0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

شرايط نه چندان مطلوب تقاضا در بازار عامل جلوگيري از رشد قيمت روز ميلگرد در بازار نقدي چين گرديد

به گزارش متال بولتن در بازار نقدی ۱۶ مارس قیمت روز میلگرد در شرق چین (شانگهای) بدون تغيير نسبت به روز قبل در محدوده ۳۷۹۰ تا ۳۸۵۰ یوان قرار گرفت و در شمال چین (تیانجین) بدون تغيير نسبت به روز قبل ۳۹۰۰ تا ۳۹۳۰ یوان معامله شد.شرايط جوي نامناسب در شرق چين باعث شد تقاضاي خريد در حداقل مقدار باقي بماند. در شمال چين هنوز پروژه هاي عمراني آغاز به كار نكرده اند و از اين رو خريد و فروش ميلگرد بي شبهات به توقف كامل نيست.

در اين شرايط اندك افزايش قيمت بيلت در بازار عامل نگه داشتن قيمت روز میلگرد در سطوح كنوني و جلوگيري از كاهش آنها شد.به اين ترتيب در طول هفته در شرق چين قيمت روز ميلگرد ۱۰ يوان كاهش و در شمال چين ۲۰ يوان افزايش نسبت به يك هفته قبل داشته است.

بیلت تانگشان تا ساعت ۱۵٫۰۰ با افزايش ۱۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۳۵۹۰ يوان معامله شد. و در بورس شانگهای قیمت روز میلگرد با كاهش ۲۱ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۷۳۱ یوان رسید.امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۳۲ یوان می باشد.

نوسانات ️بازار صادرات
در ارزیابی متال بولتن قیمت روز میلگرد با افزایش ۲٫۸۶ دلار نسبت به روز قبل به ۵۶۶٫۹۲ دلارFOB رسید.صادر كننده هاي چيني ميلگرد را در محدوده ۵۷۰ تا ۵۸۵ دلار FOB پيشنهاد مي دهند كه ۵ تا ۱۰ دلار بالاتر از روز قبل است.البته اين افزايش قيمت به دليل رشد قيمتهاي صادراتي ديگر تامين كننده ها مانند تركيه است.

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان

شنيده ها حاكي از اين است كه قيمت معاملات ميلگرد صادراتي چين ۵۶۲ دلار FOB بوده است.تجار چینی با وجود تقاضای پایین حاضر به کاهش قیمت روز میلگرد خود نیستند. انتظار افزایش تقاضا برای موجودی های زیاد انبارهای میلگرد تجار چینی هنوز محقق نشده است و علیرغم اعمال سیاست های کاهش تولید از سوی دولت مرکزی، قیمتها مجددا به افت خود ادامه می دهند. بر طبق اعلام منابع، بازار هنوز به آزاد شدن تقاضا در انتهای مارس امیدوار است. موجودی انبارهای فولادسازان اما چندان بالا نیست که به آنها اجازه می دهد قیمت خود را در سطوح بالاتری از قیمت تجار پیشنهاد دهند.

افزایش بهای فولاد در روزهای ابتدایی پس از پایان سال نو تدریجا جای خود را به کاهش داد. در ۱۴ مارس، میانگین قیمت روز میلگرد در ۲۵ شهر چین ۴۰۶۶ یوان به ازای هر تن بوده که نزدیک به سطح قیمت خرید تجار پیش از تعطیلات سال نو می باشد. تجار به خاطر قیمت های پایین نیمه اول فوریه، دست به انباشت زمستانه زده و موجودی انبارهای خود را تا حد زیادی بالا بردند.
انتشار آمار مثبت رشد صنعتی چین نیز فاکتور دیگری است که نشان می دهد تقاضا در صنایع پایین دستی فولاد رشد فراتر از انتظاری داشته و ثبات در سیاستهای دولت همچنان ادامه دارد.
در سایه این موجودی بالا، قیمتها در هفته دوم پس از تعطیلات شروع به افت نمودند و حاشیه سود فولادسازان تحت فشار قرار گرفت. با رسیدن قیمتها به سطوح خرید پیش از سال نو، فضا برای افت بیشتر قیمت ها کاهش یافته است. از طرفی، با گرم شدن هوا، تقاضای مورد نیاز بازار رفته رفته افزایش خواهد یافت. نرخ رشد افزایش موجودی انبارها برای دومین هفته متوالی کاهش یافته و انتظار می رود در هفته های پیش رو، کاهش موجودی ها آغاز شوند.

قیمت روز میلگرد داخلی ترکیه تحت تاثیر نرخ برابری ارز

با وجود سطوح پایین تقاضا در بازار میلگرد ترکیه در اوایل هفته، بسیاری اعتقاد داشتند که روند افزایشی بهای میلگرد در ترکیه به پایان رسیده است. با این وجود، به دلیل تضعیف شدید لیر در برابر دلار در ۱۴ و ۱۵ مارس، قیمت روز میلگرد داخلی ترکیه به رشد خود ادامه داد. تضعیف نرخ برابری لیر در برابر دلار و تقویت بهای قراضه داخلی باعث شد تا انتظارات خریداران برای افزایش بیشتر قیمت میلگرد در ترکیه بالا رود و میزان معاملات اندکی افزایش یابد.
با این وجود، به دلیل بالا بودن سطوح فعلی قیمت، خریداران تنها به میزان نیاز فعلی خود محصول خریداری می نمایند. بهای میلگرد در بازار داخلی ترکیه در مقایسه با ۱۲ مارس بین ۹ تا ۳۴ لیر افزایش داشته است، در حالیکه به دلیل نوسانات نرخ ارز، قیمتها در مقیاس دلاری بین ۱ تا ۸ دلار افت داشته اند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری