0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

آشفتگی به بازار ورق فولادی سرایت کرد

قیمت ورق سیاه در نخستین روز هفته گذشته برای ضخامت 2 میلی متر به میزان 29700 ریال گزارش شد ولی این قیمت تا روزهای پایانی سال کاهش یافته و به میزان 29500 ریال رسید.

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه و سایر کارخانجات نیز تا روزهای پایانی هفته به میزان 200 ریال کاهش یافت. با این حال قیمت برخی از ضخامت های این محصول برای مثال ضخامت های 15-5/2 میلی متر با ثبات همراه بود. هم چنین به گفته منابع خبری قیمت ورق سیاه فولاد سبا و سایر کارخانجات به طور میانگین طی هفته گذشته به میزان 28663 ریال گزارش شد.

این میانگین قیمت برای ورق های با ضخامت کم تر از 15 میلی متر بوده و قیمت ضخامت های بالاتر طی هفته گذشته روند صعودی را در پیش گرفت. بنابر تحلیل های صورت گرفته یکی از دلایل افزایش قیمت این محصول طی هفته گذشته محدودیت عرضه ورق کاویان بوده است. در حال حاضر قیمت ورق اکسین تعیین کننده بازار بوده و فولاد کاویان عرضه کمی در بازار داشته است.

برخی از فعالان بازار نیز بر این باورند که به دلیل افزایش قیمت اسلب عرضه شده توسط فولاد خوزستان در بورس کالا قیمت ورق سیاه نیز در بازار داخلی روند صعودی داشته است. قیمت اسلب فولادی عرضه شده توسط فولاد خوزستان در بورس کالا به میزان 22800 ریال بوده است که نسبت به عرضه قبلی افزایش یافته است.

بازار ورق سرد و ورق گالوانیزه در آرامش

پیش بینی فعالان بازار از اسلب عرضه شده در بورس کالا به قیمت 22500 ریال بوده است در حالی که اسلب عرضه شده به میزان 300 ریال نسبت به قیمت پیش بینی شده بالاتر بوده است.

روند افزایشی نرخ اسلب به طور مستقیم بر قیمت ورق اکسین برای ضخامت های 40-10 میلی متر تاثیر داشته و قیمت ورق این کارخانه که در نخستین روز هفته به میزان 28410 ریال بوده است افزایش یافته و به قیمت 28950 ریال در روز سه شنبه رسید. بازار ورق سرد نیز هفته آرامی را سپری کرد.

قیمت آهن آلات

قیمت ورق سرد در نخستین روز هفته گذشته برای ضخامت 5/2-4/0 میلی متر به میزان 34895 ریال گزارش شد و این نرخ تا روزهای پایانی هفته ثابت باقی ماند.

بازار وارداتی ورق سرد در حال حاضر رونق چندانی نداشته است و بازار داخلی رونق یافته است. با این حال قیمت ورق فولاد مبارکه نسبت به روزهای ابتدایی سال جاری روند نزولی داشته است چراکه میزان عرضه این کارخانه افزایش یافته است. پیش بینی می شود که از روزهای میانی خرداد ماه روند کنونی تغییر یافته و قیمت ورق فولاد مبارکه نیز روند صعودی را در پیش گیرد.

قیمت ورق گالوانیزه نیز طی هفته گذشته روند ثابتی داشته و قیمت ورق کارخانجات مختلف از جمله قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس و قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه نسبت به هفته گذشته تغییر جدی نکرده است.

بازار جهانی ورق هفته گذشته

طی هفته گذشته قیمت ورق صادراتی CIS به دلیل افزایش میزان تقاضا روند نزولی را در پیش گرفت و قیمت ورق سیاه صادراتی این منطقه به میزان 8 دلار کاهش یافته و به 587 دلار به ازای هر تن رسید. ورق سیاه صادراتی CIS به ترکیه در آخرین معامله صورت گرفته به میزان 635 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

هم چنین قیمت این محصول در بازار صادراتی چین به میزان 5 دلار به ازای هر تن افزایش یافته و به 600 دلار به ازای هر تن رسید. قیمت ورق سیاه صادراتی از چین به جنوب شرق آسیا به میزان 10-5 دلار به ازای هر تن افزایش یافته و به 627-606 دلار به ازای هر تن رسید.

این در حالی است که قیمت این محصول در بازار داخلی آمریکا به میزان 880 دلار گزارش شده و طی هفته گذشته این قیمت افزایش داشته و به 882 دلار به ازای هر تن رسید.

هم چنین قیمت این محصول در بازار داخلی کشورهای اروپایی روند نزولی را دنبال کرده و از قیمت 573 دلار به ازای هر تن به 570 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

قیمت میلگرد در بازار CIS نیز به میزان 567 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 3 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. در بازار صادراتی چین نیز قیمت میلگرد به میزان 542 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0