0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد آمریکا

به گزارش متال بولتن با وضع تعرفه در امريكا قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد با جهش همراه شدند. به دليل وجود رقباي وارداتي روند رشد قيمت ورق گالوانيزه و سرد در امريكا به اندازه كلاف گرم نبوده است. اما پس از وضع تعرفه تامين كننده هاي اين محصولات مشتريان را مي بينند كه قبلا به انها مراجعه نمي كردند.

كلاف سرد با وضع تعرفه 6.1 درصد رشد قيمت داشته و به 960 دلار بر تن EXW رسيد. برخي توليد كننده ها حتي پيشنهادهاي فروش را  به 1000 دلار بر تن رسانده اند.

گالوانيزه نيز با رشد 9.1 درصدي به 960 دلار بر تن رسيده است كه بالاترين قيمت از زمان آغاز ارزيابي اين شاخص در سال 2014 مي باشد. به نقل از منابع آگاه  در شرايط حاضر تحويل كلاف سرد از زمان ثبت سفارش 10 هفته و كلاف گالوانيزه 12 هفته مي باشد.

اسلب صادراتي برزيل در روند افزايشي

قيمت اسلب صادراتي برزيل در هفته گذشته افزايشي بود و از 540 تا 545 دلار به محدوده 560 تا 570 دلار FOB رسيد. به گفته كارشناسان انتظار مي رود در هفته پيش رو قيمت اسلب به روند افزايشي ادامه دهد. توليد كننده ها نيز به روند افزايشي قيمت اسلب بسيار خوشبين هستند.

اين هفته هيچ پيشنهاد فروشي از سوي توليد كننده هاي برزيلي مطرح نشد اما اخرين سفارش هاي فروش به قيمت 570 دلار FOB بوده است. در بازار گمانه زني براي پيشنهاد فروش در گستره ي 570 تا 580 دلارFOB وجود دارد.

برخي نيز معتقدند پذيرش چنين قيمت هايي در بازار وابسته به روند تغييرات بازارهاي چين و اروپا خواهد بود. به گفته يكي از تحليل گران فولاد در بازار اسلب ناپايداري ايجاد خواهد شد و ممكن است برزيلي ها مجبور  به يافتن خريداران جديدي براي اسلب خود باشند.

اما با توجه به صحبت هاي ترامپ مبني بر آمادگي براي مذاكره برخي منابع معتقدند احتمال  معاف شدن اسلب از تعرفه را وجود دارد.كشورهاي صادر كننده نيز مذاكره براي دريافت معافيت را آغاز كرده اند.

برخي ديگر معتقدند كل بازار فولاد شاهد تغييرات  بنيادي خواهد شد.

قیمت ورق گالوانیزه

افزايش قيمت محصولات تخت شركت Baosteel

شركت Baosteel قيمت محصولات تخت تحويل ماه اوريل را در روز جمعه 9 مارس 50 يوان افزايش داد. به نقل از متال بولتن قيمت ورق سیاه Q235 ضخامت 5.5 ميلي متر را 5042 يوان معادل 796 دلار و کلاف سرد SPCC ضخامت 1.00 ميلي متر را 5166 يوان تعيين كرد.

همچنين قیمت ورق گالوانیزه DX51D ضخامت 1.00 ميلي متر را 5897 يوان و پليت Q235 را 4050 يوان EXW بدون ماليات تعيين كرد. اين شركت كه به طور معمول قيمت هاي خود را منتشر نمي كند قيمت هاي ماه فوريه و مارس را بدون تغيير نگه داشت.

کاهش قیمت ورق سیاه بازار داخلی چین

قیمت ورق سیاه بازار داخلی چین نسبت به هفته گذشته کمی کاهش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری هم چنان پایین بوده است. میانگین قیمت ورق سیاه این منطقه به میزان 680 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. در طی هفته گذشته قیمت این محصول در اوایل هفته افزایش داشت و در اواخر هفته روند کاهشی پیدا کرد و برخی از تجار برای افزایش نقدینگی خود تصمیم به فروش گرفتند.

با توجه به گرم تر شدن هوا و شروع فعالیت های ساخت و ساز تقاضا بهتر خواهد شد. در همین حال با توجه به گزارشات اخیر در مورد کاهش تولید برای حفظ محیط زیست تجار همچنان نگاه مثبتی به بازار آینده فولاد دارند. انتظار می رود قیمت ورق سیاه بازار داخلی چین در هفته پیش رو روند افزایشی داشته باشد.

افزایش قیمت ورق رنگی ترکیه

در طی هفته گذشته خریداران افزایش قیمت ورق رنگی بازار داخلی ترکیه را پذیرفتند و تقاضا نیز بهبود یافته است به دلیل افزایش تقاضا و همچنین افزایش قیمت کلاف گرم بازار داخلی تولید کنندگان ورق رنگی قیمت های خود را افزایش خواهند داد. با توجه به افزایش 15 دلاری برای هر تن نسبت به هفته گذشته در حال حاضر ورق رنگی 1080-1050 دلار به ازای هر تن می باشد. در همین حال قیمت ورق رنگی صادراتی ترکیه نیز نسبت به هفته گذشته تنی 15 دلار افزایش داشته و در حال حاضر تنی 890 تا 900 دلار FOB به فروش می رسد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0