0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تداوم نوسانات بازار خرید ورق گالوانیزه کشورهای اروپایی

خرید ورق گالوانیزه کشورهای اروپایی طی هفته جاری افت شدیدی کرده است که علت این امر کاهش میزان فعالیت خرید در بازار داخلی این کشورها تا تاریخ 1 ماه نوامبر بوده است. میزان تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه به دنبال افزایش میزان مواد پیش فروش شده توسط توزیع کنندگان و نزدیک شدن به روزهای پایانی سال میلادی روند نزولی را در پیش گرفته است.

در نتیجه این امر، ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشورهای جنوب اروپا به میزان 580-570 یورو (675-664 دلار) به ازای هر تن تا تاریخ 1 ماه نوامبر بوده است که نسبت به قیمت 600-575 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش شدیدی یافته است. این ارزیابی ها براساس قیمت کارآمد خرید ورق گالوانیزه در بازار این کشورها بوده است.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت خرید ورق گالوانیزه وارداتی در کشورهای جنوب اروپا به میزان 580-570 یورو به ازای هر تن تا تاریخ 1 ماه نوامبر بوده که نسبت به قیمت 595-570 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. این ارزیابی ها نیز براساس قیمت خرید ورق گالوانیزه شنیده شده از کشور هند گزارش شده است.

به گفته منابع خبری کارخانجات واقع در هند تمایلی به فروش ورق گالوانیزه تولیدی خود به کشورهای اروپایی را در حال حاضر ندارند. آن ها بیان کرده اند که به دنبال یک بازار قوی برای صادرات محصولات خود می باشند و بازار کشورهای اروپایی در حال حاضر چندان قوی نمی باشد و میزان تقاضا در این کشورها کاهش یافته است. بنابراین پیشنهادات خرید ورق گالوانیزه شنیده شده از کشور هند مدت زیادی دوام نداشته و هیچ معامله ای با این کشورها منعقد نمی گردد.

قیمت ورق گالوانیزه مرکز آهن

بازار خرید ورق گالوانیزه در کشورهای شمال اروپا

ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید ورق گالوانیزه در بازار کشورهای شمال اروپا به میزان 630-600 یورو به ازای هر تن تا تاریخ 1 ماه نوامبر گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. این ارزیابی ها براساس قیمت های کارآمد گزارش شده توسط فعالان بازار اعلام گردیده است.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت خرید ورق گالوانیزه وارداتی در شمال اروپا به میزان 580-570 یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 590-580 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن اندکی کاهش یافته است.

تضعیف بازار صادراتی خرید ورق گالوانیزه چین به دنبال افت بازار داخلی

خرید ورق گالوانیزه در بازار صادراتی کشور چین طی هفته گذشته روند نزولی را در پیش گرفته است که این امر به علت افت بازار داخلی کشور چین رخ داده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشور چین به میزان 650-640 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 10-5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

یکی از تاجران واقع در هونگ کنگ خرید ورق گالوانیزه تولیدی خود را به میزان 650 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است در حالی که یکی از تاجران واقع در مناطق دیگر این قیمت را به میزان 640 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. این در حالی است که پیشنهادات برای خرید ورق گالوانیزه در این کشور کاهش یافته و به میزان 630 دلار به ازای هر تن رسیده است.

کارخانجات تمایلی برای قبول پیشنهادات کم برای خرید این محصول نداشته و پیشنهادات ارائه شده در مناقصات را نپذیرفته اند. به علت محدودیت خرید در فصل زمستان در شمال کشور چین، فشار برروی بازار خرید ورق گالوانیزه بسیار بیشتر از فشار وارده بر بازار خرید ورق سیاه بوده است. علت این امر کاهش میزان موجودی این محصول در بازار داخلی کشور چین و کاهش فعالیت کارخانجات عنوان شده است. بنابراین انتظار نمی رود که قیمت ورق گالوانیزه طی هفته جاری نوسانات زیادی داشته باشد چراکه بازار داخلی با نوسانات زیادی مواجه بوده است.

بازار خرید ورق سرد صادراتی کشور چین

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی به میزان 595-585 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 31 ماه اکتبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 12-5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته فعالان بازار فروشندگان در کشور چین پس از افت بازار داخلی این کشور با کاهش قیمت های صادراتی خود موافقت کرده اند.

به گفته یکی از تاجران کشور چین، محموله ی کوچکی به ظرفیت 2000 تن ورق سرد به میزان 595 دلار به ازای هر تن به فروش رسیده است و یکی از کارخانجات نیز قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان 590 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. بنابراین روند تغییرات قیمت ورق سرد نیز مانند خرید ورق گالوانیزه در بازار این کشور بوده است.

هم چنین یکی از تاجران دیگر محموله ای به ظرفیت 4000 تن از ورق سرد را به قیمت 585 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است که این قیمت تا روز چهارشنبه ثابت بوده است. قیمت ورق سرد در بازار شانگهای نیز به میزان 4650-4630 یوان (699-696 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 80-70 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

هم چنین یکی از کارخانجات دیگر نیز قیمت خرید ورق گالوانیزه تولیدی خود را به میزان 5 دلار به ازای هر تن کاهش داده است. این کارخانه قیمت خرید ورق گالوانیزه تولیدی خود را به میزان 600 دلار به ازای هر تن ارائه کرده است. برخی از تاجران صادراتی نیز انتظار دارند که کارخانجات قیمت محصولات تولیدی خود را با تخفیفی به میزان 10 دلار به ازای هر تن ارائه کنند و پیشنهادات آن ها به میزان بیشتر از 590 دلار به ازای هر تن نباشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0