0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تداوم نوسانات بازار خرید ورق گالوانیزه کشورهای اروپایی

خرید ورق گالوانیزه کشورهای اروپایی طی هفته جاری افت شدیدی کرده است که علت این امر کاهش میزان فعالیت خرید در بازار داخلی این کشورها تا تاریخ ۱ ماه نوامبر بوده است. میزان تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه به دنبال افزایش میزان مواد پیش فروش شده توسط توزیع کنندگان و نزدیک شدن به روزهای پایانی سال میلادی روند نزولی را در پیش گرفته است.

در نتیجه این امر، ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای جنوب اروپا به میزان ۵۸۰-۵۷۰ یورو (۶۷۵-۶۶۴ دلار) به ازای هر تن تا تاریخ ۱ ماه نوامبر بوده است که نسبت به قیمت ۶۰۰-۵۷۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش شدیدی یافته است. این ارزیابی ها براساس قیمت کارآمد خرید ورق گالوانیزه در بازار این کشورها بوده است.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت خرید ورق گالوانیزه وارداتی در کشورهای جنوب اروپا به میزان ۵۸۰-۵۷۰ یورو به ازای هر تن تا تاریخ ۱ ماه نوامبر بوده که نسبت به قیمت ۵۹۵-۵۷۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. این ارزیابی ها نیز براساس قیمت خرید ورق گالوانیزه شنیده شده از کشور هند گزارش شده است.

به گفته منابع خبری کارخانجات واقع در هند تمایلی به فروش ورق گالوانیزه تولیدی خود به کشورهای اروپایی را در حال حاضر ندارند. آن ها بیان کرده اند که به دنبال یک بازار قوی برای صادرات محصولات خود می باشند و بازار کشورهای اروپایی در حال حاضر چندان قوی نمی باشد و میزان تقاضا در این کشورها کاهش یافته است. بنابراین پیشنهادات خرید ورق گالوانیزه شنیده شده از کشور هند مدت زیادی دوام نداشته و هیچ معامله ای با این کشورها منعقد نمی گردد.

قیمت ورق گالوانیزه مرکز آهن

بازار خرید ورق گالوانیزه در کشورهای شمال اروپا

ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید ورق گالوانیزه در بازار کشورهای شمال اروپا به میزان ۶۳۰-۶۰۰ یورو به ازای هر تن تا تاریخ ۱ ماه نوامبر گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. این ارزیابی ها براساس قیمت های کارآمد گزارش شده توسط فعالان بازار اعلام گردیده است.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت خرید ورق گالوانیزه وارداتی در شمال اروپا به میزان ۵۸۰-۵۷۰ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۹۰-۵۸۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن اندکی کاهش یافته است.

تضعیف بازار صادراتی خرید ورق گالوانیزه چین به دنبال افت بازار داخلی

خرید ورق گالوانیزه در بازار صادراتی کشور چین طی هفته گذشته روند نزولی را در پیش گرفته است که این امر به علت افت بازار داخلی کشور چین رخ داده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشور چین به میزان ۶۵۰-۶۴۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۱۰-۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

یکی از تاجران واقع در هونگ کنگ خرید ورق گالوانیزه تولیدی خود را به میزان ۶۵۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که یکی از تاجران واقع در مناطق دیگر این قیمت را به میزان ۶۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. این در حالی است که پیشنهادات برای خرید ورق گالوانیزه در این کشور کاهش یافته و به میزان ۶۳۰ دلار به ازای هر تن رسیده است.

کارخانجات تمایلی برای قبول پیشنهادات کم برای خرید این محصول نداشته و پیشنهادات ارائه شده در مناقصات را نپذیرفته اند. به علت محدودیت خرید در فصل زمستان در شمال کشور چین، فشار برروی بازار خرید ورق گالوانیزه بسیار بیشتر از فشار وارده بر بازار خرید ورق سیاه بوده است. علت این امر کاهش میزان موجودی این محصول در بازار داخلی کشور چین و کاهش فعالیت کارخانجات عنوان شده است. بنابراین انتظار نمی رود که قیمت ورق گالوانیزه طی هفته جاری نوسانات زیادی داشته باشد چراکه بازار داخلی با نوسانات زیادی مواجه بوده است.

بازار خرید ورق سرد صادراتی کشور چین

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی به میزان ۵۹۵-۵۸۵ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۳۱ ماه اکتبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۱۲-۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته فعالان بازار فروشندگان در کشور چین پس از افت بازار داخلی این کشور با کاهش قیمت های صادراتی خود موافقت کرده اند.

به گفته یکی از تاجران کشور چین، محموله ی کوچکی به ظرفیت ۲۰۰۰ تن ورق سرد به میزان ۵۹۵ دلار به ازای هر تن به فروش رسیده است و یکی از کارخانجات نیز قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان ۵۹۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. بنابراین روند تغییرات قیمت ورق سرد نیز مانند خرید ورق گالوانیزه در بازار این کشور بوده است.

هم چنین یکی از تاجران دیگر محموله ای به ظرفیت ۴۰۰۰ تن از ورق سرد را به قیمت ۵۸۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است که این قیمت تا روز چهارشنبه ثابت بوده است. قیمت ورق سرد در بازار شانگهای نیز به میزان ۴۶۵۰-۴۶۳۰ یوان (۶۹۹-۶۹۶ دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۸۰-۷۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

هم چنین یکی از کارخانجات دیگر نیز قیمت خرید ورق گالوانیزه تولیدی خود را به میزان ۵ دلار به ازای هر تن کاهش داده است. این کارخانه قیمت خرید ورق گالوانیزه تولیدی خود را به میزان ۶۰۰ دلار به ازای هر تن ارائه کرده است. برخی از تاجران صادراتی نیز انتظار دارند که کارخانجات قیمت محصولات تولیدی خود را با تخفیفی به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن ارائه کنند و پیشنهادات آن ها به میزان بیشتر از ۵۹۰ دلار به ازای هر تن نباشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری