1/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

رییس اتحادیه فروشندگان آهن از افزایش قیمت دوباره شمش آهن خبر داد و اعلام دانست:  در خرداد ماه امسال قیمت هرکیلوگرم شمش آهن از ۱۳۵۰ تومان به ۲۰۵۰ تومان رشد قیمت داشته است.

محمد آزاد در گفت‌وگو با ایسنا، اعلام کرد: در حال حاضر برخی بر این عقیده هستند که قیمت آهن افزایش داشته است اما چنان چه قیمت‌های حال حاضر را با آنچه در سال ۱۳۹۴ آمار نشان می دهد مقایسه کنیم متوجه می شویم که در اوایل سال ۱۳۹۴ قیمت میلگرد، قیمت تیرآهن و … گران‌تر از شرایط حال حاضر بود اما در طول سال ۱۳۹۴ ناگهانی قیمت محصولات این بخش از ۲۴۰۰ تومان به ۱۲۰۰ تومان کاهش قیمت داشت که دلیل اصلی  این نزول قیمت را می‌توان در رکود بازار آهن داخل کشور دانست.

وی همچنین عنوان کرد: از سمتی دیگر مواردی مانند از بین رفتن راه‌های صادراتی و کم شدن قیمت جهانی آهن فولاد سبب شد که در سال ۱۳۹۵ نیز قیمت‌های هر کیلوگرم آهن و میلگرد نرخی بین ۱۲۰۰ تا ۱۶۰۰ تومان اعلام شود.

رییس اتحادیه آهن فروشان

 

رییس اتحادیه فروشندگان آهن همچنین گفت: در آن دوران بسیاری از واحد های فروش آهن آلات باتوجه به شرایط حال مجبور به بسته شدن بنگاه های فروش آهن خود . برخی دیگر نیز برای باقی ماندن به صادرات روی بردند و در آن دوره صادرات توانست تا حدی مشکل را حل کنند اما متاسفانه در سال ۱۳۹۵ بالای ۲۰ کارخانه به طور کامل از چرخه بیرون رفته  اند.

آزاد همچنین افزود: با توجه به این شرایط  و آماده بدن بستر صادرات در سال پیش بالای ۵.۵ تا 6 میلیون تن فولاد به کشورهای همسایه صادرات داشته ایم که در این میان کشورهایی مانند عراق و افغانستان، حوزه خلیج فارس به عنوان مقصد صادرات ما شناخته شدند و حتی قسمتی از محصول ما به کشورهای اروپایی و آلمان نیز صادر شد که با توجه به کیفیت خوب تولید داخلی در حوزه صادرات امکان خوبی برای  رقابت به وجود آمد چرا که محصولات ما با استاندارد جهانی و  محصولات کشورهای مختلف دنیا برابری دارد.

رییس اتحادیه فروشندگان آهن آلات خاط نشان کرد: در حال حاضر با توجه به رشدی که در قیمت مواد پایه ما ایجاد شده و با توجه به اینکه قیمت شمش آهن خرداد ماه کیلویی ۱۳۵۰ تومان بود ولی در حال قیمت آن به ۲۰۵۰ تومان رشد داشته است و صعود ۵۲ درصدی را ایجاد کرده است، امکان می رود قیمت محصولات افزایش پیدا کند.

آقای آزاد همچنین عنوان کرد تاثیر این موضوع بر قیمت به این صورت است که: ۵۰ درصد مواد پایه صنایع مختلفی مانند خودروسازی یا تولیدات لوازم خانگی از محصولات آهن تهیه می‌شود که در صورت افزایش قیمت تمام شده برای محصولات ما قطعا قیمت تمام شده این بخش نیز تاثیر خواهد گذاشت. حدود این وابستگی نیز به مقدار استقاده آنها از آهن آلات مختلف مربوط می‌شود.

رییس اتحادیه فروشندگان آهن آلات در ادامه گفت و گو خود یکی دیگر از مشکلات صنف خود را میزان مالیات بر ارزش افزوده عنوان کرد  افزود: نسبت به میزان مالیات، ما از سال های گذشته تدابیری را عنوان کرده ایم و به صورت جد این موضوع را پیگیری کرده ایم چون که انتظار می رود قیمت واقعی برای پرداخت مالیات محاسبه شود. از سمتی در محاسبه میزان مالیات واحدهای صنف آهن آلات همچنین معضلات بسیاری در اداره دارایی ایجاد می‌شد که نهایت با پیگیری‌های مختلف انجام شده موفق شدیم روادیدی را عنوان کنیم که مالیات این صنف به نسبت معاملات انجام شود و بدین صورت  ۹۴ درصد اعتبار خرید برای فعالان به صنف منظور شده و این به صورتی است که معاف از مالیات بوده و به شش درصد باقی مانده مالیات را تعلق می‌گیرد.

رییس اتحادیه فروشندگان آهن در پایان اظهار امیدواری داشت که این شرایط در نهایت موجب شود واحدهایی که طی سال‌های پیش تعطیل شده اند، مجدد فعالیت‌های خود را آغاز کنند.

1/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0