0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش کیفیت میلگرد کارخانه ذوب آهن

به گفته منابع خبری سطح کیفی میلگرد ذوب آهن اصفهان افزایش یافته است. ذوب آهن اصفهان به عنوان نخستین تولید کننده فولاد ایرانی و یكی از معدود تولید کنندگان فولاد منطقه موفق به دریافت گواهینامه ازشرکت انگلیسی معتبر UK CARES برای مطابقت محصول میلگرد ذوب آهن اصفهان BS 4449:2005 Grade B500B و نیز گواهی سیستم های مدیریت کیفیت ایزو 9001  ورژن 2008 در حوزه تولید شمش و میلگرد گردید.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان حین بیان این موضوع، این license را نشان دهنده افضل ترین مرتبه دركیفیت و استاندارد درتولید میلگرد و شمش دانست وگفت : دریافت license UK CARES امكان صادرات میلگرد ذوب آهن اصفهان به كشورانگلستان و دیگركشورهای انگلیس را فراهم می كند . حین اینكه صادرات محصولات آهن آلات به بسیاری كشورهای منطقه خلیج فارس نیز نیازمند این گواهینامه معتبر است .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، دریافت این license را علت توسعه صادرات محصولات این شركت دانست و گفت : این موفقیت بیانگر این است كه ذوب آهن اصفهان می تواند محصولات خود را با بالاترین کیفیت به كشورهای مختلف دنیا صادر كند . وی گفت هم اكنون محصولات این شركت به 14 كشور در 4 قاره دنیا صادر می شود گفت : مقصد ما ، امسال گذشتن از یك میلیون تن صادرات است و صادرات ذوب آهن از ابتدای امسال نسبت به سال گذشته 85 درصد رشد داشته كه رتبه داردر بین واحدهای فولادی كشور می باشد .

توسعه صادرات ذوب آهن اصفهان

وی ،‌ توسعه صادرات میلگرد ذوب آهن اصفهان را نتیجه، برنامه ریزی و سرمایه گذاری روی پیشرفت محصول و مبدل شدن آن به یك الگوی جهانی دانست و افزود : در این شرایط و با كسب این موفقیت ها ،‌انتظار از دولت این است كه از واردات و تولید محصولات آهن آلات بدون ارزش بالا كه مشكلات زیادی در كشور ایجاد می كند ، جلوگیری كند و همچنین برای حل مشكلات مالی ذوب آهن اصفهان به عنوان اصل صنعت آهن آلات كشور راه چاره ای جدی صورت گیرد .

وی با اشاره به تاریخی بودن این شركت بیان کرد : در پنج دهه گذشته ،‌ذوب آهن اصفهان به علت اینكه اولین شركت تولید آهن آلات كشور بود ،‌خدمات زیادی به صنعت كشورعرضه نمود و بسیاری متخصصین ایرانی در صنایع مختلف ، دوره ای را در ذوب آهن اصفهان گذرانده اند و از آن با افتخار یاد می كنند . این محصول ارزشمند ملی ، الگوی صنعت كشوراست.

بسیاری صنایع آهن آلات كشور مدیون آن هستند و در ساخت آنها از توان تخصصی و همچنین امكانات مالی این شركت استفاده شده است . در واقع مشكلات امروز ذوب‌ آهن ، ‌نشعت گرفته ازعدم بازگشت آن سرمایه ها است و هرگز نباید اجازه داد كه این مجتمع عظیم صنعتی با بحران مواجه گردد .

میلگرد مرکزآهن

سطح کیفی محصولات ذوب آهن اصفهان

مدیر كیفیت میلگرد ذوب آهن اصفهان نیز این شركت را پیش قدم در توجه به كیفیت دانست و گفت: ذوب آهن هرگز كیفیت را فدای نفع اقتصادی نكرده است و اولویت این شركت توجه به حفظ و افزایش كیفیت محصولات است تا حقوق مصرف كننده رعایت شود . وی گفت : برای دریافت license UK CARES برای میلگرد ذوب آهن اصفهان بیش از یك سال صحبت های مختلف با شركت ذوب آهن انجام شد و چرخه سخت و پیچیده ای را گذرانیدم . در این چرخه ،‌محصولات ذوب آهن در آزمایشگاه های معتبر و مدرن خارج از كشور آزمایش گردید و سربلند بیرون آمد .

میلگرد ذوب‌ آهن اصفهان license بالاترین حد کیفی و استاندارد تولید را کسب کرد. ذوب آهن اصفهان به عنوان نخستین میلگردساز ایرانی و یکی از معدود آهن سازان منطقه توانست دریافت گواهی نامه شرکت انگلیسی معتبر UK CARES برای مطابقت محصول میلگردهایBS 4449:2005 Grade B500B  و نیز گواهی سیستم های مدیریت کیفیت ایزو 9001 ورژن 2008 در حوزه تولید شمش و میلگرد گردید.

به گزارش خبرگزاری اصفهان، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان این license را نشان دهنده بالاترین سطح کیفیت و استاندارد در تولید میلگرد و شمش دانست و گفت: دریافت گواهی نامه UK CARES توان صادرات میلگرد ذوب آهن اصفهان به کشور انگلستان و سایر کشورهای بریتانیا را فراهم می کند. ضمن اینکه صادرات محصولات آهن آلات به بسیاری کشورهای حوزه خلیج فارس نیز ملزم داشتن این license  معتبر است.

برای نخستین بار در ایران صورت گرفت

وی دریافت این license را عامل پیشرفت صادرات محصولات این شرکت دانست و گفت: این موفقیت بیانگر این است که ذوب آهن اصفهان می تواند محصولات خود را با بالاترین استاندارد به کشورهای مختلف دنیا صادر کند. وی با بیان اینکه الان محصولات این شرکت به 15 کشور در 4 قاره دنیا صادر می شود، گفت: هدف ما، امسال گذر از یک میلیون تن صادرات است و صادرات ذوب آهن از ابتدای امسال نسبت به سال گذشته 85 درصد رشد داشته که پیشتاز در بین واحدهای آهن آلات کشور می باشد.

وی توسعه صادرات ذوب آهن را نتیجه ، برنامه ریزی و سرمایه گذاری روی توسعه محصول و تبدیل آن به یک محصول جهانی دانست و افزود: در این شرایط و با کسب این موفقیت ها،‌ انتظار از دولت این است که از واردات و تولید محصولات آهن آلات بی کیفیت که مسائل بسیاری در کشور ایجاد می کند، جلوگیری کند و همچنین برای حل مشکلات مالی ذوب آهن اصفهان به عنوان مادر صنعت آهن آلات کشور مشکل اندیشی جدی صورت گیرد.

بحران شرکت ذوب آهن اصفهان

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به عمر نیم قرنی این شرکت گفت: در 5 دهه گذشته،‌ ذوب آهن اصفهان به دلیل اینکه اولین شرکت آهن آلات کشور بود،‌ خدمات فراوانی به صنعت کشور ارائه نمود و بسیاری متخصصین ایرانی در صنایع مختلف، دوره ای را در ذوب آهن اصفهان گذرانده اند و از آن با افتخار یاد می کنند.

این محصول ارزشمند ملی، الگوی صنعت کشور است وبسیاری صنایع آهن آلات کشور مدیون آن هستند و در ساخت آنها از توان تخصصی و همچنین امکانات مالی این شرکت استفاده شده است. در واقع مشکلات امروز ذوب‌آهن،‌ متاثر از عدم بازگشت آن سرمایه ها است و هرگز نباید اجازه داد که این مجتمع عظیم صنعتی با بحران مواجه گردد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0