه (تن)قیمت پایه(ریال)
11399/05/20ورق گرم Bفولاد مبارکه اصفهان55087497
21399/05/20 ورق گرم C فولاد مبارکه اصفهان55087497

 

حجم ارائه و درخواست و معاملات شرکت های آهن آلات در بورس

بازار آهن با نزدیک شدن به فصل پاییز وکم شدن مقدارمعاملات بورس، در ابتدای مهر ماه تا میزانی با کم شدن بها مواجه شد. اما هر چه به میانه و انتهای مهر ماه نزدیک‌تر می‌شدیم، به‌دلیل شرکت بیشتر تولیدکنندگان و نیز افراد تقاضا کننده در بازار، تب معاملات بورس آهن آلات افزایش یافت و تقاضا کنندگان نیز با بالارفتن تقاضای خود این بازار را گرم کردند.

به گزارش رسیده از بازارآهن  با نزدیک شدن فصل پاییز و کم شدن میزان معاملات، در ابتدای مهر ماه تا میزانی با کاهش بها مواجه شد. اما هر چه به وسط های و انتهای مهر ماه نزدیک ‌ترمی‌شدیم، به‌دلیل شرکت بیشتر تولیدکنندگان و نیز متقاضیان در بازار، تب معاملات آهن آلات  افزایش یافت و متقاضیان نیز با افزایش تقاضای خود این بازار را گرم کردند. به‌طوری که در پایان مهر ماه باز هم شاهد افزایش مجدد قیمت و رقابت شدید در مورد برخی از محصولات آهن آلات بودیم.

نمودارنیز در این موضوع حکایت از آن است که طی مهر ماه سال ۱۳۹۶، حدود ۳۲۳ هزار تن انواع محصول آهن آلات در بورس آهن آلات ارائه شد که تقاضایی در حدود ۵۷۷ هزار تن داشتند. اما در نهایت۴۶۲ هزار تن محصول آهن آلات  مورد دادوستد قرار گرفت و به فروش رفت. در این میان بازهم ورق‌های رنگی فولاد مبارکه بیشترین درخواست را به خود اختصاص داده بودند و با وجود اینکه ۱۱۰ هزار تن در بورس آهن آلات عرضه شدند (بخشی به‌صورت مچینگ)، در بورس درخواست در حدود ۲۷۲ هزار تن (حدود ۵۵ از کل تقاضای فولاد) داشتند که در نهایت ۱۹۱ هزار تن ورق رنگی مورد معامله قرار گرفت و به فروش رفت. ورق گالوانیزه فولاد مبارکه نیز به میزان ۵۲ هزار تن به فروش رسید . در بورس ،ورق نیز از سوی ۲ شرکت فولاد هرمزگان و فولاد خوزستان به میزان ۹۲ هزار تن ارائه شد که این محصول با درخواست ۱۲۳ هزار تنی روبرو شد و تمامی آن به فروش رفت. در بورس ، ورق‌های گالوانیزه و قلع‌اندود نیز که توسط مجتمع فولاد ارائه شده بودند، به میزان ۷ هزار و۸۰۱ تن و ۵ هزار و ۴۰۱ تن مورد عرضه شد.

در بورس کالای میلگرد و تیرآهن از سوی ذوب آهن نیز به میزان ۸۸ هزار تن ارائه شد که با روبروشدن با همین میزان در خواست ، مورد دادوستد قرار گرفت. در بورس درسبد ورق شرکت فولاد خوزستان نیز به میزان ۱۶ هزار تن در بازار ارائه شد که به همین میزان معامله صورت گرفت. در بورس انواع میلگرد نیز توسط چندین شرکت آهن آلات  به میزان ۱۳ هزار تن ارائه شد که در نهایت ۹ هزار و ۹۰۱ تن از آن به فروش رسید .

نمودارنشان می‌دهد که شرکت مجتمع فولاد مثل هفته‌های گذشته بزرگ‌ترین ارائه ‌کننده محصول آهن آلات  در بازار بود و با ارائه ۱۱۵ هزار تن انواع ورق، با تقاضای ۳۳۸ هزار تنی مواجه شد و توانست ۲۵۶ هزار تن معامله را رقم بزند. شرکت ذوب آهن نیز انواع میلگرد و تیرآهن خود را به میزان ۹۷ هزار تن ارائه کرد و توانست به همین میزان معامله صورت دهد. شرکت فولاد خوزستان نیز محصولات  خود را به میزان ۸۲ هزار تن ارائه  کرد که با تقاضای ۱۱۳ هزار تنی روبرو شد و توانست تمامی محصولات خود را به فروش برساند. شرکت فولاد هرمزگان نیز ۲۶ هزار تن ورق را در بورس کالا فروخت. دیگر شرکت‌های آهن آلات  نیز مجموعا ۷ هزار تن از محصولات خود را در بورس آهن آلات ارائه کردند که در پایان  ۳ هزار و ۷۰۱ تن از این محصولات به فروش رفتند.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۱٫۵ / ۵٫ تعداد رای: ۲

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

Call Now Button