0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازارهای صادرات پروفیل ترکیه ضعیف هستند

صادرات پروفیل ترکیه همچنان با تقاضای ضعیف ادامه می یابد، در حالی که قیمت پروفیل و ورق تجاری در هفته گذشته نسبتا پایدار باقی مانده است. ارزیابی هفتگی مرکزآهن برای پروفیل صادراتی خارج از ترکیه ۳۵۵ تا ۳۶۰ دلار در هر تن فوب بود ، که از هفته گذشته ۳۶۰ تا ۳۷۰ دلار برای هر تن کاهش یافته است. پیشنهادات پروفیل ترکیه در هفته جاری ۳۶۰ تا ۳۸۰ دلار برای هر تن بود اما خریداران تنها علاقه مند به پرداخت ۳۵۰ تا ۳۶۰ دلار برای هر تن بودند. منابع شنیده اند که تنها چند محموله هفته جاری به قیمت ۳۵۵  تا ۳۶۰ دلار در هر تن فوب به امارات متحده عربی تحویل داده شده است. رئیس کارخانه استانبول اظهار داشت : “آخرین فروش پروفیل که من شنیده ام با قیمت ۳۶۰ دلار در هر تن فوب بوده است.

تقاضای ضعیف در بازارهای داخلی و صادرات همچنان به فشار رو به  پایین قیمت ها ادامه می دهد، اما تولیدکنندگان ترکیه این وضعیت را به خوبی کنترل کرده اند. کارخانه ها در حال تلاش برای تعادل بازار با کاهش تولید، تعمیر و نگهداری و تنظیم شیب با ساعات کار هستند. من فکر می کنم بازار پروفیل با توجه به قیمت ورق شکل می گیرد. در همین حال، قیمت صادرات ورق تجاری در سطوح قبلی خود باقی مانده است. ارزیابی قیمت هفتگی مرکزآهن برای صادرات پروفیل خارج از ترکیه در هفته جاری به میزان ۳۷۰ تا ۳۷۵ دلار در هر تن  فوب تغییری نکرد، در حالی که ارزیابی قیمت هفتگی برای صادرات پروفیل تجاری خارج از کشور نیز با ۴۱۰ تا ۴۲۰ دلار در هر تن ، بدون تغییر هفته به هفته بود.

قیمت پروفیل وارداتی ویتنام در تعطیلات چین، و مورد تجارت ایالات متحده پایدار است

قیمت پروفیل در ویتنام در هفته گذشته، پیش از تعطیلات روز ملی چین و ترس از یک مورد تجاری احتمالی در ایالات متحده، پایدار بوده است. ارزیابی هفتگی مرکزآهن برای قیمت های واردات پروفیل به آسیای جنوب شرقی – با توجه به مقیاس ۲-۳ میلی متری SAE1006   چین ،پروفیل و کالاهای معادل آن که به ویتنام فروخته می شود- به قیمت ۳۸۵ تا ۳۹۵ دلار در هر تن، برای این هفته که با دوشنبه ۲۶ سپتامبر به پایان می رسید، برآورد گردید.این مبلغ ۳ تا ۵ دلار ازهفته قبل با ۳۹۰ تا ۳۹۸ دلار برای هر تن cfr کاهش داشت، اما از قیمت قبل که یک هفته پیش در دسترس در بازار، تقریباً بدون تغییر باقی مانده بود .منابع معامله گران و خریداران به مرکزآهن اظهار داشتند که، پایین تر از محدوده ۲-۳ میلی متری، به کارخانه های دوم و سوم چینی مربوط می شود، در حالیکه سطح بالای قیمت ها برای پروفیل  ۲میلیمتری نشان می دهد که توسط  کارخانه های  تراز اول مانند شرکت آهن و ورق بنکس ، تعیین می گردد.

یکی از معامله گران مستقر در هوشی مین در روز پنج شنبه ۲۹ سپتامبر گفت: “کارخانه های چینی تا به حال نتوانسته اند چیزی به فروش برسانند و خرید و فروش مجدد ویتنام خرید آنها را به به دلیل پرونده تجاری بالقوه در ایالات متحده آمریکا کاهش داده است. کارخانه ها در ایالات متحده آمریکا درخواست تجدیدنظر را با اداره بازرگانی ایالات متحده برای هدف قرار دادن پروفیل و محصولات ورق چین که گفته می شود از طریق ویتنام حمل می شود، ارائه دادند. این شکایت از اداره خواست تا محصولات ویتنامی را تحت سفارشات تظاهرات ضد انحصاری و جبرانی در خصوص پروفیل و روکشی چین، بدون توجه به اینکه با پروفیل چین ساخته شده اند، می پردازد. منابع سه گانه پروفیل اصلی که به طور منظم محصولات ورق پوشش داده شده را به ایالات متحده آمریکا صادر می کنند، به مرکزآهن گزارش داده اند که شرکت هایشان منتظر وضوح بیشتری در مورد این موضوع هستند. یک منبع در یکی از شرکت ها گفت: “ما اکنون کاملا نگران هستیم.” “این مورد واقعا یک بار برای ما است.” بعضی از مجریان ادعا می کنند که آنها محصولات صادراتی پوشش داده شده را به ایالات متحده آمریکا با پروفیل صادر می کنند که از کشورهایی غیر از چین مانند ژاپن و تایوان است.

