0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

روند قیمت روز میلگرد در ترکیه

قیمت روز میلگرد در ادامه روند افزایشی بهای قراضه وارداتی که از ابتدای فوریه شروع شده بود طی روزهای گذشته محل سوال فعالان بازار بوده و بسیاری معتقد بودند که این رویه وارد یک فاز اصلاحی خواهد شد. از طرفی، با توجه به افت قیمتهای مقاطع نهایی و نیمه نهایی در بازار داخلی و صادراتی چین، از ابتدای مارس تصورات برای اصلاح قیمت روز میلگرد داخلی و صادراتی ترکیه تا حدود زیادی افزایش یافت، با این حال تضعیف لیر در برابر دلار مانع از تحقق این سناریو شد.
طی دو روز گذشته اما، با تقویت نرخ برابری لیر در برابر دلار و افت تقاضا، قیمت روز میلگرد در داخل ترکیه برای اولین بار از ابتدای فوریه کاهش یافته است. بر این اساس، قیمت میلگرد پس از ثبت رکورد ۲۴۳۲ لیر به ازای هر تن، بین ۱۷ تا ۳۴ لیر از ۱۹ مارس کاهش داشته است.
به علاوه، شبهات در خصوص تاثیرات تعرفه های وارداتی امریکا بر بازارهای جهانی که از فردا لازم الاجرا خواهند بود باعث کاهش تقاضا طی هفته گذشته شده و خریداران را مجبور به متوقف نمودن خرید نموده است. از این رو، تولیدکنندگان چاره ای جز کاهش قیمت خود بر مبنای دلار طی هفته آتی نخواهند داشت.
به نظر می رسد که افت قیمت در بازار صادراتی بیلت سی آی اس نیز تا حدود زیادی محصول کاهش تقاضا در بازار میلگرد ترکیه می باشد. بهای بیلت سی آی اس در هفته جاری در حدود ۷ دلار کاهش داشته و به ۵۴۰ دلار به ازای هر تن رسیده است. همانطور که پلنر پیشتر اشاره کرده بود، در صورت ریزش قیمت به زیر ۵۳۹ دلار به ازای هر تن، امکان افت قیمت تا ۵۲۲ دلار به ازای هر تن وجود خواهد داشت که با توجه به شرایط فعلی بازار چندان دور از انتظار نمی باشد.

قیمت میلگرد بناب

قیمت میلگرد بناب

اتحادیه اروپا در انتظار تایید رسمی واشنگتن برای معافیت از تعرفه های فولاد و آلومینیوم

رهبران اتحادیه اروپا در روز پنجشنبه سیگنالی را از سوی دولت امریکا دریافت نمودند که آنها را از تعرفه های وارداتی اعمالی فولاد و آلومینیوم از سوی امریکا معاف خواهد نمود، اگرچه هنوز تایید رسمی از سوی واشنگتن اعلام نشده است.
نماینده تجارت امریکا پیشتر به اعضای کمیته سنا گفته بود که ترامپ قصد دارد تا اعمال تعرفه های واردات فولاد و آلومینیوم از آرژانتین، استرالیا، برزیل، کانادا، مکزیک، کره جنوبی و اتحادیه اروپا را به حالت “تعلیق” درآورد. این در حالیست که ژاپن، اصلی ترین متحد ایالات متحده و ترکیه در این لیست قرار ندارند و استرالیا نیز قبل تر اعلام کرده بود که از تعرفه های امریکا معاف شده است. ایالات متحده از فردا تعرفه های واردات فولاد و آلومینیوم را اجرایی خواهد نمود.
عصر امروز نیز ترامپ لایحه اعمال تعرفه بر واردات محصولات تکنولوژی از چین را امضا نمود، اگرچه این حرکت بسیار کمتر از انتظارات بازار برای شروع جنگ تجاری برآورد شده است، چرا که اعمال این تعرفه ها به پس از یک دوره مشاوره ۶۰ روزه موکول شده است؛ زمانی که به لابی کنندگان و قانون گذاران این فرصت را می دهد تا لیست ۱۳۰۰ ردیفی تعرفه ها را تا حدودی تعدیل نمایند. پکن نیز در این زمان فرصت دارد تا مذاکراتی را برای کاهش ریسک تلافی جویی سریع انجام داده و از وقوع جنگ تجاری جلوگیری کند. بازارهای سهام جهان که پیش از اعلام دوره ۶۰ روزه مذاکره افت قابل توجهی را تجربه کرده بودند در آخر وقت معاملات کمی از این کاهش را جبران نمودند.

افزایش قیمت روز میلگرد بازار داخلی مصر

قیمت روز میلگرد بازار داخلی مصر به مدت دو هفته روند افزایشی داشته و تنی 13 دلار حداقل قیمت و تنی 32 دلار حداکثر قیمت نسبت به هفته گذشته افزایش داشته و در حال حاضر تنی 693 تا 725 دلار درب کارخانه و با احتساب 14 درصد مالیات ارزش بر افزوده به فروش می رسد. به گفته منابع افزایش قیمت روز میلگرد طی هفته گذشته به دلیل افزایش قیمت 15 دلاری برای هر تن بیلت صادراتی CIS بوده است. قیمت بیلت صادراتی CIS برای مصر تنی 565 تا 575 دلار CFR از شروع هفته جاری ثابت بوده است. یک کارخانه تولید میلگرد روسی 25000 تن بیلت به قیمت 565 دلار CFR برای هر تن به مصر صادر کرده است. در همین حال تقاضای میلگرد بازار داخلی مصر بالا می باشد و پیش بینی نمی شود که در کوتاه مدت قیمت روز میلگرد بازار داخلی مصر کاهشی داشته باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0