0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

مشکلات ناشی از افزایش قیمت میلگرد در بازار ایران

قیمت میلگرد طی ماه های اخیر افزایش زیادی یافته است و در پی آن اجاره بهای مساکن نیز افزایش یافته است. این مسئله طی روز گذشته به علت اهمیت بالای آن در مجلس شورای اسلامی مطرح گردید. نماینده مردم محلات در مجلس با بیان این موضوع تاکید کرد که در حال حاضر جوانان درآمد چندانی نداشته و وضعیت اقتصادی نیز مناسب نمی باشد و افزایش قیمت اجاره بها که ناشی از افزایش قیمت مصالح و میلگرد می باشد یکی از علل تاخیر در ازدواج جوانان می باشد.

در حال حاضر برای رفع مشکل افزایش قیمت میلگرد بایستی دولت و مسئولان ذی ربط به دنبال راه حل افزایش قیمت میلگرد و مصالح ساختمانی باشند. وزارت راه و شهرسازی و اتحادیه مربوطه به عنوان متولیان این حوزه بوده که بایستی در جهت رفع مشکل افزایش قیمت مصالح ساختمانی و بالاخص میلگرد چاره ای بیندیشند. این مسئله افزایش میلگرد و سایر مصالح ساختمانی، در صورت عدم توجه مسئولان و وزیر مربوطه در قالب طرح سوال از وزرای مربوطه پیگیری خواهد شد. هم چنین طی روز گذشته قیمت میلگرد متناسب با شمش افزایش نیافته است. روند بازار داخلی ایران به این صورت است که در صورتی که تولیدکنندگان میلگرد شمش را به قیمت 2340 تومان خریداری می کنند بایستی میلگرد را به قیمت 2600 تومان به فروش برسانند.

قیمت آهن آلات,میلگرد

با این حال به علت رکود بازار در حال حاضر فروشندگان محصولات خود را با قیمت 2400 تا 2500 تومان به فروش رساندند. در خصوص میلگرد آجدار نیز  با توجه به تکمیل تقریبی جدول نرخ متوسط تولیدکنندگان حوزه میلگرد آجدار؛ متوسط تغییرات در این حوزه حدود 20- الی 25- تومان کاهش قیمت نسبت به روز گذشته رصد گردید. در ذوب آهن اصفهان نیز انواع میلگرد A3 در بازار غیر رسمی توسط برخی مبادی توام با 20 الی 30 تومان کاهش قیمت شنیده شد. هم چنین  بازار غیر رسمی تیرآهن ذوبی اصفهان هم روز گذشته تحت تأثیر جو کاهشی بازار در برخی از سایزها توام با کاهش قیمت شنیده شد؛ سایزهای ریز هر کیلو توام با 5 الی 15 تومان کاهش قیمت و در انبار اصفهان بیشترین کاهش قیمت در خصوص تیرآهن 16و20 توام با حدود شاخه ای 10 هزار تومان شنیده شد.

ثبات قیمت آهن آلات و فولاد تا پایان سال جاری

قیمت آهن و فولاد کشور از ابتدای سال جاری تغییرات بسیاری یافته است و در حال حاضر با وارد شدن به ماه پایانی سال 96، انتظار می رود که قیمت آهن و فولاد کشور تغییر معناداری نیابد. روز گذشته به علت کاهش مصرف داخلی آهن آلات وفولاد ، صادرات فولاد کشور افزایش یافته و اگر میزان مصرف آهن آلات و فولاد به سطح سالهای 92- 1391 می رسید، امکان صادرات در این بخش نداشتیم. با این حال پیش بینی می شود سال جاری میزان صادرات آهن آلات و فولاد به بیش از هشت میلیون تن برسد و چنانچه شرایط مساعد باشد، دستیابی به 10 میلیون تن، دور از انتظار نیست.  هم چنین خبر دیگری که طی روز گذشته از بازار آهن آلات به گوش رسیده است انتقال فروشندگان آهن آلات بهشهر به شهرک صنفی آهن فروشان بوده است.

در روز شنبه همزمان با هفته دولت عملیات اجرایی اولین شهرک صنفی فروشندگان آهن آلات مازندران آغاز گردید و فروشندگان آهن آلات بهشهر این شهرستان به این شهرک منتقل گردند. به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران علت احداث شهرک صنفی در مازندران ظرفیت موجود در شهرک صنعتی بوده است و در حال حاضر عملیات احداث نخستین شهرک صنفی فروشندگان آهن آلات مازندان در شهرک صنعتی بهشهر آغاز گردیده است. احداث این شهرک سبب شده است تا تولیدکنندگان و فروشندگان آهن آلات به این مکان منتقل شده و بتوانند خدمات بهتری را به مشتریان ارائه کنند. هدف از احداث شهرک آهن فروشان بهشهر این بوده است تا ضمن رعایت مسائل زیست محیطی، ایمنی و بهداشت، افراد نیز از سلامت کاری برخوردار باشند و به طور کلی احداث این شهرک با استقبال خوب فروشندگان آهن آلات روبرو شده است.

احداث این شهرک در زمینی به مساحت 5/6 هکتار با اعتبار 100 میلیارد ریال انجام گرفته و علاوه بر معافیت های مالیاتی اعمال شده برای افرادی که به این شهرک نقل مکان می کنند، تسهیلان بانکی نیز ارائه می گردد. هم چنین مسئولین در تلاشند تا این روند را در دیگر شهرهای استان مازندران و در میان صنف های مختلف نیز تکثیر کنند. هدف این روند ارائه خدمات بهتر، مناسب تر و سریع تر به شهروندان می باشد. در حال حاضر استان مازندران در غرب به قطب به گردشگری و در مرکز به قطب کشاورزی تبدیل گشته است و مسئولین در تلاشند تا شرق این استان که در برهه ای از زمان از توسعه مناسبی برخوردار نبوده به قطب گردشگری و صنعتی تبدیل شود و سبب تولید و اشتغال بیشتری گردد. به همین جهت در سومین روز از هفته دولت عملیات اجرایی احداث اولین شهرک صنعتی فروشندگان آهن آلات مازندران در بهشهر آغاز گردید.

خبرهای مرتبط:

اخبار صادراتی ذوب آهن اصفهان

سیاست جدید دولت در خصوص قیمت ورق رول گرم

اثر مثبت افزایش تعرفه صادرات شمش خام در کاهش قیمت آهن آلات

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0