0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت میلگرد بناب، قیمت میلگرد امروز

قیمت میلگرد امروز آجدار A3 با سایز ١٢ در تاریخ شنبه ٣٠ دی ماه سال جاری در کارخانه ی ذوب آهن به مبلغ ٢۶٧٠ تومان در دسترس مشتریان قرار گرفت. قیمت همین محصول با سایز ٢٠ معادل ٢٣٩٨ تومان به بازار عرضه شد که نسبت به یکی دو روز گذشته بدون تغییر مانده است. قیمت میلگرد امروز آجدار A2 کویر کاشان با سایز ٨ به مبلغ ٢۴٠٠ تومان به فروش رسید. علاوه بر این، قیمت میلگرد امروز آجدار A2 با ضخامت ١٢ نیز معادل ٢٣٠٠ تومان اعلام شد و قیمت میلگرد امروز A3 همین محصول نیز به مبلغی در حدود ٢٣٩٠ تومان به بازار عرضه شد.

قیمت میلگرد بناب با سایز ١۶ معادل ٢٢۵٠ تومان اعلام شد. سایز ٨ این محصول نیز با قیمتی معادل ٢٣١٠ تومان معامله شد. علاوه بر این، قیمت میلگرد امروز A3 این کارخانه با سایز ١٠ در حدود ٢٢٩٠ تومان اعلام شد.

امروز قیمت میلگرد امروز A3 کارخانه ظفر بناب با سایز ١۴ در حدود ٢٢۶٠ تومان اعلام شد. قیمت این نوع میلگرد با سایز ٨ نیز معادل ٢٣٢٠ تومان به بازار عرضه شد. علاوه بر این، همین محصول با سایز ١٠ با قیمتی در حدود ٢٣٠٠ تومان به فروش رسیده که در مقایسه با چند روز گذشته تغییری نکرده است.

فروش میلگرد تولیدی کارخانه ی ذوب آهن اصفهان به بازار های خارجی

طی هفته های اخیر از زبان مدیر بازاریابی کارخانه ذوب آهن اصفهان شنیدیم که صادرات محموله میلگرد به انگلستان آغاز شده است. مهدی سرلک مدیز بازاریابی این شرکت گفت : این اولین محموله ارسالی کارخانه ی ذوب آهن بود که شامل پنج هزار تُن میلگرد به ارزش چیزی در حدود 2 میلیون و 300 هزار دلار است که از طریق بندرعباس به لندن صادر شد.

او همچنین افزود: مبلغ پیش فروش این قرارداد در حدود 2 ماه پیش به شرکت ما پرداخت شد و علاوه بر این، قرارداد دیگری هم با این کشور در راستای صادرات میلگرد منعقد شده است.

قیمت میلگرد اصفهان

او گفت: براساس قرارداد جدیدی که بین دو کشور امضا شد دومین محموله میلگرد تولیدی به وزن 10 هزار تُن اخیرا به کشور انگستان صادر شده است. این اولین بار بود که میلگرد تولیدی شرکت ما به کارخانه یک کشور اروپایی معتبر راه پیدا می کند.

وی با اشاره به میزان صادرات میلگرد این شرکت طی ماه های گذشته افزود: در این مدت صادرات 920 هزار تُن محصولات فولادی کارخانه ذوب آهن به ارزش حدودی یک هزار و 238 میلیارد و 800 میلیون تومان انجام گرفته است.

با توجه به این آمار، صادرات میلگرد کارخانه ذوب آهن نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزن 84 درصد و از لحاظ ارزش مالی 145 درصد بیش تر شده است. کشور هایی مانند چین، برمه، ویتنام، اندونزی، تایلند، پاکستان، عراق، افغانستان، ترکمنستان، بلژیک، مصر، انگلستان، اردن، هلند، عمان، قطر و امارات متحده عربی از جمله کشور هایی هستند که طی ماه های گذشته میلگرد تولیدی کارخانه ذوب آهن اصفهان به آن ها صادر شده است. علاوه بر این، 500 تن از میلگرد تولیدی کشورمان نیز برای اولین بار به کشور عراق صادر شده است.

بازار صادراتی میلگرد

سازمان توسعه تجارت ایران در این خصوص اعلام کرد : از طریق تالار صادراتی بورس کالای ایران و برای نخستین بار، 500 تن میلگرد استاندارد تولید کشورمان به عراق صادر شد. لازم به ذکر است که صادرات میلگرد و همچنین دیگر محصولات فولادی کشور به هیچ‌ وجه باعث توقف جریانات و روند بازار داخلی نخواهد شد، چرا که بازار داخلی اغلب از جذابیت خوبی برای تولید کنندگان داخلب برخوردار است و اگر تقاضا در بازار بالا باشد به راحتی توسط تولید کنندگان کشور پاسخ داده می شود.

با این حال مشکلاتی مانند نوسان قیمت‌ها در بازار جهانی، تحریم‌های تحمیل شده ناگهانی، باز پس گیری مبالغ فروش و غیره تعیین‌کننده مسیر صادرات این مواد هستند اما باز هم مصرف‌کننده داخلی شرایط بهتری را برای تولیدکنندگان داخلی ایجاد می‌کند. طی هفته‌ های اخیر یکی از خبرهای مهم صادرات محموله ۵۰۰ تنی میلگرد یک کارخانه ایرانی به عراق بود که با قیمت ۵۰۰ دلار در هر تن از درب کارخانه به کشور عراق صادر شد.

کارشناسان معتقدند از این به بعد صادرات محصولات بیش تری از طریق کانال‌های مختلف بورس و دیگر طرق به بازار عراق صادر خواهد شد چرا که عراق در حال حاضر در حال احداث مجتمع‌های فولادی مهمی است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0