0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل قیمت ورق سیاه هفته دوم دی ماه

طی هفته گذشته قیمت ورق سیاه در بازار داخلی و بازار جهانی با نوساناتی روبرو شده است. قیمت ورق سیاه انزلی به ضخامت ۲ میلی متر در روز شنبه هفته گذشته به میزان ۲۷۸۰ تومان به ازای هر کیلو بوده است. این در حالی است که قیمت ورق سیاه انزلی طی هفته گذشته هم چون سایر محصولات روند نزولی داشته است و تا روزهای پایانی هفته گذشته قیمت این محصول به میزان ۲۷۵۰ تومان به ازای هر کیلو رسید.

طبق گزارشات رسیده قیمت ارز طی هفته گذشته روند صعودی داشته است با این حال به علت افت میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه سبب روند نزولی قیمت این محصول بوده است. افزایش قیمت محصولات فولادی در بازار جهانی هم چنان نتوانسته بر بازار داخلی تاثیر چندانی داشته باشد با این وجود پیش بینی می شود که این بازار تا ماه ژانویه بر بازار ورق سیاه داخلی تاثیر گذارد. به گفته منابع خبری در ماه آذر سال جاری میزان واردات ورق سیاه به بازار ایران حدودا بیشتر از ۸۰ هزار تن بوده است که نسبت به ماه ها و سال های گذشته بیشترین میزان واردات ورق سیاه به بازار ایران بوده است.

این در حالی است که میزان واردات ورق سیاه در مهر ماه سال جاری به میزان بیشتر از ۳۰ هزار تن بوده است. قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه برای ضخامت های ۶-۵/۲ میلی متر به میزان ۵۰ تومان به ازای هر کیلو کاهش یافته است و این کاهش قیمت برای سایر ضخامت ها نیز به میزان کم تری طی هفته گذشته مشاهده گردید. عامل اصلی کاهش قیمت ورق سیاه طی هفته گذشته کاهش میزان تقاضا به علت اوضاع اجتماعی بوده است.

 

قیمت ورق سیاه اصفهان

نوسانات قیمت ورق سیاه کارخانجات ایران

قیمت ورق سیاه اکسین اهواز و هم چنین قیمت ورق سیاه کاویان نیز روند نزولی داشته است. قیمت ورق سیاه اکسین اهواز به طور میانگین در نخستین روز هفته گذشته به میزان ۲۴۴۰ تومان گزارش شده است که در روزهای پایانی هفته گذشته این قیمت افت کرده و به میزان ۲۴۳۰ تومان رسیده است. قیمت ورق سیاه کاویان اهواز نیز در نخستین روز هفته گذشته به میزان ۲۳۵۰ تومان بوده است و قیمت در این کارخانه تا روزهای پایانی هفته گذشته هم چنان ثابت باقی ماند.

این در حالی است که میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه طی هفته گذشته به کم ترین میزان خود رسیده بوده است. ورق سیاه یکی از کالاهای مهم موجود در بازار داخلی ایران می باشد و با این وجود میزان تقاضا برای خرید این محصول از نخستین ماه های سال جاری کاهش شدیدی یافته است که نگران کننده می باشد. به علت افت اقتصاد کشور تلاش های صورت گرفته در جهت افزایش میزان تقاضا برای خرید این کالا نتیجه ای در بر نداشته است.

هم چنین علاوه بر بازار داخلی، بازار صادراتی این محصول نیز با افت روبرو بوده است که این بی رونقی را تشدید کرده است. هم چنین طی هفته گذشته قیمت ورق سیاه فولاد سبا برای ضخامت ۲ میلی متر به میزان ۲۷۱۵ تومان گزارش شد که قیمت اعلام شده از سوی این کارخانه نیز روند نزولی داشته است. قیمت ورق سیاه فولاد سبا برای ضخامت ۳ میلی متر نیز به میزان ۲۷۳۵ تومان بوده است.

قیمت ورق سیاه مرکزآهن

پیش بینی قیمت ورق سیاه هفته جاری

قیمت ورق سیاه گیلان نیز همین روند را در پیش گرفته بوده است. قیمت ورق سیاه گیلان برای ضخامت ۲ میلی متر به میزان ۲۶۶۰ تومان گزارش شده بود. در بخش ورق سرد نیز شاهد رکود در بازار داخلی بوده ایم دلیل افت بازار ورق سرد نیز هم چون بازار ورق سیاه افت میزان تقاضا گزارش شده است. هم چنین قیمت ورق سرد شرکت فولاد مبارکه به قیمت پایین مشاهده شده است.

بنابراین پیش بینی می شود که میزان تقاضا برای خرید ورق سرد افزایش یابد. در بخش ورق گالوانیزه میزان عرضه طی هفته گذشته با کاهش روبرو بوده است و قیمت ورق گالوانیزه برای برخی از ضخامت ها در کارخانجات تا میزان ۵۰ تومان به ازای هر کیلو نیز افزایش داشته است. این در حالی است که میزان تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه کم بوده است. با این حال در بازار جهانی نیز قیمت ورق سیاه روند نزولی داشته است. قیمت این محصول در بازار صادراتی کشور چین حدودا به میزان ۵۸۰-۵۷۰ دلار به ازای هر تن فوب گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده در هفته قبل از آن به میزان ۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته بود.

کاهش میزان تقاضا برای خرید این محصول سبب افت قیمت ها در هفته اول سال نو میلادی شده است. هم چنین قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای نیز به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت بوده است. در بازار محلی کشورهای اروپایی نیز قیمت این محصول به میزان ۵۳۵ دلار به ازای هر تن بوده است که در بازار این کشورها نیز قیمت این محصول نسبت به قیمت اعلام شده هفته گذشته ثابت بوده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری