0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ادامه افزایش تقاضا در بازار داخلی چین

بازار معاملات فولاد و مواد اولیه چین هم در بخش فیزیکی و هم در بخش فیوچرز با رشد همراه شد. قیمت روز میلگرد در بازار فیوچرز شانگهای 57 یوان افزایش داشت و به 3419 یوان به ازای هر تن رسید.

برآوردها نشان می دهد که در اولین روز معاملات پس از تعطیلات جارو کردن معابد، میزان فروش روزانه میلگرد کارخانجات به 250 هزار تن رسید که نشان می دهد تقاضا در بازار همچنان قوی است. پس از خرید موجودی های ارزان که مطابق سطح انتظارات خریداران بود، با رشد تقاضا، قیمت های فعلی مورد قبول مصرف کنندگان قرار گرفته و انتظار می رود بازار در آوریل شرایط قوی تری را تجربه نماید.

بهای بیلت در تانگشان نیز به 3460 یوان رسید که نسبت به روز گذشته 40 یوان رشد را ثبت نموده است.

بهای سنگ آهن نیز در بازار دالیان امروز به 451 یوان به ازای هر تن رسید و رشد 13 یوانی را در مقایسه با روز قبل ثبت نمود. برآوردها از موجودی انبارهای بنادر نشان می دهد که کاهش 2 میلیون تنی در طی یک هفته حاصل شده و هم اکنون رقم 161 میلیون تن را نشان می دهد.

از سوی دیگر، افزایش بهره وری از ظرفیت فولادسازان در شمال و شرق چین باعث شده تا تقاضای فولادسازان برای خرید سنگ آهن افزایش یابد.

ادامه رشد قیمت ورق سیاه بورس شانگهای باعث افزايش قيمت داخلی شد.

به گزارش متال بولتن 10 آوریل قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزایش 30 تا 40 یوان نسبت به روز قبل 3920 تا 3940 يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزايش 30 يوان نسبت به روز گذشته به 3890 تا 3910 يوان رسيد.

با افزايش قيمت ها خريد و فروش در بازار كاهش يافت و فعالان بازار در انتظار مسير مشخص تري براي روند قيمت ها به پايش بازار روي آوردند.

در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه اكتبر با 15یوان افزایش نسبت به روز قبل به 3531 یوان رسید. امروز هر1 دلار برابر با 6.29 یوان می باشد.

نوسانات بازار صادرات

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با كاهش  0.41 دلار نسبت به روز قبل به 578.28 دلار FOB رسید. تقاضاي داخلي چين چندان قوي نيست و فولادسازها به طور فعال در حال ثبت سفارشهاي صادراتي هستند.

قيمت هاي پيشنهادي در محدوده 575 تا 590 دلار است در حالي كه روز قبل 580 تا 590 دلار FOB بود. خريداران در مقابل 570 تا 575 دلار FOB پيشنهاد مي دادند.

قیمت روز میلگرد در بازار

کاهش قیمت سیم مفتولی و قیمت روز میلگرد در بازار داخلی چین

در طی هفته گذشته میانگین قیمت روز میلگرد در بازار داخلی چین روند کاهشی داشته ولی در گانگ ژو روند افزایشی داشته در حالی که میانگین قیمت سیم مفتولی بازار داخلی چین در شانگهای کاهش داشته ولی در گانگ ژو افزایش داشته است.

سطح فعالیت های تجاری متوسط بوده است. قیمت روز میلگرد در بازار بورس شانگهای تنی 540 دلار بوده که افزایش 8 دلاری نسبت به هفته گذشته داشته است. میانگین قیمت روز میلگرد در بازار چین و قیمت سیم مفتولی 600 دلار به ازای هر تن بوده است.

در طی هفته گذشته قیمت روز میلگرد در بازار و هم چنین قیمت سیم مفتول در جنوب چین افزایش داشته ولی در شمال و مرکز چین کمی کاهش داشته است. قیمت بیلت و اسلب در چین روند افزایشی داشته است. تقاضای میلگرد و سیم مفتولی به مراتب در حال افزایش می باشد که باعث کاهش موجودی انبارها شده است.

در همین حال تنش های تجارت جهانی تاثیر منفی بر بازار محصولات طویل فولادی گذاشته است. انتظار می رود قیمت روز میلگرد در بازار و قیمت سیم آرماتوربندی و سیم مفتول بازار داخلی چین در هفته پیش رو روند ثابتی داشته باشد.

افزایش قیمت سنگ آهن

به گزارش انجمن آهن و فولاد چین در تاریخ 31 مارس میزان سنگ آهن وارد شده در بنادر چین مجموعا 163 میلیون تن می باشد که افزایش 04/2 درصدی ماهانه و 21 درصدی سالانه داشته است. طبق گزارش انجمن آهن و فولاد چین در تاریخ 31 مارس شاخص قیمت فولاد کامپوزیت کاهش 78/10 درصدی نسبت به اواخر سال 2017 داشته در حالی که در این دوره واردات سنگ آهن 6/63 میلیون تن بوده که کاهش 17/9 درصدی داشته است.

به گفته انجمن آهن و فولاد چین در ماه مارس آن طور که انتظار می رفت تقاضای فولاد به سطح مطلوب خود نرسید. قیمت و عرضه فولاد کاهش ماهانه داشته که تاثیر منفی بر تقاضای سنگ آهن گذاشته است. با توجه به نگرانی های تامین بیش از نیاز سنگ آهن انتظار نمی رود قیمت آن در ماه پیش رو افزایش زیادی داشته باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0