منابع پیش بینی کرده اند که قیمت ها از چین در چند روز گذشته به حدود ۳۹۰ دلار در هر تن برآورد شود. پیشنهادات جدید از تهیه کنندگان تایوانی که در هفته جاری منتشر شده اند، با قیمت ۴۴۰ دلار به ازای هر تن cfr شنیده می شود. یکی از معامله گران تایوانی در اواخر روز ۲۸ سپتامبر گفت: “پیشنهادات شرکت ها دشوار است زیرا تقاضا بین قیمت های پیشنهادی و خریداران برای قیمت خرید ۱۰ تا ۱۵ دلار برای هر تن در نظر گرفته شده است”. همچنین شنیده می شود که پیشنهادات دلالت کننده برای مواد اولیه ژاپن حدود ۴۴۰ دلار در هر تن cfr است.

قیمت پروفیل اتحادیه اروپا با ثبات است زیرا فاصله بین شمال و جنوب همچنان گسترده است

بازار پروفیل در اتحادیه اروپا در این هفته تا حد زیادی پایدار بوده است، با این تفاوت که قیمت ها در جنوب و شمال که به طور قابل توجهی باقی مانده اند. ارزیابی داخلی هفتگی قیمت مرکزآهن برای ورق درجه  S235JR، که ورق رنگی در شمال اروپا است ،در روز چهارشنبه ۲۸ سپتامبر ۲۵۰تا ۲۶۰یورو (۲۷۰-۲۹۰ دلار) در هر تن کارهای سابق برآورد گردید که در مقایسه با قبل ۲۵۰ تا ۲۹۰ یورو (۲۵۰ تا ۲۸۰دلار) در هر تن کارهای سابق بود. این ارزیابی نشان دهنده یک سطح قیمت قابل قبول و چند معامله در بازار است، در حالی که پیشنهادات رسمی به ۲۹۰ یورو (۳۱۰دلار) برای هر تن از کارهای قبلی رسیده است. یکی از معامله گران گفت: “تولید کنندگان در اروپای شمالی حجم فروش قابل توجهی را با تحویل های خطوط لوله و دیگر پروژه ها تامین کرده اند، بنابراین بعید به نظر می رسد که قیمت ها کاهش یابند”. ارزیابی داخلی قیمت هفتگی مرکزآهن برای ، پروفیل درجه  ۱ در جنوب اروپا ۲۰۰ تا ۲۴۰یورو (۲۵۰ تا ۲۷۰ دلار) در هر تن از کارهای سابق برآورد گردید،که در طول هفته بدون تغییر باقی مانده بود.این ارزیابی معاملات و پیشنهادات شنیده شده در بازار را نشان می دهد. یک نماینده از شرکت پروفیل سازی ایتالیا گفت: “بازار در ماه های آینده در انتظار افزایش قیمت ها به دلیل کمبود واردات و بررسی های ضد انحصاری علیه چین است.

قیمت های پروفیل ایالات متحده با کاهش قیمت های پروفیل  ۸٫۲۰٪ افزایش یافته است. در همین حال، قیمت ها پروفیل در سایر نقاط جهان به طور چشمگیری پایدار باقی مانده بود؛  با افت قیمت ۰٫۶۰٪ چین ، قیمت های اروپای غربی و بازار صادرات جهانی بدون تغییر باقی ماند. طبق داده های شرکت ورق بنچ مارکر ، این قیمت های پروفیل غیر معمول برای ایالات متحده و قیمت های خارج از کشور برای مدت طولانی در جهت های مختلف حرکت می کند.این باقی مانده است که ببینیم آیا ثبات در خارج از کشور نشان می دهد که قیمت های پروفیل ایالات متحده در حال نزدیک شدن به قیمت کف یا در حال کاهش قیمت های پروفیل داخلی هستند – درآخرین ارزیابی مرکزآهن برای قیمت ایالات متحده به ۲۶ دلار برای هر cwt (520 دلار برای هر تن) کاهش داشت.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری