2.7/5
20رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازگشت مجدد قیمت آهن آلات

طبق یش بینی های صورت گرفته طی روزهای اخیر روند صعودی قیمت آهن آلات علاوه بر اینکه متوقف گردیده است در برخی مبادی روند نزولی را نیز در پیش گرفته است و هنوز معلوم نیست که این روند تا چه زمانی ادامه یابد. بنابراین پیش بینی های صورت گرفته برای این هفته محقق گردیده است. در روز سه شنبه هفته گذشته پیش بینی هایی راجع به احتمال عقب نشینی قیمت آهن آلات مطرح گردید و طبق نظرات کارشناسان قیمت آهن آلات روند نزولی را در پیش گرفته است.

همان طور که مشاهده می شود این روند نزولی کاهش خواهد یافت. نخستین نشانه های روند نزولی قیمت آهن آلات در کاهش قیمت شمش در اواسط هفته گذشته پدیدار شد. حتی پیش از آن نیز نشانه هایی از این افت قیمت در بازار مشاهده گردیده بود. پس از روز سه شنبه هفته گذشته شاهد کاهش متوالی نرخ میلگرد در بازار می باشیم و در برخی از مبادی نیز شاهد افزایش نرخ تیرآهن می باشیم.

بنابراین نوسانات حوزه محصولات فولادی متفاوت بوده است. چنانچه افزایش اخیر قیمت آهن آلات را حباب بنامیم این روند نشان دهنده کم شدن این حباب می باشد. طی هفته گذشته میزان تقاضا برای خرید آهن آلات کاهش یافته که می توان علت این امر را رشد اندک قیمت آهن آلات دانست. این در حالی است که بازار ایران آماده هماهنگی با بازارهای جهانی بوده است ولی میزان تقاضا با این افزایش قیمت هماهنگ نبوده است. تمامی این موارد سبب شده است که قیمت آهن آلات از اوج به پایین سقوط کند ولی تداوم این روند نزولی نیز هنوز مشخص نبوده است.

پیش بینی قیمت آهن آلات روزهای آینده

تاثیر قیمت شمش بر نوسانات اخیر

این در حالی است که روند نزولی قیمت شمش هم چنان ادامه داشته و این امر نشان دهنده این است که افت قیمت آهن آلات ممکن است هم چنان ادامه داشته باشد. در بازار آهن آلات جهانی هم چنان نشانه هایی از افزایش قیمت آهن آلات وجود دارد که این امر می تواند سبب افزایش مجدد قیمت آهن آلات گردد ولی هنوز هنوز نشانه ای از تاثیر بازار جهانی بر قیمت های داخلی مشاهده نگردیده است. با این حال نمی توان گفت که نشانه های مثبت در بازار جهانی چندان بر بازار داخلی اثر گذار خواهد بود.

این روند نوسانات قیمتی در اثر تخلیه التهابات بازار بوده و می توان گفت تداوم آن به فعالیت خریداران در بازار بستگی خواهد داشت. با این حال تداوم یافتن روند نزولی قیمت شمش احتمال افزایش قیمت آهن آلات را کاهش می دهد. شواهد حاکی از آن است که احتمالا این روند نزولی موقتی بوده ولی شرایط اقتصادی و اجتماعی روزهای اخیر نیز سبب ملتهب شدن این بازار گشته و این امر را مشکل تر ساخته است.

به طور کلی می توان گفت که کاهش قیمت آهن آلات طی روزهای اخیر فرصتی برای تغییر قیمت ها بوده و پس از آن باید در انتظار روند صعودی برای قیمت این محصولات باشیم. پیش بینی در این مورد بسیار مشکل می باشد زیرا صنعت فولاد تاکنون این مورد را تجربه نکرده است و احتمال درست بودن پیش بینی ها کم می باشد. با توجه به نشانه های موجود در بازار داخلی و نیز روند صعودی در بازار جهانی این روند قیمت در بازار داخلی انتظار نمی رفت ولی برای پیش بینی های درست تر بایستی شواهد بیشتری در دست باشد.

قیمت آهن آلات

تداوم روند کاهش قیمت آهن آلات

در روز یک شنبه هفته جاری روند کاهش قیمت آهن آلات هم چنان ادامه یافته و امکان تثبیت این روند را بیشتر کرد. روند حاکم بر این بازار سبب افزایش احتمال نسبت به کاهش بیشتر قیمت ها گشته است و این امر ممکن است سبب مشکلاتی در بازار این محصولات گردد. با توجه به مسائل اجتماعی اخیر و افت بازار بورس این معضلات بزرگ تر شده است.

با این حال نمی توان به طور دقیق راجع به این شرایط بحث کرد. در حال حاضر و طی هفته جاری قیمت شمش در بازار روند نزولی داشته و با توجه به این امر می توان گفت که روند کاهش قیمت آهن آلات نیز ادامه خواهد یافت. بنابراین می توان گفت تا هنگامی که روند تغییرات قیمت شمش تغییر نکند قیمت این محصولات نیز به روند کاهشی خود ادامه خواهد داد. بازار بورس نیز چندان جالب نبوده و آرامش در این بازار حکمفرما بوده ولی انجام معاملات نشانه مثبتی برای افزایش تقاضای بازار می باشد.

بنابراین مشاهده می کنیم که طی هفته جاری روند بازار هم چنان نزولی می باشد. همان طور که می دانیم روند افت قیمت ها بلاخره متوقف خواهد شد ولی در حال حاضر نشانه ای از تغییر روند در بازار مشاهده نگردیده است. شرایط حاضر یادآور شرایط سال های گذشته و روند نزولی قیمت ها می باشد و نشان می دهد که نوسانات و التهابات اجتماعی شدیدا بر بازار فولاد اثرگذار خواهد بود.

بنابراین در کنار عواملی هم چون قیمت های بازار جهانی و تاثیر آن بر بازار داخلی و هم چنین کاهش میزان تقاضا، شرایط اجتماعی را نیز می توان عامل موثر بر بازار آهن آلات دانست. می توان امید داشت که افزایش قیمت دلار بتواند سبب بهبود بازار آهن آلات گردد.

۲٫۷
۲۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

1

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
 • مهدی جابری

  بنده یک کارگرساده هستم که هم خودم وهم بیشتراقوام ساکنین روستای زندگیم میخواهندصاحب مسکن شوند که بدبختانه روزبه روز قیمت تمام آهن آلات بالا میره بنده خودم بابیشترهمسایه هام تیرآهن۱۴روشاخه ای۲۶۰هزاراهن۱۶شاخه ای۳۹۰هزارو۲۲شاخه ای ۶۰۰هزارخریداری کردیم ولی الان قیمت ها۵۰برابرگرونترشدن

1

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری