نمودار قیمت میلگرد زاگرس در سال 1403

3 روز پیش4044بازدید0دیدگاه0امتیاز (0 رای)
نمودار قیمت میلگرد زاگرس در سال 1403

میلگرد صبا فولاد زاگرس که با نام میلگرد شهرکرد نیز شناخته می‌شود، به دلیل محبوبیت فراوان میان خریداران به یکی از ابزارهای تحلیل بازار فولاد تبدیل شده‌است. هرچند این کارخانه سعی دارد با وجود تمام فراز و نشیب‌های بازار، قیمت محصولات خود را ثابت نگه دارد ولی گاهی مجبور به همراهی با نوسانات می‌شود. عموما خریداران برای اطلاع از روند میلگرد کارخانه صبا فولاد زاگرس و سایر محصولات، به نمودار قیمت در بازه‌های زمانی مختلف مراجعه نموده و با تحلیل آن سعی در پیش بینی قیمت کالای موردنظر خود دارند. در ادامه سعی داریم با ارائه نمودار قیمت میلگرد زاگرس سال 1403 به همراه پیش بینی روند تغییرات آن تا پایان سال، خریداران را در این امر یاری کنیم.

پیش بینی قیمت میلگرد زاگرس

بازار فولاد همواره با نوسانات متعددی روبرو بوده و از این رو پیش بینی قیمت محصولات مطرح در این بازار یکی از چالش‌های خریداران به شمار می‌رود. میلگرد زاگرس نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به عوامل متعددی برای پیش بینی قیمت این محصول نیاز است. یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت میلگرد زاگرس سایز و ابعاد آن به شمار می‌رود. نکته‌ای که باید بدانید این است که میلگرد کارخانجات در ابعاد متفاوتی تولید شده و بسته به سایز و وزن دارای قیمت متفاوتی هستند. از دیگر عوامل موثر بر قیمت این محصول میزان عرضه و تقاضا در بازار بوده و هرچه این دو عامل با یکدیگر تناسب بیشتری داشته باشند شاهد تغییرات قیمتی کمتری خواهیم بود. علاوه بر جمیع عوامل موثر بر قیمت میلگرد زاگرس که گاهی غیرقابل کنترل هستند، نوسانات سیاسی نیز تاثیر مستقیمی بر این روند خواهند داشت.

در سال 1403 شاهد اتفاقات زیادی بودیم که هریک به تنهایی تاثیر زیادی بر روند بازار آهن آلات دارند. از مهم‌ترین این عوامل در حال حاضر نوسانات سیاسی بوده که تا حدود زیادی بازار را در حالت ثبات و عدم فعالیت قرار داده‌است. با این حال چنانچه توافق صورت نگیرد احتمال افزایش نرخ دلار و به تبع آن بالا رفتن قیمت میلگرد نیز میسر است. علاوه بر مسائل داخلی، نرخ تورم جهانی نیز به صورت مستقیم بر بازار فولاد ایران تاثیر داشته و نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد. 

نمودار تغییرات قیمت میلگرد زاگرس

 نمودار تغییر قیمت میلگرد زاگرس

میلگرد زاگرس را می‌توان در میان 10 برند پرفروش در بازار داخلی به شمار آورد. از این رو نمودار تغییر قیمت این محصول اهمیت زیادی در تحلیل بازار آهن خواهد داشت. از مهم‌ترین عواملی که طی سال‌های اخیر بر نرخ این محصول تاثیر داشته می‌توان به میزان تقاضا و نوسانات قیمت دلار اشاره کرد. همچنین عوامل سیاسی نیز تاثیر مستقیمی بر قیمت میلگرد زاگرس داشته و بهتر است پیش از خرید از تاثیر این عامل نیز مطلع شوید.

