0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افت قیمت میلگرد به دنبال کاهش نرخ بیلت در بازار جهانی

افت قيمت بيلت تانگشان ۵۲در دو روز آخر هفته عامل كاهش قيمت ميلگرد در بازار نقدي امروز چين شد. به گزارش متال بولتن در بازار نقدی امروز ۸ ژانويه میلگرد در شرق چین (شانگهای) با كاهش ۵۰ تا ۸۰ يوان نسبت به روز قبل در محدوده ۳۸۷۰ تا ۳۹۵۰ یوان قرار گرفت و در شمال چین (تیانجین) با كاهش ۸۰ تا ۱۰۰ يوان نسبت به روز قبل ۳۸۷۰ تا ۳۹۰۰ یوان معامله شد.

 بیلت تا ساعت ۱۵ امروز به احتساب كاهش قیمتهای دو روز گذشته ۵۰ یوان كاهش داشت وبه ۳۵۸۰ یوان رسید ودر بورس شانگهانی میلگرد آتی تحویل ماه می با افزایش ۲۰ یوان نسبت به روز قبل به ۳۸۱۸ یوان بسته شد. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۵۰ یوان می باشد.

بازار میلگرد صادراتی

در ارزیابی متال بولتن قیمت میلگرد بدون تغيير نسبت به روز قبل به ۵۶۲٫۰۸ دلارFOB رسید.فولاد سازها در بازار صادرات در محدوده ۵۸۰ تا ۶۰۵ دلار و خريداران  ۵۶۵ تا ۵۵۵ تا ۵۷۰ دلار FOB پیشنهاد می دهند.

امروز هيچ معامله اي گزارش نشد و خريداران منتظر كاهش قيمتهاي پيشنهادي تامين كننده ها هستند.

ثبات قیمت میلگرد وارداتی به سنگاپور به دنبال کاهش فعالیت

قیمت میلگرد وارداتی به سنگاپور طی هفته گذشته ثابت بوده است که علت این امر تعطیلات سال نو میلادی بیان شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به جنوب شرقی آسیا که عمدتا محموله های وارداتی به سنگاپور بوده است به میزان ۵۷۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

به گفته منابع خبری تاکنون پیشنهادات اندکی در مناقصات شنیده شده است که علت این امر تعطیلات کریسمس بوده است. در حال حاضر هیچ خریداری در بازار لحظه ای سنگاپور وجود ندارد و خریداران در خارج از بازار فعالیت دارند. هم چنین تعداد پیشنهادات موجود در بازار نیز محدود می باشد  برخی از خریداران هنوز قیمت های پیشنهادی خود را اعلام نکرده اند.

قیمت میلگرد اصفهان

پیشنهادی برای قیمت میلگرد از کشورهای مستقل اتحادیه ای شنیده نشده است زیرا بازار در حال حاضر در تعطیلات به سر می برد. هم چنین کارخانجات واقع در ترکیه قیمت میلگرد پیشنهادی خود را به میزان ۵۹۰-۵۸۵ دلار به ازای هر تن به سنگاپور اعلام کرده اند در حالی که پیشنهادات قیمت از سوی کشور چین به میزان ۶۴۰-۵۹۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

ثبات قیمت میلگرد صادراتی کشور چین

قیمت میلگرد صادراتی کشور چین طی هفته گذشته ثابت بوده است که علت این امر نیز بازار نامشخص در زمان تعطیلات بوده است. ارزیابی ها از شاخص قیمت میلگرد صادراتی چین به میزان ۵۶۶ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵۷۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته منابع خبری چنانچه قیمت های پیشنهادی در بازار چین به روند نزولی ادامه دهند شانس این وجود دارد که میزان پیشنهادات قیمت از سوی کشور چین افزایش یافته و قیمت ها بهبود یابد.

هم چنین در جنوب شرقی آسیا قیمت سیم مفتولی نیز با ثبات همراه بوده است. با این حال تا روز گذشته هیچ معامله ای در بازار صادراتی این کشور منعقد نگردیده است. به گفته منابع بازار قیمت سیم مفتولی در این منطقه به میزان ۶۲۰-۶۱۰ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است. کارخانجات کشور چین قیمت پیشنهادی خود را به میزان ۶۷۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند در حالی که خریداران در جنوب شرقی آسیا به قیمت های پایین تری تمایل دارند.

ارزیابی ها از قیمت سیم مفتولی در جنوب شرقی آسیا که اکثرا شامل محموله های فروخته شده از کشور چین به فیلیپین و ویتنام می باشد به میزان ۶۲۰-۶۱۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

افزایش قیمت میلگرد لهستان

تولیدکنندگان میلگرد در لهستان قیمت میلگرد تولیدی خود را در ماه ژانویه برخلاف افت میزان تقاضا برای خرید میلگرد افزایش داده اند. پیش بینی شده بود که قیمت این محصول در اواسط ماه ژانویه افزایش یابد زیرا در آن زمان میزان تقاضا نیز بهبود می یابد ولی این تولیدکنندگان قیمت های پیشنهادی خود را در نخستین روزهای این ماه افزایش دادند. ارزیابی ها از قیمت این محصول در بازار داخلی لهستان به میزان ۲۲۷۰-۲۲۲۰ زلوته (۶۴۱-۶۲۷ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی کاهش یافته است. این ارزیابی ها براساس معاملات انجام شده در بازار می باشد. انتظار می رود که معاملات انجام شده در محدوده قیمت ۲۲۸۰-۲۲۵۰ زلوته به ازای هر تن باشد و متوسط هزینه حمل کالا برای این محصول نیز به میزان ۲۰-۱۰ زلوته به ازای هر تن گزارش شده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری