0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

تحلیل قیمت ورق سیاه هفته دوم دی ماه

طی هفته گذشته قیمت ورق سیاه در بازار داخلی و بازار جهانی با نوساناتی روبرو شده است. قیمت ورق سیاه انزلی به ضخامت 2 میلی متر در روز شنبه هفته گذشته به میزان 2780 تومان به ازای هر کیلو بوده است. این در حالی است که قیمت ورق سیاه انزلی طی هفته گذشته هم چون سایر محصولات روند نزولی داشته است و تا روزهای پایانی هفته گذشته قیمت این محصول به میزان 2750 تومان به ازای هر کیلو رسید.

طبق گزارشات رسیده قیمت ارز طی هفته گذشته روند صعودی داشته است با این حال به علت افت میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه سبب روند نزولی قیمت این محصول بوده است. افزایش قیمت محصولات فولادی در بازار جهانی هم چنان نتوانسته بر بازار داخلی تاثیر چندانی داشته باشد با این وجود پیش بینی می شود که این بازار تا ماه ژانویه بر بازار ورق سیاه داخلی تاثیر گذارد. به گفته منابع خبری در ماه آذر سال جاری میزان واردات ورق سیاه به بازار ایران حدودا بیشتر از 80 هزار تن بوده است که نسبت به ماه ها و سال های گذشته بیشترین میزان واردات ورق سیاه به بازار ایران بوده است.

این در حالی است که میزان واردات ورق سیاه در مهر ماه سال جاری به میزان بیشتر از 30 هزار تن بوده است. قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه برای ضخامت های 6-5/2 میلی متر به میزان 50 تومان به ازای هر کیلو کاهش یافته است و این کاهش قیمت برای سایر ضخامت ها نیز به میزان کم تری طی هفته گذشته مشاهده گردید. عامل اصلی کاهش قیمت ورق سیاه طی هفته گذشته کاهش میزان تقاضا به علت اوضاع اجتماعی بوده است.

 

قیمت ورق سیاه اصفهان

نوسانات قیمت ورق سیاه کارخانجات ایران

قیمت ورق سیاه اکسین اهواز و هم چنین قیمت ورق سیاه کاویان نیز روند نزولی داشته است. قیمت ورق سیاه اکسین اهواز به طور میانگین در نخستین روز هفته گذشته به میزان 2440 تومان گزارش شده است که در روزهای پایانی هفته گذشته این قیمت افت کرده و به میزان 2430 تومان رسیده است. قیمت ورق سیاه کاویان اهواز نیز در نخستین روز هفته گذشته به میزان 2350 تومان بوده است و قیمت در این کارخانه تا روزهای پایانی هفته گذشته هم چنان ثابت باقی ماند.

این در حالی است که میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه طی هفته گذشته به کم ترین میزان خود رسیده بوده است. ورق سیاه یکی از کالاهای مهم موجود در بازار داخلی ایران می باشد و با این وجود میزان تقاضا برای خرید این محصول از نخستین ماه های سال جاری کاهش شدیدی یافته است که نگران کننده می باشد. به علت افت اقتصاد کشور تلاش های صورت گرفته در جهت افزایش میزان تقاضا برای خرید این کالا نتیجه ای در بر نداشته است.

هم چنین علاوه بر بازار داخلی، بازار صادراتی این محصول نیز با افت روبرو بوده است که این بی رونقی را تشدید کرده است. هم چنین طی هفته گذشته قیمت ورق سیاه فولاد سبا برای ضخامت 2 میلی متر به میزان 2715 تومان گزارش شد که قیمت اعلام شده از سوی این کارخانه نیز روند نزولی داشته است. قیمت ورق سیاه فولاد سبا برای ضخامت 3 میلی متر نیز به میزان 2735 تومان بوده است.

قیمت ورق سیاه مرکزآهن

پیش بینی قیمت ورق سیاه هفته جاری

قیمت ورق سیاه گیلان نیز همین روند را در پیش گرفته بوده است. قیمت ورق سیاه گیلان برای ضخامت 2 میلی متر به میزان 2660 تومان گزارش شده بود. در بخش ورق سرد نیز شاهد رکود در بازار داخلی بوده ایم دلیل افت بازار ورق سرد نیز هم چون بازار ورق سیاه افت میزان تقاضا گزارش شده است. هم چنین قیمت ورق سرد شرکت فولاد مبارکه به قیمت پایین مشاهده شده است.

بنابراین پیش بینی می شود که میزان تقاضا برای خرید ورق سرد افزایش یابد. در بخش ورق گالوانیزه میزان عرضه طی هفته گذشته با کاهش روبرو بوده است و قیمت ورق گالوانیزه برای برخی از ضخامت ها در کارخانجات تا میزان 50 تومان به ازای هر کیلو نیز افزایش داشته است. این در حالی است که میزان تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه کم بوده است. با این حال در بازار جهانی نیز قیمت ورق سیاه روند نزولی داشته است. قیمت این محصول در بازار صادراتی کشور چین حدودا به میزان 580-570 دلار به ازای هر تن فوب گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده در هفته قبل از آن به میزان 5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته بود.

کاهش میزان تقاضا برای خرید این محصول سبب افت قیمت ها در هفته اول سال نو میلادی شده است. هم چنین قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای نیز به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت بوده است. در بازار محلی کشورهای اروپایی نیز قیمت این محصول به میزان 535 دلار به ازای هر تن بوده است که در بازار این کشورها نیز قیمت این محصول نسبت به قیمت اعلام شده هفته گذشته ثابت بوده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0