نمودار تغییر قیمت میلگرد زاگرس در بازه‌های زمانی 3 ماهه، 6 ماهه و یک ساله در سایت مرکزآهن موجود بوده و شما می‌توانید به راحتی با مراجعه به صفحه موردنظر، علاوه بر استعلام قیمت به بررسی روند تغییرات این محصول نیز بپردازید. هرچند پیش بینی قیمت میلگرد زاگرس در نیمه دوم سال 1403 به دلیل در دسترس نبودن اطلاعات کافی کمی دشوار است، ولی با بررسی روند قیمت در سال‌های قبل می‌توان تا حدودی به تحلیل قیمت در سال جدید پرداخت. همچنین برای تحلیل بهتر بازار آهن و خریدی مقرون به صرفه می‌توانید به بخش اخبار سایت مرکزآهن مراجعه نمایید و از آخرین تغییرات این بازار آگاه شوید.

نمودار قیمت میلگرد 16 زاگرس

میلگرد 16 زاگرس یکی از پرفروش‌ترین محصولات این کارخانه بوده که به دلیل استحکام بالا محبوبیت زیادی دارد. به دلیل تقاضای بالا، قیمت میلگرد 16 زاگرس در طول روز نوسانات زیادی دارد و از این رو اطلاع از قیمت دقیق آن از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه نمودار قیمت میلگرد 16 زاگرس در بازه زمانی یک سال اخیر برای شما آورده شده‌است. همان‌طور که مشخص است قیمت این سایز از میلگرد زاگرس، در ابتدای سال 1403 در حدود 24585 تومان بوده و تا آخر خردادماه روندی منظم را در پیش گرفته است. هم‌اکنون قیمت میلگرد 16 زاگرس حتی به 24 هزار تومان نیز رسیده‌است. باید دید که با شروع فصل تابستان، روند بازار آهن آلات به کدام سمت پیش خواهد رفت.

مرکزآهن
 • 1 ماه
 • 6 ماه
 • 1 سال
 • همه

نمودار قیمت میلگرد 18 زاگرس

سایز 18 میلگرد زاگرس را نیز می‌توان یکی دیگر از محصولات پرفروش این کارخانه به شمار آورد. بنابراین پیگیری نوسانات این محصول نیز برای خریداران مهم تلقی می‌شود. در ادامه می‌توانید نمودار قیمت میلگرد زاگرس را در بازه زمانی یک سال اخیر مشاهده کنید. این نمودار طی زمان‌های مختلف برای شما عزیزان به روزرسانی می‌شود. تمامی تحلیل‌های ذکر شده برای سایز 16 میلگرد زاگرس، برای سایز 18 نیز صادق بوده و در صورت تداوم رکود شاهد ثبات و حتی روند نزولی قیمت میلگرد 18 زاگرس خواهیم بود. این محصول نیز در شروع سال 1402 با قیمتی حدود 23000 تومان به فروش می‌رسید و اکنون در حدود 24000 تومان معامله می‌شود. هرچند در حال حاضر بازار شاهد رکود و ثبات قیمت است ولی نباید از اثر نوسانات غیرقابل پیش بینی موجود در این بازار غافل شد.

مرکزآهن
 • 1 ماه
 • 6 ماه
 • 1 سال
 • همه

نمودار قیمت میلگرد 14 زاگرس

با بررسی نمودار قیمت میلگرد 14 زاگرس نیز روندی مشابه سایر محصولات را مشاهده می‌کنید. در ابتدای سال قیمت تمامی سایزها روندی صعودی داشته و با نزدیک شدن به روزهای پایانی فصل بهار شاهد نزول قیمت به زیر 24 هزار تومان هستیم. پیش بینی‌های موجود براساس شواهد کنونی بوده و برای پیش بینی قیمت میلگرد در تابستان و پائیز سال 1403 نیازمند شواهد بیشتری هستیم. شما می‌توانید با پیگیری بخش اخبار سایت مرکزآهن از جدیدترین اخبار در حوزه آهن و فولاد مطلع شوید.

مرکزآهن
 • 1 ماه
 • 6 ماه
 • 1 سال
 • همه

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی نمودار قیمت میلگرد زاگرس در سال 1403 برای سایزهای پرمصرف پرداختیم. با تحلیل این نمودارها، پیش بینی قیمت میلگرد زاگرس طی روزهای آینده روندی ثابت همراه با رکود را نشان خواهد داد. هرچند قیمت‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارند و ممکن است با تغییر شرایط، شاهد روند صعودی نمودار قیمت میلگرد در نیمه دوم سال باشیم.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
بارگذاری مجدد