2.5/5
4رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

توری مش یا شبکه میلگردی

توری مش با توجه به نام آن ، پر واضح است که در ساخت آن از میلگرد های ساده و آجدار استفاده می شود به این صورت که میلگرد ابتدا به صورت طولی و سپس میلگردهای دیگر به صورت عرضی بر روی هم قرار داده خواهند شد و در نهایت توسط دستگاه های تمام اتوماتیک توسط جوش بهم متصل میشوند  توری مش عمدتا برای مصارف ساختمانی و کف در داخل بتون کاربرد دارد و امروزه یکی از رایج ترین روش های ساخت در ساختمان ها و پروژه های بزرگ و همچنین از این محصول برای آماده کردن بتن در انواع پروژه های کوچک و بزرگ ساختمانی و صنعتی مورد استفاده میشود .

در بازار این محصول طرفداران زیادی دارد و یک نمونه آن استفاده زیادی در صنعت ساخت و ساز دارد مانند میلگرد 6 ساده با تمام چشمه های موجود و 8 آجدار با چشمه های 10*10 و 15*15 و 20 *20 اشاره کرد .

توری مش در واقع با ضخامت میلگرد و اندازه چشمه آن مشخص میگردد . که هر برگ از مش اندازه استانداردی دارد که معمول ترین این ابعاد 1*2 است و بسته به درخواست مشتریان و نیاز آنان در ابعاد مختلفی ساخته می شود .

قیمت توری مش

یکی دیگر از ابعاد این محصول فولادی 2*6 می باشد که از نظر حمل و نقل نیاز بعضی از مشتریان را برآورده نمی کند . خیلی از کارخانجات تولیدی سعی در گرفتن سفارش بر طبق نیازهای مشتریان می کنند . تنوع زیاد در این محصول با توجه به  نوع میلگرد از نمره 6 الی 16نیز وجود دارد .

خانه بندی های متداول در  توری مش با فاصله های مشخصی مطرح میگردد از جمله 20*20 به معنای فاصله ی 20 سانتیمتری خانه های شبکه میلگردی از هم می باشد در واقع چشمه ها به صورت مربع یا مستطیل با ابعاد 5 تا 40 سانتیمتر از هم قرار می گیرند .

از نظر صرفه جویی در استفاده از مصالح همچنین از نظر وزن و زمان و همچنین مقاوت بالای شبکه ها به دلیل جوش های نقطه ای و منظم بودن اتصالات درآن در مبحث  اقتصادی نسبت به دیگر روش ها ارجحیت دارد و می تواند پیمانکاران و مهندسین عمران ساخت و ساز را راضی نگه دارد .

کاربرد توریی مش در صنعت ساختمان

در صنعت ساخت و ساز و صنایع دیگر کاربردهای فروانی از شبکه میلگردی به چشم میخورد که مهمترین آن در سازه های پیش ساخته بتنی همچنین پی و دیوار و سقف نام برد .نرده کشی و ایجاد موانع جهت انبارها و کارخانجات می باشد و چون ابعاد متنوعی دارد نیاز این بخش را تامین خواهد کرد . یکی دیگر از کاربردهای جالب این محصول گاهی پیش می آید که در سقف کامپوزیت کانال سازی جهت مترو و تونل های آن همچنین در صنعت پل سازی و همینطور کانال های آبرسانی از این محصول بسیار استفاده می کنند .در مواردی که نیاز به مقاومت در سطوح بتنی و فونداسیون مطرح باشد از جمله سد سازی و پل سازی شبکه میلگردی مش با میلگردهای قطور و ابعاد 2*6 و یا ابعاد درخواستی مهندسین در اختیارشان قرار میگیرد .

عواملی که شبکه میلگردی مش را نسبت به دیگر محصولات ارجح قرار می دهد سرعتی است که در عملیات جاگذاری مفتول دارد و نسبت به سایر روش ها برتر است همچنن تسهیل در حمل آن و کاهش هزینه هایی که به جهت نصب پرداخت میگردد و دیگر اینکه صرفه جویی بهینه ای که در مصرف میلگرد وجود دارد و مهمتر از آن رعایت صحیح مبحث نهم مقررات ملی ساختمان است که در این محصول به خوبی رعایت گردیده است .

مشاهده جدول قیمت توری مش

قیمت توری مش

 

به جهت وزن این محصول باید گفت بافت هندسی که در آن میبینیم و عوامل مختلف دیگر از جمله فواصل بین میلگردها ، سایز میلگرد به کار برده شده آن و اندازه ی برگی که ساخته شده  همه و همه در وزن شبکه میلگردی موثر بوده که فاکتورهای مهمی نیز می باشند . کمترین وزن در شبکه میلگردی مربوط می شود به میلگرد با سایز 6 ساده چشمه 30*30 با ابعاد 60*240 که هر مترمربع وزنی معادل 1.5 کیلوگرم دارد و در کل وزن تقریبی آن 22 کیلوگرم بوده و یکی از بیشترین وزن های مربوط می شود به شبکه میلگردی با سایز میلگرد 12 ساده یا آجدار با چشمه 10*10 که وزن هر مترمربع آن معادل 18 کیلوگرم بوده و در کل وزن تقریبی آن 257 کیلوگرم می باشد .

بنابراین وزنهای مختلفی در شبکه میلگردی مش شاهد هستیم از وزن 22 کیلوگرم تا وزنهای بالاتر از 257 کیلوگرم که همگی با توجه به عواملی که در بالا ذکر شد متغیر می باشد .

قیمت آنلاین توری مش

2.5/5
4رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0