0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ادامه افزایش تقاضا در بازار داخلی چین

بازار معاملات فولاد و مواد اولیه چین هم در بخش فیزیکی و هم در بخش فیوچرز با رشد همراه شد. قیمت روز میلگرد در بازار فیوچرز شانگهای ۵۷ یوان افزایش داشت و به ۳۴۱۹ یوان به ازای هر تن رسید.

برآوردها نشان می دهد که در اولین روز معاملات پس از تعطیلات جارو کردن معابد، میزان فروش روزانه میلگرد کارخانجات به ۲۵۰ هزار تن رسید که نشان می دهد تقاضا در بازار همچنان قوی است. پس از خرید موجودی های ارزان که مطابق سطح انتظارات خریداران بود، با رشد تقاضا، قیمت های فعلی مورد قبول مصرف کنندگان قرار گرفته و انتظار می رود بازار در آوریل شرایط قوی تری را تجربه نماید.

بهای بیلت در تانگشان نیز به ۳۴۶۰ یوان رسید که نسبت به روز گذشته ۴۰ یوان رشد را ثبت نموده است.

بهای سنگ آهن نیز در بازار دالیان امروز به ۴۵۱ یوان به ازای هر تن رسید و رشد ۱۳ یوانی را در مقایسه با روز قبل ثبت نمود. برآوردها از موجودی انبارهای بنادر نشان می دهد که کاهش ۲ میلیون تنی در طی یک هفته حاصل شده و هم اکنون رقم ۱۶۱ میلیون تن را نشان می دهد.

از سوی دیگر، افزایش بهره وری از ظرفیت فولادسازان در شمال و شرق چین باعث شده تا تقاضای فولادسازان برای خرید سنگ آهن افزایش یابد.

ادامه رشد قیمت ورق سیاه بورس شانگهای باعث افزايش قيمت داخلی شد.

به گزارش متال بولتن ۱۰ آوریل قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزایش ۳۰ تا ۴۰ یوان نسبت به روز قبل ۳۹۲۰ تا ۳۹۴۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزايش ۳۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۳۸۹۰ تا ۳۹۱۰ يوان رسيد.

با افزايش قيمت ها خريد و فروش در بازار كاهش يافت و فعالان بازار در انتظار مسير مشخص تري براي روند قيمت ها به پايش بازار روي آوردند.

در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه اكتبر با ۱۵یوان افزایش نسبت به روز قبل به ۳۵۳۱ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۲۹ یوان می باشد.

نوسانات بازار صادرات

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با كاهش  ۰٫۴۱ دلار نسبت به روز قبل به ۵۷۸٫۲۸ دلار FOB رسید. تقاضاي داخلي چين چندان قوي نيست و فولادسازها به طور فعال در حال ثبت سفارشهاي صادراتي هستند.

قيمت هاي پيشنهادي در محدوده ۵۷۵ تا ۵۹۰ دلار است در حالي كه روز قبل ۵۸۰ تا ۵۹۰ دلار FOB بود. خريداران در مقابل ۵۷۰ تا ۵۷۵ دلار FOB پيشنهاد مي دادند.

قیمت روز میلگرد در بازار

کاهش قیمت سیم مفتولی و قیمت روز میلگرد در بازار داخلی چین

در طی هفته گذشته میانگین قیمت روز میلگرد در بازار داخلی چین روند کاهشی داشته ولی در گانگ ژو روند افزایشی داشته در حالی که میانگین قیمت سیم مفتولی بازار داخلی چین در شانگهای کاهش داشته ولی در گانگ ژو افزایش داشته است.

سطح فعالیت های تجاری متوسط بوده است. قیمت روز میلگرد در بازار بورس شانگهای تنی ۵۴۰ دلار بوده که افزایش ۸ دلاری نسبت به هفته گذشته داشته است. میانگین قیمت روز میلگرد در بازار چین و قیمت سیم مفتولی ۶۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

در طی هفته گذشته قیمت روز میلگرد در بازار و هم چنین قیمت سیم مفتول در جنوب چین افزایش داشته ولی در شمال و مرکز چین کمی کاهش داشته است. قیمت بیلت و اسلب در چین روند افزایشی داشته است. تقاضای میلگرد و سیم مفتولی به مراتب در حال افزایش می باشد که باعث کاهش موجودی انبارها شده است.

در همین حال تنش های تجارت جهانی تاثیر منفی بر بازار محصولات طویل فولادی گذاشته است. انتظار می رود قیمت روز میلگرد در بازار و قیمت سیم آرماتوربندی و سیم مفتول بازار داخلی چین در هفته پیش رو روند ثابتی داشته باشد.

افزایش قیمت سنگ آهن

به گزارش انجمن آهن و فولاد چین در تاریخ ۳۱ مارس میزان سنگ آهن وارد شده در بنادر چین مجموعا ۱۶۳ میلیون تن می باشد که افزایش ۰۴/۲ درصدی ماهانه و ۲۱ درصدی سالانه داشته است. طبق گزارش انجمن آهن و فولاد چین در تاریخ ۳۱ مارس شاخص قیمت فولاد کامپوزیت کاهش ۷۸/۱۰ درصدی نسبت به اواخر سال ۲۰۱۷ داشته در حالی که در این دوره واردات سنگ آهن ۶/۶۳ میلیون تن بوده که کاهش ۱۷/۹ درصدی داشته است.

به گفته انجمن آهن و فولاد چین در ماه مارس آن طور که انتظار می رفت تقاضای فولاد به سطح مطلوب خود نرسید. قیمت و عرضه فولاد کاهش ماهانه داشته که تاثیر منفی بر تقاضای سنگ آهن گذاشته است. با توجه به نگرانی های تامین بیش از نیاز سنگ آهن انتظار نمی رود قیمت آن در ماه پیش رو افزایش زیادی داشته باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری