نمودار قیمت میلگرد زاگرس در سال 1401

2 ماه پیش بدون دیدگاه 243 بازدید
نمودار قیمت میلگرد زاگرس 1401
0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

میلگرد صبا فولاد زاگرس که با نام میلگرد شهرکرد نیز شناخته می‌شود، به دلیل محبوبیت فراوان میان خریداران به یکی از ابزارهای تحلیل بازار فولاد تبدیل شده‌است. هرچند این کارخانه سعی دارد با وجود تمام فراز و نشیب‌های بازار، قیمت محصولات خود را ثابت نگه دارد ولی گاهی مجبور به همراهی با نوسانات می‌شود. عموما خریداران برای اطلاع از روند قیمت میلگرد زاگرس و سایر محصولات، به نمودار قیمت در بازه‌های زمانی مختلف مراجعه نموده و با تحلیل آن سعی در پیش بینی قیمت کالای موردنظر خود دارند. در ادامه سعی داریم با ارائه نمودار قیمت میلگرد زاگرس سال 1401 به همراه پیش بینی روند تغییرات آن تا پایان سال، خریداران را در این امر یاری کنیم.

پیش بینی قیمت میلگرد زاگرس

بازار فولاد همواره با نوسانات متعددی روبرو بوده و از این رو پیش بینی قیمت محصولات مطرح در این بازار یکی از چالش‌های خریداران به شمار می‌رود. میلگرد زاگرس نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به عوامل متعددی برای پیش بینی قیمت این محصول نیاز است. یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت میلگرد زاگرس سایز و ابعاد آن به شمار می‌رود. نکته‌ای که باید بدانید این است که میلگرد کارخانجات در ابعاد متفاوتی تولید شده و بسته به سایز و وزن دارای قیمت متفاوتی هستند. از دیگر عوامل موثر بر قیمت این محصول میزان عرضه و تقاضا در بازار بوده و هرچه این دو عامل با یکدیگر تناسب بیشتری داشته باشند شاهد تغییرات قیمتی کمتری خواهیم بود. علاوه بر جمیع عوامل موثر بر قیمت میلگرد زاگرس که گاهی غیرقابل کنترل هستند، نوسانات سیاسی نیز تاثیر مستقیمی بر این روند خواهند داشت.

در سال 1401 شاهد اتفاقات زیادی بودیم که هریک به تنهایی تاثیر زیادی بر روند بازار آهن آلات دارند. از مهم‌ترین این عوامل در حال حاضر توافق و یا عدم توافق برجام است که تا حدود زیادی بازار را در حالت ثبات و عدم فعالیت قرار داده‌است. در صورت اجرای توافق ممکن است شاهد ثبات بیشتری در بازار آهن و فولاد باشیم که مستقیما بر قیمت میلگرد زاگرس نیز تاثیرگذار خواهد بود. با این حال چنانچه توافق صورت نگیرد احتمال افزایش نرخ دلار و به تبع آن بالا رفتن قیمت میلگرد نیز میسر است. علاوه بر مسائل داخلی، نرخ تورم جهانی نیز به صورت مستقیم بر بازار فولاد ایران تاثیر داشته و نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد. با توجه به تمامی نکات ذکر شده برای پیش بینی دقیق باید در انتظار نتیجه توافق در آبان ماه و آثار آن بر بازار فولاد ایران باشیم.

نمودار تغییرات قیمت میلگرد زاگرس

 نمودار تغییر قیمت میلگرد زاگرس

میلگرد زاگرس را می‌توان در میان 10 برند پرفروش در بازار داخلی به شمار آورد. از این رو نمودار تغییر قیمت این محصول اهمیت زیادی در تحلیل بازار آهن خواهد داشت. از مهم‌ترین عواملی که طی سال‌های اخیر بر نرخ این محصول تاثیر داشته می‌توان به میزان تقاضا و نوسانات قیمت دلار اشاره کرد. همچنین عوامل سیاسی نیز تاثیر مستقیمی بر قیمت میلگرد زاگرس داشته و بهتر است پیش از خرید از تاثیر این عامل نیز مطلع شوید.

نمودار تغییر قیمت میلگرد زاگرس در بازه‌های زمانی 3 ماهه، 6 ماهه و یک ساله در سایت مرکزآهن موجود بوده و شما می‌توانید به راحتی با مراجعه به صفحه موردنظر، علاوه بر استعلام قیمت به بررسی روند تغییرات این محصول نیز بپردازید. هرچند پیش بینی قیمت میلگرد زاگرس در نیمه دوم سال 1401 به دلیل در دسترس نبودن اطلاعات کافی کمی دشوار است، ولی با بررسی روند قیمت در سال‌های قبل می‌توان تا حدودی به تحلیل قیمت در سال جدید پرداخت. همچنین برای تحلیل بهتر بازار آهن و خریدی مقرون به صرفه می‌توانید به بخش اخبار سایت مرکزآهن مراجعه نمایید و از آخرین تغییرات این بازار آگاه شوید.

نمودار قیمت میلگرد 16 زاگرس

میلگرد 16 زاگرس یکی از پرفروش‌ترین محصولات این کارخانه بوده که به دلیل استحکام بالا محبوبیت زیادی دارد. به دلیل تقاضای بالا، قیمت میلگرد 16 زاگرس در طول روز نوسانات زیادی دارد و از این رو اطلاع از قیمت دقیق آن از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه نمودار قیمت میلگرد 16 زاگرس در بازه زمانی یک سال اخیر برای شما آورده شده‌است. همان‌طور که مشخص است قیمت این سایز از میلگرد زاگرس، در ابتدای سال 1401 در حدود 16500 تومان بوده و تا آخر فصل بهار روندی صعودی را در پیش گرفته است. هرچند این روند در تابستان به سمت نزولی حرکت کرد و شاهد نرخ 15500 تومان نیز برای این محصول بودیم. هم‌اکنون قیمت میلگرد 16 زاگرس حتی به زیر 14 هزار تومان نیز رسیده‌است. باید دید که با شروع فصل پاییز و مشخص شدن توافق برجام، روند بازار آهن آلات به کدام سمت پیش خواهد رفت.

نمودار قیمت میلگرد 18 زاگرس

سایز 18 میلگرد زاگرس را نیز می‌توان یکی دیگر از محصولات پرفروش این کارخانه به شمار آورد. بنابراین پیگیری نوسانات این محصول نیز برای خریداران مهم تلقی می‌شود. در ادامه می‌توانید نمودار قیمت میلگرد زاگرس را در بازه زمانی یک سال اخیر مشاهده کنید. این نمودار طی زمان‌های مختلف برای شما عزیزان به روزرسانی می‌شود. تمامی تحلیل‌های ذکر شده برای سایز 16 میلگرد زاگرس، برای سایز 18 نیز صادق بوده و در صورت تداوم رکود شاهد ثبات و حتی روند نزولی قیمت میلگرد 18 زاگرس خواهیم بود. این محصول نیز در شروع سال 1401 با قیمتی حدود 16100 تومان به فروش می‌رسید و اکنون در حدود 14500 تومان معامله می‌شود. هرچند در حال حاضر بازار شاهد رکود و ثبات قیمت است ولی نباید از اثر نوسانات غیرقابل پیش بینی موجود در این بازار غافل شد.

نمودار قیمت میلگرد 14 زاگرس

با بررسی نمودار قیمت میلگرد 14 زاگرس نیز روندی مشابه سایر محصولات را مشاهده می‌کنید. در ابتدای سال قیمت تمامی سایزها روندی صعودی داشته و با نزدیک شدن به روزهای پایانی فصل تابستان شاهد نزول قیمت به زیر 14 هزار تومان هستیم. پیش بینی‌های موجود براساس شواهد کنونی بوده و برای پیش بینی قیمت میلگرد در پائیز و زمستان سال 1401 نیازمند شواهد بیشتری هستیم. شما می‌توانید با پیگیری بخش اخبار سایت مرکزآهن از جدیدترین اخبار در حوزه آهن و فولاد مطلع شوید.

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی نمودار قیمت میلگرد زاگرس در سال 1401 برای سایزهای پرمصرف پرداختیم. با تحلیل این نمودارها، پیش بینی قیمت میلگرد زاگرس طی روزهای آینده روندی ثابت همراه با رکود را نشان خواهد داد. هرچند تمامی عوامل ذکر شده به نتیجه برجام در آبان ماه وابسته بوده و ممکن است با تغییر شرایط، شاهد روند صعودی نمودار قیمت میلگرد در نیمه دوم سال باشیم.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03191009009 ( اصفهان) 0